Pepenasi de iulie-august 2008 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Ana...o sa ne vedem cu siguranta...cred ca cel mai sigur duminica, dar te sun eu!

Rontzy...imediat voi fi si eu cheala!!

Lupta cu kg
Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Neneeeee
De azi dimineata cetesc la forum si tastez la raspuns si acu daca va imaginati, este 7 seara si abea il trimit. Nu m-a lasat cupilu asta DELOC! Da deloc! Si f tarziu m-am prins ca il doare burtica de fapt ... i-am facut masaj la burtica pe la 3, a dat bashinutze, facut un cacalica mic si f f moale ... dormit 2 ore, sculat si papat shi acu doarme iar. Moamaaaa da' ma terminase. Nu mergea nici o pozitie, nici in brate nici feon, NIMIC. Uffff ...

Deci

Anna ai dreptate, tu si cine a mai zis: toate suntem la fel pt ca nu avem greutatea dorita ...
Cat despre raci ... nici io nu pot zice ca m-am inteles grozav cu ei (am fost in familie 3 raci si o capra shi numa io aveam conflicte non stop cu toti 3 ...). Cu toatea astea, toti cei 3 sunt persoane remarcabile, asta voiam sa zic. K nu m-am inteles eu cu ei ... a fost chestie de compatibilitati nu ca ar fi fost ei naspa.

Kimmy ardeleanca shmechera ce eshti tu!! Pai dc xena nu zicea nik ... io nu aveam in plan sa ma dau de gol shi rau faceam ca de aia avem o famelie vb ei.
La fel face si Vladut cand vb la tel langa el . Bine ca mi-ai zis cu mancatul noaptea ... ufff daca asta e, asta e ... el e shefu' ce pot sa zic. Mi-am adus aminte ca am mai citit la un moment dat, parca pe la mai-iunie sa nu ne bucuram prea mult cand o renunta la masa de noapte shi sa nu ne deprimam prea tare cand va reveni la ea la un moment dat, pana renunta definitiv ... Pai ce sa zic ... zic merci ca i-a dat shi lu' mami o pauza in care a dormit noptile (vb vine ca el se culca pe la 10 si ma-sa pe la 2 ... cre ca mai mult o sa dorm acuma, ca o sa dorm de frica programului ).

andreea cu tigara electronica ... de ieri dupa masa o fol. Ieri am stat afara cu bebe si 2 ore nu am simtit nevoia de tigara clasica. In casa m-a apucat dorul de ea insa si pana seara am bagat vreo 6 (oricum mai putine decat normal). Dupa aia am tras concluzia ca trebuia sa schimb unul din consumabile ca daca ceva nu-ti place is vreo cateva chestii care trebe incercate si pana ma familiarizez cu toate dureaza. Na trebe si oleak de vointa si depinde si de cat de drogata si dependenta esti. Eu is la "foarte" si la una si la alta, fumez Marlboro rosu, 1 pac jumate pe zi deci is caz grav. Ma trezesc shi noaptea sa fumez iar dimineata dc nu ajung rpd la tigara si cafea pot sa si omor pe cineva. Ce e misto e ca poti fuma in camera, nu mai stau cu criza ca vreau sa fumez ... fuga pe balcon ... cu un ochi la copil pe geam, ca la nebuni nene. Dc mai vrei sa vb ... hai pe mess.
ana valabil si pt tine

Hai ma dmaaaaaaaaa!!! Vino pe mess sa vb! Nu mai zi mereu k ai probleme si p'orma fugi ...

Asha adriano bine ca te executasi!
Cat despre limba de vb, io zic ca faci bine. Copilu' tre sa fie fericit shi nu ideile noastre sentimentale ori nu. Daca la voi nu se vb romaneste mi se pare un efort neavenit acum sa ii inveti limba asta. O vor invatza cand vor fi constienti ce inseamna si daca isi vor dori asta (adica daca vor placea si aprecia originea romaneasca / Romanica / si rudele de acolo ).

Cuscra asa e, s-a golanit. Las' ca ii bag io mintile in cap . Offf tin pumnii la toata lumea afectata de criza ... sa vina repede colace de salvare. Si eu sunt afectata, dupa cum ziceam ma bag la 1 super rata shi acu daca creste eur in asa hal putem muri si de foame ... in plus am casa la vanzare pe piata in scadere si blocata ...

Anna e bine sa te cantaresti mai rar, asa incerc si eu dar nu am mereu rabdare. Ba mai mult, am citit ca orice efecte datorate unei schimbari alimentare (crestere de greutate sau scadere) apar clar abia in 10 zile de la schimbarea respectiva.

Pai bine bah anaxeno tu chiar vrei sa iei shi camera shi aparatu' foto??? Aiiii? Ocupi asha si locu 1 shi 2??? Eiiii dracie. Tb ta, io am shi de una shi de alta, numa Sony am in casa k are barbate-meu pata. Aflandu-ma eu a 4-a mireasa in top (bine k poza e a 6-a dar eu vad interpretarea care imi convine ) ma declar foaaaarte multumita. Oricum de cand am vazut k shi-a bagat anaxena pozele ... am cam ginit io care va fi finalul . Fata nu puteai sa te maritzi si tu in alta serie???? Ca sa fie mai mult suspans aicea. Ca cu tine nu e nici un suspans: e clar ca buna ziua pt tata lumea ca locu' unu e al tau (shi 2 k esti nesatula)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Rontzy si mie a inceput sa-mi cada parul dupa 2 luni de la nasterea Ralucai.

Tecky - mamica fericita de ANA-RALUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Buna seara!

Si mie imi cade raaauuuu parul, dar o sa-si revina, asa a fost si dupa prima nastere.

Anka mama pune schinduf la sarmale, are o aroma deosebita.

Ana si Ileana, v-am votat ambele poze, pe ce loc mai sunteti?

Mai, eu iau galafor si merge. Ii mai dateam formula o data pe zi dar de cateva zile suntem doar pe alimentatie naturala. Doamne ajuta!

Davidutzul meu nu mai are stare deloc si mai nou tzipaaaa! ....de bucurie, la maimutzoaie.....
Incearca sa se intoarca de pe spate pe burta dar nu prea reuseste...mai ramane mana sub el...
Pana acum am dus-o bine....unde il puneam acolo il gaseam, acu' vrea sa sara din leagan

Am mai pus si noi cateva poze noi pe picasa si am mai sters din celelalte.




Flory de George Alexandru 23.02.2006 si David Gabriel 27.06.2008

pozele mele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Ihm ihm ihm (adica is la microfon shi imi dreg vocea)

Va anunt ca pepenashii au doo mirese pe podium. Acuma is poza a 4-a (din cauza lu' anaxena evident; ano stii ca glumesc, nu?) shi mireasa a 3-a. Deci puneti mana si apelati-va toate cunostintele de pe forum ca sa raman pe podium. Ba chiar sa o iau p'aia cu apusu' ei de soare .

Ca p'orma nu mai am ce face ... decat sa o omor pe anaxena shi sa distrug serveru' DC .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Ufffffffff, nu mai pot, sunt epuizata, m-a stors azi de toate puterile...si tati inca nu a venit acasa ca a trebuit sa mearga pana la Iasi, si cand o sa ajunga o sa fie si el rupt de oboseala...abia astept ziua de maine sa iau o pauza - o duc pe Ioana la mama si o las acolo pana duminica...

Anna de Ioana Maria
printesa noastra povestea nasterii
www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love
jos kg!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Mada, da le-am micsorat o data inainte sa le pun , erau muuult mai mari. Acum am incercat sa le micsorez mai mult, cu 2 din ele. Le-am sters si nu mai pot sa le incarc la loc. Si nu inteleg de ce . Heeeeelp!

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica, botez si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

am gasit poezioara asta...

Doamne, ce mai face copilasul meu?
De ce l-ai luat si l-ai facut ingerul tau?
As vrea sa-l iau si sa-mi strang la piept
Copilul ce-a murit nedrept!

Micutul ingeras ce nici nu s-a nascut
Vegheaza peste noi, tacut.
Si el ar vrea cu noi sa fie
Sa ne aline si sa ne-aduca bucurie.

Dar este prea tarziu sa mi-l doresc,
N-am apucat sa-i spun cat il iubesc,
Micutul meu, de ce m-ai parasit?
Nu-mi pot raspunde, de ce-ai murit?

In brate sa te iau as vrea ,
S-aud cum iti bate inima,
Sa te aud zicand cu dragoste "ma-ma"
Sa te vad in prima zi zambind la mama ta ...

Acolo, intr-o stea albastra
Cea mai luminoasa si maiastra,
Acolo, puiul meu cel drag,
Un loc tu ai neincetat.

Abia astept sa te revad,
Micul si scumpul meu copil.





Lupta cu kg
Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

multzumesc mult pt voturi!!!!
ileanna
tre sa o facem pe aia cu apusul ei de soare,acum pe bune..ce are poza aia asha de frumos?nu ca m-ah lauda pe mine,dar macar pozele mele arata intr-un fel chiar dc nu reflecta realitatea
si nu mai zicetzi ca am sa cashtig,ca n-am cashtigat nimik in viatza mea...si acum va fi la fel...dar ma bucur ca-s pe locul I ca o leoaica invingatoare ce sunt(mama ei de zodie!!)

sigur sapt viitoare fac pauza de DC ca deschid salonul si o sa fie mare stress,vai de capul meu

cupilul fu cam suparat azi si am deportato la mama vreo 5 ore pana mi-am mai facut treaba ca deja nu mai suporta saloanele(saracutza)

sa nu uit

VOTATI-NE
aici e clasamentul



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">votati-ma la mamici pe DC-anax1&anax2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

camy,frumoasa ultima parte...o sa te reintalneshti cu Darius si vetzi fi impreuna o veshnicie





Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">votati-ma la mamici pe DC-anax1&anax2

Mergi la inceput