Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

tiana inima primara a bebelusului se formeaza in a 25 zi a lui de viata. ceea ce la tine nu era cazul atunci cand ai fost la eco. de aia nu ai vazut nimic. dar acum probabil ca ai sanse mari sa o vezi. oricum uite ca sa stai tu mai linistita poti sa iti cumperi un mini doppler, ii spune aparat pentru ascultat bataile cordului fetal. eu am vazut la quelle si acolo era cel mai ieftin: 1 mil. dar nu stiu daca poate fi folosit de la inceput sau dupa ce perioada. in schimb nu stiu daca lui bebe ii face asa de bine. dr meu mi-a spus ca aparatul doppler are o oarecare frecventa si ca nu se stie inca ce consecinte are asupra copilului.
beca cum mai esti cu raceala? eu inca mai stranut si mai imi curge nasul, dar e ok.
bun venit noilor mamicutze!

Vine bebica ....
Pana atunci gotobina nevoie mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Buna dimineata albinutze!

Am avnit sa ma plang... Aseara am avut aproximativ 30 minute de durere de burta cumplita. Nu de menstruatie. Parca ma framanta ceva acolo. Groaznic a fost. Si toata noaptea am visat ca am pierdut sarcina. Iar dimineata, cand mi-a venit momentul de vomitat am fost de-a dreptul fericita. Si de vreo 4 zile ma doare capul, mai ales spre seara.
Abia astept sa ajung la control, sa vad ca este totul in ordine...
Iubita, te rog, mai mult optimism... Gandind asa nu faci nimic bun, sa-mi ierti parearea... Ba mai mult, iti faci rau si tie si bebelusului.

Ioana 10+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Anda... tusesc intr-o fericire, expectorez acum, iar productia de mucozitati este uimitoare... Saru'mana pentru intrebare si insanatosire grabnica

Ioana 10+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

eu expectorez inca din a doua zi de cand am racit si nu m-am oprit pana acum.... dar e spre bine. multa sanatate si tie!
ia uitati fetelor ce am gasit: http://www.baby2see.com/pregnancy_weight_calculator.html


Vine bebica ....
Pana atunci gotobina nevoie mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Buna,

Oanaiacovita, multumesc ca ne-ati trecut si pe noi pe listuta...ma bucur ca e bine valoarea HCG-ului....
Anul trecut in 31.12.2007, am pierdut o sarcina si acum ne este frica la amandoi, mie si la sotul meu, sa nu se repete iarasi, dar acuma am un noroc foarte mare, stau acasa si pot sa stau cat mai mult in pat si nu este ca si anul trecut, mergeam si la munca cam 10-11 ore pe zi in relatie continua cu oamenii...

...ieri nu v-am spus de gustul ceaiului.....ma asteptam sa fie foarte rau la gust, nu e rau de tot...si trebe sa il beau caldut si fara nimik in el....dar trebe sa facem orice pentru BB....noi, mai mult de asta am venit in China....sotul are contract aici cu serviciul si eu am venit cu el si cea mai mare grija a noastra este sa facem BB-ul cel mult asteptat....va mai tin eu la curent cu ce se intampla....pe joi-vineri mergem iarasi sa-mi fac analiza HCG si a doua zi primim rezultatul...

Va pup si va multumesc ca existati!!!!!!Sa aveti grija de buticile voastre!!!!!!



+5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Bun venit fetelor!
Eu nu am mai intrat ca ma simt cam rau! Ma doare stomacul dupa orice mananc! Ati patit ca mine? Eu saptamana asta merg la control!
Sanatate bolnavioarelor!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si 8+
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu spune:

Ce fac buticile?
Noi ne chinuim cu greturile... care sunt tare binevenite
Ce mananc acum peste 5 min nu imi mai vine sa vad macar.
Nici nu pot gati. Parca la Alex nu mi-a fost asa rau... sau am uitat.
Aveti idee la cate sapt ar trebui sa se vada burtica? sa miste
sunt asa nerabdatoare....
pupici la burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rnico spune:

ceau!
bine v-am gasit!
am venit si noi sa zicem prezent:)
speram sa avem si timp sa ne vedem pe net

mami de alesia (23oct2007) si bb2(dnp18mai2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Buna burticilor,

....eu am noroc, sper, ca nu am probleme cu vomitatul, doar ca mi-au iesit multe cosuri pe fata si pe frunte...zic eu de la schimbarile care au loc in organism, nu?...voi ce ziceti...? sper sa nici nu am probleme cu greturile si cu vomitatul......

Va pup si va doresc o seara buna si de maine o saptamana fara greturi.....!!!!



+5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

relusha si mie mi-au aparut cosuri o gramada in primele 2-3 saptamani, adik s5-s6-s7. acum au trecut. dar de doua saptamani am o iritatie pe fata in zona barbiei. chestia mai ciudata e ca nici dr gineco nu a stiut sa imi zica nimic, mi-a spus doar ca sa o las asa si mai vedem noi.
alynta multumim pentru urari. oricum suntem mai bine si eu si beca.

o noapte buna, un somn usor fara sa va treziti si fara greturi pana maine dimineata cel putin!



Vine bebica ....
Pana atunci gotobina nevoie mare

Mergi la inceput