Pepenasi de iulie-august 2008 (20)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

da Flo....coperta albumului...de zice ca e sexy....

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa si Vil parinti fericiti de Anais

Caruciorul rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

BUna fetele!

rapid rapid sa scriu si eu ceva. De dim am fost la pensat in londra apoi la tesco sa iau ce mai trebe pt maine si acuma is la cap de gatiti gatit si iar gatit.
Alina azi cand reusesc iti trec datele in listutza eu tiam dat mail sa iti cer datele da nai raspuns.
Narcisa Ami are saltelutza aia roz si barcutza aia albastra de la fisher price ambele. Adik www.toysrus.co.uk/Product.aspx/bruhome/bruactivebaby/bruactivebabyplaymats/281093" target="_blank">asta si www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3480586/Trail/searchtext%3EFISHER PRICE AQURIUM.htm" target="_blank">asta.
Mada ce te apuca mai esti mai mult decat normala stai calma nu te mai chinui singura.
Anka true, true cu jucariile le va folosi exact cum nu trebuie. Cu toate ca la noi cubul cu form a avut mare succes s-a jucat cu el de pa 9 luni pana aproape de 2 ani. Puzzelurile iarasi is de mare succes cu, cuburi lego abia pe la 2 ani aproape se joaca cum trebuie cu ele pana atunci face orice altceva din ele. A mea cu papusi si carucioare nare nici o treaba in schimb masini scule si rachete si trenuri is la mare clasa. Na semana cu masa baietzoasa.
Distractie placuta gagicile cu botezul si multi pupici la cei mici.
Eu azi mi-am luat o haina mai eleganta asa de toamna ca eu nu am asa ceva in garderoba drept cadou de ziua mea. Am sa pun mai tarziu cand apuc poze sa vedeti si vreau si ceva pantofi da nu am ajuns la magazin dupa ei ca eram incarcata cu un rucsac si doua mega sacose de la tesco.
Legat de scaune de masa noi avem www.toysrus.co.uk/Product.aspx/bruhome/brufeeding/brufeedinghighchairs/brufeedinghighchairsaccessories/719021" target="_blank">asta chicco polly in culoarea hawaii sunt f f multumita de el se curata usor se strage usor se desface usor bebe se poate lasa si mai pe spate noi l-am folosit mult timp si e f util, parerea mea. Chiar daca desfacut e cam mare se strange si se pune rapid intr-un colt fara pb. E mai greu pana te obisnuiesti cums e strange cum se desface etc da odata ce te-ai prins nu e nici o pb in 2 secunde e gata pregatit pt bebe. Deci de la mine thumb up pt chicco polly. Daca dati la image gallery vedeti cum sta si bebe mai mic in el si cum se strange eu am probat cu fata in magazin la toys r us toate scaunele de pe piata de aici si asta e sg in care fata statea comod se ajusta cu o sg mana inclinarea la scaun si era usor de strans.
Gata fug la gateli mai revin mai tarziu sa citesc in liniste ce si cum.


de Ari si Ami

Lupta cu kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Eu am facut un chec si acum am bagat o masina de spalat.Raluca sta linistita si se uita la desene animate si vorbeste pe limba ei.
Anna si eu patesc la fel ca si tine cand plec pe undeva fara fata mi se face dor de ea si stau numai cu gandul la ea si cand stau toata ziua cu ea imi doresc sa mai am si momente in care sa fiu singura sau doar cu sotul.

Tecky - mamica fericita de ANA-RALUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Auzi Mada de Irlanda vin peste tine acu' pe mess sa te capacesc k stai stai stai nu zici nika si buffff explodezi.

Dar nu pot sa te critic prea mult pt ca esti tot atat de normala sau anormala pe cat sunt si eu. Eu zic ca este normal ce ti se intampla ... Adica in asta picam cu toatele: ne invinovatim pt orice shi mereu puteam face mai bine pt copil shi in stilul asta uitam sa ne bucuram de minunea care ni se intampla.

Da' mai lasa naibii stacheta jos. Ce crezi ca astia micii nu is capabili shi ei singuri ci numa' dc au mame demente shi perfectioniste??? Ai si tu incredere in ei ... Eu zic ca e suficient sa nu le facem rau shi sa nu le limitam capacitatile si entuziasmul pe care il au acum. Ei sunt mult mai buni decat credem noi. EI sunt buni. Nu NOI ii facem buni.

Ma duc sa spal copilu'. Ca daca nu .... tre' sa fac altu' ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna...am intrat sa va salut de la Arges...

Lupta cu kg
Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Madalina, si eu iti spun sa te relaxezi, desi stiu foarte bine ceea ce simti! O sa-ti povestesc putin din experienta mea de pe vremea cand era Stefan bebelus.Cat l-am alaptat a crescut si era un dolofan, pe la 5 luni si jumatate mi-am pierdut laptele...nu stiu din ce motiv pentru ca luam pastile de stimulare a lactatiei. Stefan na vrut biberon si eu traiam exact aceleas sentimente pe care l etraiesti tu. Verisorul lui Stefan avea la 6 luni 10 kile, alaptat exclusiv, si al meu era cam pe jumatate un pic mai mult... pe urma tot verisorul la 11 luni umbla in picioare, al meu se tara pe jos in maini, nu stia sa-si foloseasca piciorusele si umbla asa ca o rama, mama mi-a zis o data ca ea nu-l poate vedea cum se chinuie... si a mers singurel pe la un an si 2 luni si pe la 11 luni si un pic a umblat bine de tot de-a busilea. Si acum mama ii spune "slabanog" il compara cu Victor si cu Matei pe care il considera dolofan...eu am incetat sa-l mai compar pe Stefan cu alti copii, nu este slabanog, asta imi spun in fiecare zi, desi are 14-15 kile imbracat si incaltat la 4 ani.Habar nu am daca e mult sau putin si nici nu ma intereseaza atata timp cat este sanatos, istet si se joaca. Eu iti doresc din tot sufletul sa te linistesti, sa te bucuri de printese, sa nu le mai compari cu alti copilasi pentru ca cresc atat de repede....si ne trezim ca indata merg la scoala si noi am pierdut vremea fiind mereu nemultumite
si sa treaca repede tristetea!

Distractie maxima celor care au botezul astazi!!!

Noi suntem bine, nu avem noutati, nu prea am avut timp sa scriu, dar recuperez.
Toate cele bune tuturor!!!

Ana - mami de Stefan (19 august 2004) si Matei (14 iulie 2008)
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim

"gradina de flori" - noi constructii
Alexandru Matei - poze - BOTEZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_filipas spune:

Seara buna fetele!

FELICITARI TUTUROR MICILOR INCRESTINATI DIN WEEKENDUL ASTA!!

Eu am mai nou un program haotic, is mai tot timpul pe afara iar seara si dimineata cu treburi casnice...

Ariadna nu stiu cum sa te ajut pt. ca si eu simt ca o iau razna, ca am nevoie de ajutor mental... sper sa gasesti o iesire si sa te simti mai bine!

Ce mi-a pus capac zilele astea de n-am mai scris a fost situatia nasoala la care am ajuns cu sotzul...nu siu care-i treaba, dar pe noi copilul asta in loc sa ne apropie ne departeaza tot mai mult. De exemplu cand plange, el nu o ia in brate, ca zice ca o rasfata, sta la TV sau calc si fata urla lasnga el iar el nu e impresionat sau miscat deloc!...ar fi in stare sa o lase sa urle pana nu mai are aer, se duce la ea numai cand urlu eu la el...ceea ce-mi reproseaza apoi, ma face vipera ca is rea si vorbesc urat cu el. Apoi, el e de la tzara, nu prea a avut parte de afectiune si in consecinta, nu stie cum sa o ofere. Nu sta cu Miruna aproape deloc...numai cand il rog eu, si si atunci numa daca nu plange. Cand vine acasa, nu vine la ea primul lucru sa o vada, si se joace cu ea...nici nu o baga in seama, eu o duc la el, Maria Sa, care se baga direct la calculator!! Tot bondingul lui cu ea e in total pe zi o juma de ora, in transe in care ii zice de 2 ori cucu si se maimutareste putin la ea, si gata...el si-a facut datoria!!
Si apoi eu l-am cam rasfatat, iar acum se simte neglijat si dat la o parte: exemplu: Miruna avea colici si urla. Eu o plimbam, o intorcea, o pigulem iar el se uita la TV si comenta ca-i stau in drum. Ii spun sa mearga la celalalt TV, in alta camera, la care el iese trantind usa si mormaind ca el e dat la o parte si neglijat!! Am incercat sa-i explic ca tre sa se implice si el, da' nu a inteles...tot ce zice e ca noi suntem de vina, ca am invatat fata sa stea numa in brate!

OOfff, scuze ca v-am nebunit cu treburi de-astea, dar nu am cu cine altcineva vorbi, si deja tin in mine de ceva vreme toate astea...

Anyway...Miruna mea se blonzeste!!! Parul de la frunte spre varful capului e tot mai blond.

Gata, fug ca e ora de baitza!


Dia mami de Miruna 15.07.2008

poze
poze burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Dia, imi pare rau ca ai aceste neplaceri cu sotul tau! Poate chiar se simte neglijat omul si poate ar trebui sa-l iei mai cu frumosul...eu stiu? Daca tzipi la el va tzipa si el la tine! si tot asa...
Pup Mirunica dragalasa!!! Uneori barbatilor trebuie sa le spui mura in gura ce au de facut, asa ca atunci cand Miruna scranceste dute la el si spunei frumos " Ia vezi de nu poti linisti tu printesa ca eu am cutare lucru de facut...." si vezi cum reactioneza, apoi cand sunteti numai voi si pruncul doarme explicai ca ei sunt mici si cand nu ne au in vizor se cred singuri pe lumea asta si nu e vorba de nici un rasfat. Spunei ca va mai trece multa vreme pana Miruna va avea notinunea timpul, si atunci cand nu e mami sau tati in decor pentru ea e ca si cum no sa va mai vada niciodata, nu stie de "imediat" sau "in curand" Poate asa va intelege cat de important este sa va vada langa ea si ca nu este bine sa o lasati singurica sa planga.


Ana - mami de Stefan (19 august 2004) si Matei (14 iulie 2008)
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim

"gradina de flori" - noi constructii
Alexandru Matei - poze - BOTEZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Dia imi pare rau ca ai probleme cu sotul tau.Asteapta sa mai creasca un pic Miruna sa vezi ce afectiune va exista intre ei pt ca se spune ca relatia tata-fiica este deosebita.Eu sunt multumita de sotul meu din toate pct de vedere,se implica la fel de mult ca si mine in cresterea Ralucai.
Fetelor am si eu o problema:mi-au venit banii pt alocatie doar pe luna septembrie si pe august nu si am fost indrumata sa depun o cerere la Directia Muncii.A mai trecut cineva prin asa ceva?
Va pup

Tecky - mamica fericita de ANA-RALUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

FLO - de bune, am inteles ca sarmalele sunt bune, da' chef de secs iti dau???
Da' rotunjor si frumos mai e si pepenasul tau!

ANNA - io zic ca, daca ai dat fata si tata-tu are messenger, invata-i sa umble pe forum si sa scrie online nene!

MADoX - mi se pare mie sau esti mai vesela azi?
Dintre cele doua saltelute, mie imi place mai mult cea albastra. Si cea roz "floare" e super, anyway...

Cu despartirea de copii - fetelor, e nasoala treaba. Cand Eliza avea 10 luni a trebuit sa o las la ai mei pentru 2 luni. Am plecat pe furis, cand ea dormea si m-am umflat de plans pana la Bucuresti si apoi inca cateva zile bune la rand... Nu mai vreau sa experimentez asa ceva...
Grea meseria asta de mama....

De asta mica mi se face dor si daca ma duc pana la Carrefour fara ea.

Ooo, Camy, esti acasa! Sper sa te relaxezi si sa revii odihnita si cu tonus maxim, chiar daca stati asa putin

Teck - cum adica ti-a venit alocatia pe septembrie? CAND a venit?
Si noi am incasat o singura alocatie. Asta se intampla in luna septembrie, si mi-am imaginat ca e pentru luna august. Luna asta nu a intrat inca nici o alocatie. Totusi, in septembrie am ramas nelamurita ca langa cei 200 ai Erikai, erau 40 ai Elizei, deci DOUA alocatii!

Dia - ooof, ce te mai consumi si tu... Subscriu la ce a zis Ana, si sfat in plus nu rea stiu sa dau... Uite, barbatu-miu tot "de la tara" e, crescut cu buda in curte si cu inca 3 frati, la diferente mari... Cand intra el la scoala, sora-sa era studenta... Recunosc stilul asta de crestere fara afectiune, dar mai degraba la fratii lui. El, slava Domnului, se comporta destul de in regula, iar cu fetele... as spune EXCEPTIONAL! Dar la ai lui m-a mirat intotdeauna ca nu intreaba de fete, nu sunt curiosi sa sune sau sa le vada... Pai frate-miu e innebunit, ma cearta ca nu ii trimit mai des poze, iar cand vine in tara nu stie ce sa le mai aduca sa le faca placere! Ai lui... NICIUNUL! Dar niciunul nu pare interesat de existenta noastra!!!
Din fericire, barbatu-miu e intelegator, si daca eu fac gargara el zice ca mine... Dar daca il calc pe coada se revolta.
Asa ca incerc sa tip mai rar la el, si sa ii zic "te rog frumos"
Ai sa vezi si tu ca nu degeaba se zice "fata lu' tata"... Sunt sigura ca in scurt timp se va intampla si la voi, dar nu va indepartati! Luati si voi niste Magne B6!

Anca mami de Eliza si Erika

Mergi la inceput