Mamici norocoase de sept -oct 2008 (164)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Iepurila, July

July, tare frumusica piti ta. Si ce mandra e la tati in brate. Hehehe, imi imaginez cum o sa-l traga de par in curand ca a mea deja trage bine cand ma apuca de coada (cand o tin asa pe umar).

Mamica fericita de Carla Alexandra
Povestea puiului meu drag
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

ange,iepurila multumes
julyE super cu doi copii,la inceput am avut senzatia ca nu ma voi descurca,dara asta doar pana am inceput sa ne acomodam unii cu ceilalti.Ma bucur ca am ramas insarcinata asa ca surpriose,ptr ca eu nu mai voiam un bb,dar acum sunt super incantat si am impresia ca Alexia e cu noi de cand ma stiu.

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
http://good-times.webshots.com/album/563995768RkQYpK
http://good-times.webshots.com/album/567243206wueVQZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

neatza si felicitari pentru bebelusi Anis si 300!!! multa sanatate!!
bai frate, io nu mai inteleg nimik: acum pot sa intru in contul mamici2008, dar in bobocei2008 nu! (cu parola stiuta) care o fi secretul??

LE: gata, mi-am amintit ca s-a schimbat parola, o gasiti pe mailul comun pentru cine nu o stie

fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca81

Mamicilor, lamuriti-ma si pe mine daca e OK sa culc copilul pe burta, nu mai vrea sa doarma pe spate sau pe laterala, m-a terorizat azi noapte. Numai pe burta vrea.

Mamica fericita de Carla Alexandra
Povestea puiului meu drag



Anca eu o tin cu aprobarea si la cererea dr pot spune dar pe plan inclinat. Este pozitia ideala pt bb care inghite ft mult aer cand suge.Numai asa doarme de la 1 luna inclusiv noaptea. Dr mi-a zis ca un copil bine dezvoltat psihomotor, sanatos si neaparat neinfofolit si cu o temperatura OK in camera ( sub 23 gr noaptea ) nu are niciun risc. A si nasucul tre desfundat, nu o pui asa cand e racita. Am vazut poze, sunteti 2 frumoase si tu si mandra

Anis pai ce am vorbit noi alaltaieri si ce ai facut tu, ntz ntz! Felicitari! Sa-ti traiasca mandra si sa fie sanatoasa!

Ramona (300) refacere rapida! Sa ai bebe sanatos si papacios!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Deci noi mai avem 2 sapt si implinim 2 luni si totodata momentul urmatoarei vaccinari. Eu sunt intr-o nebuloasa totala. Mi-a povestit medicul de familie despre vaccinul inclus in schema nationala, plus vaccinul care se gaseste in comert si care mai cuprinde si altceva decat cel din schema: pt nush ce stafilococ, plus Rota-virus pt care exista 2 scheme de vaccinare..... asta daca am retinut eu bine. Stie cineva mai multe, sa ma scoata si pe mine din ceata, ca habar n-am ce sa fac, cat sa intzep copilul.

_
Our future determines our past

bobocica Maia

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Mihnea e la bobocei2008

fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Neatza fetele...ups e 12 ziua buna atunci,

Nu stiu ce are pagina de forum ca tareee greu mai merge nene.Nu pot de multe ori sa o deschid.
Azi noapte am primit cel mai frumos sms din viatza mea..era de la Ramo-300, cu anuntzul facut de Monica mai devreme ceva.Mi-au dat lacrimile, am trait un moment important din viata cuiva, am simtit ca fac parte din bucuria ei.
Doamne ce frumos trebuie sa fie momentul cand iti vezi pt.prima data BB.Ah iar ma cuprind emotziile!!!
Dupa cum v-am informat azi noapte azi am DPN...deci cica nasc..dar nu stiu la ce ora...glumesc.
Ea sa fie sanatoasa nene...si Doamne fereste sa nu ajungem la inducere pe 20Octombrie.
Va pup pe toate



Karina Alessia am 40 saptamani in balonul lu' mami NiKole
DPN CICA AZI

noi doua
camera Karinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

felicic, iepurila
anca, tu vrei sa ma omori cu silueta ta ; io is terminata ca in 2 saptamani am botezul si nu intru in nimic din ce aveam inainte, numai in rochita de la cununie, dar parca e prea de 'mireasa' ca s-o iau la botez, desi la vremea cand am facut-o nu am intentionat sa arat a mireasa ..
M-as inscrie si eu in clubul celor care tin dieta: Kid, Eva, dar ma tem ca stresul dietei sa nu-mi dauneze la alaptat, sa nu se modifice calitatea si consistenta laptelui (zic si io asa, ca de fapt nu prea ma trage ata sa tin regim, ca si sarcina asta tot un fel de regim a fost, la cat m-a stresat doctorul - si bine a facut! - sa nu ma ingras). Am ramas cu 6kg in plus, adica exact acelea cu care am depasit indicatiile initiale ale doctorului, si la vremea aia ce era la gura mea in ce priveste aceste indicatii .. eh, stia el ceva!
Laura, felicitari pentrru Alexia voinicuta!
July, felicitari si tie pentru voinicuta ta Maia!
Si eu ma uit tot timpul sa vad daca nu i-au mai ramas mici lucrusoare lui Gruia, deocamdata doar o salopetica ce ne placea tare mult, insa si eu in simt greu la mana, mai ales noaptea cand incerc sa-l iau cat mai usor sa-l mut in/din patul nostru, pentru alaptat.
Am vazut-o pe bombonica ta roz, are falcute simpatice, iar tu arati foarte foarte bine dupa nastere!
Piersicutza, sper ca nu ajungeti la inducere, tinem pumnii! Nu te mai gandi atat de mult si o sa vezi ce surpriza frumoasa iti va face bebelina ta! Stie ea bine cand trebuie sa vina
Ilia, felicitari pentru analize beton si tinem pumnii si la tine ca prislea sa fie balanta, asa cum iti doresti si, mai ales, sa fie perfect!

Sunt si eu foarte interesata de treaba cu vaccinurile (fiind acum la fel de in ceata ca si July, mi-a facut doctorita capul patrat acum 3 saptamani cand mi-a zis de ele, dar imi era f rau si n-am putut s-o urmaresc sau sa-mi notez ceva :(

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

neata mamici, pitici si burtici.

ramona, sa-ti traiasca puiutul! si tie refacere rapida!

anca, hai recunoaste, de unde-ai furat copilul ala? arati super!

eva, eu nu stiu ce sa zic cu alea 10 kg. stiu cum sint ambitiile astea feminine, dar eu zic sa pastrezi cele 10 kile. arati f f bine acum. apuca-te de sport, eventual, dar cura eu zic sa nu tii. adica nu de slabire.
eu sint fan Montignac, am citit cartea si mi s-a parut, in sfirsit, o teorie despre nutritie care makes sense. asa ca noi mincam disociat de felul nostru, si ne simtim super. slabitul (adica eliminarea kilogramelor in exces) e un side effect.

felicia, am inteles eu bine sau te cam dai la crocodilul meu?
sa stii ca mi-e credincios, s-au format acolo niste legaturi, de-a lungul timpului, care cu greu se vor rupe. chiar aseara imi zicea sotul ca nu crede ca mai renunt la el.
m-am uitat acum ca DPN-urile noastre sint la o zi distanta, dar UM e la o sapt distanta. care-i explicatia? stiu ca ai mai spus-o probabil de 100 ori, dar mie mi-a scapat.

altfel, AMR 11 zile!!! nu-mi vine sa cred.

si yupee!!! mi-a ajuns coletul de la bimbomarket. foarte prompti baietii astia, totul a mers struna, eu una sint f multumita.

Nausica38+ si Ania
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput