veste buna pentru mamicile de gemeni, tripleti ...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui TatianaG

Clara, mersi mult! Am inceput demersurile doar acum in ianuarie, in ideea ca termenul de prescriere este de 3 ani. M-am trezit foarte tarziu si eu credeam ca pot cere indemnizatia doar pana ce copiii implinesc 2 ani de aceea nici nu m-a interesat. Dar o prietena m-a tras de maneca sa vorbim cu un avocat si el ne-a spus ca se poate cere si acum. Asadar, i-am dat de lucru... E foarte increzator ca va castiga.

off topic

Eu numai citesc subiectul cu mamici si gravidute, pentru ca din pacate n-am timp de scris. Si asa foarte rar ajung la culcare inainte de miezul noptii. Am nascut la Stanca cu dr Fulga Florescu, la 36 saptamani, natural. Din fericire am nascut foarte usor, la 5 am mers la spital si la 6 jumate eram cu baietii "in brate" (adica in incubator). Eu cunosc mai multe familii cu gemeni, cu copilasi mai mari decat ai mei (numai in gradinita la care a mers Clara un an erau 5 perechi). Insa la gradinita unde e acum, baietii mei sunt singurii gemeni (de aceea sunt cunoscuti de toata lumea ).

Daca te pot ajuta cu ceva (intrebari, nedumeriri, informatii etc) ID meu pe yahoo e tatianagut

Tatiana si
Clara Maria (31 ian 2004), Daniel Cornel si Eduard Mihai (09 dec 2005)


Album 1 Album 2 Album 3 www.flickr.com/photos/tatianagut" target="_blank">Album 4 ALBUM NOU Copilasi ian-feb2004 www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">Mamici ian-febr 2006





Buna, te-am adaugat pe mes. As vrea sa vorbim, ma intereseaza sa dau si eu statul in judecata. Eu nu am gemeni, dar am 2 copii nascuti la 16 si 6 luni diferenta. Cred ca pot sa lansez si eu actiunea.

Iriss mami de Yvonne-Maria (05.02.2007) si David-Alexandru (08.08.2008)
www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">Poze
Aventurile strengaritei Yvonne

Bazar pt Sonia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

am si eu o veste buna de dat: Am castigat ieri procesul cu Directia Muncii referitor la indemnizatie.... Probabil vor face recurs, dar merg mai departe!



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pussi

am si eu o veste buna de dat: Am castigat ieri procesul cu Directia Muncii referitor la indemnizatie.... Probabil vor face recurs, dar merg mai departe!



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!


Uau!!! Felicitari!!! Bafta multa in continuare!!



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=14" target="_blank">Clipe de viatza - gemei pupaciosi

Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

Felicitari Pussi si multa bafta in continuare!
Si eu voi actiona in judecata directia de munca luna viitoare.
Am insa o nedumerire: de ce in cazul Ionelei Danciu instanta suprema a considerat ca tb chemat in judecata si Guvernul?
Tu cum ai procedat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

laura multumesc pt. felicitari!
elsels eu din cate stiu cazul Ionelei Danciu e suspendat momentan. Nu stiu detali. In ceea ce ma priveste am dat in judecata Directia Muncii contestand decizia de acordare a indemnizatie, adica contestarea decizie, ca ma contestat-o initial catre Dir. Muncii. Astept hotararea curtii, sigur vor face recurs si apoi voi vedea care sunt pasi. Am avut si noroc, o prietena buna e avocata si ea mi-a spus ce sa fac, cum sa fac si ea m-a reprezentat in fata instantei. Daca vrei mai multe detali sa-mi zici! bafta!



PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

Pussi, multumesc pentru informatii. Mi-ar fi fost de folos hotararea judecatoreasca pe care ai obtinut-o tu (ca practica judiciara, in sustinerea actiunii pe care o voi promova), dar inteleg ca nu ti-a fost comunicata. Multumesc mult si tinem legatura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Stie cineva in ce stadiu mai este legea pentru gemeni?

21+ Alexandru Aram si Luca Ezram
Grasii mei iubiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

Proiectul de lege se afla in prezent la Senat in dezbaterea comisiilor. Deocamdata a primit vreo 2 avize negative, asa ca ....


Elena - mami de gemenei Mihai si Gabriel (09.11.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biankka spune:

Buna, sunt si eu mamica de gemeni, am mai scris pe forum acum mult timp, dar din pacate nu pot sa scriu mai des pentru ca timpul este destul de limitat la mamicile cu gemeni dupa cum stiti si voi.

As vrea sa va zic, ca eu sunt din Cluj si am dat in judecata directia de munca anul trecut, la Tribunal mi s-a dat castig de cauza, dar Directia de munca a facut recurs, asa ca voi avea proces din nou si atunci vom vedea ce se va intampla.

Din pacate la noi in tara totul se rezolva prin Tribunal, si daca ai ajuns pe acolo taraganeaza lucrurile ca de mult pot, asa ca cele care deschideti proces inarmati-va si cu rabdare ca dureaza destul de mult.

Daca pot sa va ajut cu ceva va rog sa ma intrebati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elsels spune:

Biankka, daca ai obtinut o hotarare judecatoreasca favorabila in prima instanta si ai posibilitatea sa mi-o expediezi si mie mi-ar fi de mare ajutor, ca practica judiciara. Eu doar ce am depus actiunea si astept termenul de judecata.
Rugamintea este valabila pentru oricare dintre mamicile care detin o astfel de hotarare.
Multumesc din suflet si bafta tuturor.

Elena - mami de gemenei Mihai si Gabriel (09.11.2008)

Mergi la inceput