Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

nu imi schimb medicul cu el am fost si sarcina trecuta si fara el eram moarta acuma, fiind la un pas de septicemie...el mi-a salvat uterul...uter care si acum e supus riscului de avort.....eu zic ca vrea sa fie ai==sgur ca depasim 10 sapt....sa nu ma duc degeaba, cat despre analize, le am tot facut si refacut anul asta toate....ceea ce as vrea sa mai refac este sindromul antifosfolipidic....care a iesit bine....dar totusi....
acum a plecat de la la mine o prietena, a nascut de 3 sapt si bebele ei numai probleme , operat si septicemie....temperatura...of off....

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

miruna......durerile mele vin si pleaca, sunt scurte.....uneori intepaturi..alteori o durere surda....nu o am tot timpul, si in pat imi trece....

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna22 spune:

pai atunci e bine! stai linistita!
curaj si optimism

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

sti cumva inimioara la ce varsta se vede prima data? la 6 sapt de bebe sau de amenoree?eu am ovulat tarziu, stiu exact data contactului sexual ......care mi l-a adus pe bebe.... data a fost 17 septembrie.....bebele ar avea acum 3 sapt.....si de amenoree aproape 6....eu vreau cand implinesc 7 sapt de amenoree sa mai merg o data la control....

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relusha spune:

Buna seara,
Felicitari pentru burtici!!!!
Va citesc de ceva vreme si ma incurajati mult....
Vrem sa ne alaturam si noi frumoasei odisei de mai-iunie 2009 si va scriem datele noastre DN 25.09.1979, UM 02.09.2008 si DPN 09.06.2009.

Astazi am fost la medic si am luat rezultatul de la analiza Beta-HCG si este 6.178....este bun...? nu stiu sa va spun ce mai scrie pe rezultat ca scrie in chineza....am facut si o ecografie intravaginala si mi-a spus ca sarcina este intrauterina....deci de o grija am scapat.....mi-au dat ceva ceaiuri de-a lor chinezesti sa beau 5 zile, dimineata si seara si dupa 5 zile sa repet analiza Beta-HCG si mai facem si o ecografie sa vada cum evolueaza BB...ma incurajez impreuna cu voi....va multumesc din suflet....

+5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diador spune:

saluti...azi m-am speriat tare am avut o scurgere maronie si m-a durut burta destul de rau, am fost la medic si suntem bine ...avem 1,96 cm si 8 saptamani si 4 zile...mi-a fost tare frica sa nu se fi intamplat ceva....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonarosca spune:

Fetelor am fost si noi azi prima oara la control, suntem bine, bebe e bine in casutza lui acolo, am vazut manute, picioruse (ma rog, inceput de picioruse), si am ascultat si inimioara.
La eco am iesit un pic mai mic cu o sapt. dar i-am spus dr. ca stiu exact data "evenimentului", si mi-a zis ca asa iese bine calculul.
Deci ne-a zis ca DPN ar fi 20 mai, dar mai asteptam sa vedem ce facem peste o luna. Atunci mergem iar la dr., si facem si primele analize.
Pup toate fetele curajoase!
Si noi cu greturi si ameteli, ceea ce la prima sarcina nici nu am visat. Hai ca mai avem putin si trecem de primul trimestru si sa vedeti apoi minunatie!

Ramona8+ si Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

buna, azi am avut dureri destul de acute...sper sa fie in continuare totul bine, desi.....nu cred.....curand se va sparge si acest glob de cristal.....
acum mi-a trecut putin...dar...

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Neata burtici!
Relusha, bine ai venit! Esti pe listuta!
Valoarea Bhcg-ului este fff buna. Poti sta linistita!
Iubita,. Eu sunt convinsa ca va fi bine!

Oana



Viata mea...o continua LUPTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna22 spune:

iubita_tiana, inimioara se asculta incepand cu 6 saptamani de amenoree, dar daca tu stii ca ai ovulatie tarzie, atunci mai bine mergi direct pe la 7 saptamani! te rog eu frumos, incearca sa fii mai optimista! nu imi place deloc cum gandesti!

12+

Mergi la inceput