Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (30)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Alina_anto, da, sunt bune retetele date de DOloress, eu mai faceam si cu iaurt, citeva linguri de iaurt simplu la un litru d elapte cind da in clocot...Sa nu o storci f. bine d ezer ca devine inecacioasa si nu prea le place asa . Succes la dieta. Eu am mincat Ma apuc si eu de miine...
Alysh, bravo, tocmai ma pregateam sa-ti fac eu linkul. Puup

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Hai sa ma laud si eu. Eu m-am dus la gradinita sa-l iau pe Andrei si s-a dus Costi la vaccinul de 4 luni cu Raducu ( de fapt a facut chiar 3, Infanrix-ul, Prevenar si Rotarix). Si a ajuns vedeta Ca au venit o reporterita si un cameraman de la ProTv, de la emisiunea Oanei Cuzino, si l-au filmat pe Raducu si a zis si Costi vreo doua-trei vorbe despre vaccinele, cat costa, de ce le face pe astea straine, asa ceva. Si l-a filmat cand il vaccina pe pitic, cand il consulta, masura. De-abia astept sa vad si sa inregistrez. Nu stiu cate secunde si cadre o sa ramana din ce-a filmat pina la urma, dar era tare mandru Costi de baiatul lui. Ca era o alta mamica acolo care cred ca avusese ceva aranjament cu doctorita sa o filmeze cu copilasul, dar astia de la ProTv l-au vrut pe Raducu. O sa fie candva saptamana viitoare intr-o dimineata, la "Ce se intampla, doctore?", i-a zis lui Costi sa o sune sa-i zica exact cand.
Era asa emotionat ca nici n-a retinut cate kilograme are Raducu



Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Gabitzam, ce misto, poate iti inregistrezi si tu emisiunea si afli si kg le lui raducu...Sa ne dai de veste..Na ca avem si un om de televiziune printre pitici. De mici se cunosc talentele....

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Am citit parca la Laura si Alina de placinta cu mere si am bagat si eu repede una, e in cuptor.

Sunt cazuta in spagat de pozele cu gemenusii lui Mihbut, sunt adorabili!!!

Branzica eu faceam la Andrei cu pastile de calciu lactic.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

salutare si de la noi
da' stiu ca ati scris astazi......noi am fost in parc si ne-am intretinut cu Mi_bebelina si Delia cea cuminte
Sara a mai facut o criza d eplans datorata durerilor de burta;adormise si la un moment dat s-a trezit urland si se chircea saracuta..abia am potolit-o in brate si chiar si asa scancea.pe langa asta continua sa urle in carut.mai nou o adorm in brate in parc..dar daca incerc sa o pun in carut...ochii cat cepele..ma rog,dupa urlete a adormit in carut...normal ca a trezit-o sora-sa care urla pe langa noi.nu-i mai pun Colargol in nas,sa vad daca mai face asa urat.
asta e..ma consolez cu gandul ca un moment dat o sa taca si ea si va sta in acrut,ca toti BBlusii normali..pana atunci in fiecare seara dam concert pe strada..daca vreti sa ne auziti,poftiti
acum doarme..sper sa avem o noapte linistita
Mihbut,am vazut gemenii...tare dragalasi sunt
MissP..parca povestesti de Sara...numai ca tu pari mai relaxata.eu una sunt undeva cu nervii la nivelul metroului....
Simona,Laura..cum e tatal vostru?
mai vb



BOTEZ SARA
POZE NOI NOUTZE
www.onetruemedia.com/my_shared?" target="_blank"> FILMULET
Andreea, SARA(16.06.2008) si MARIUCA(7.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Andreea, sa speram ca va trece repede perioada asta a Sarei. Noi n-am mai fost in parc si-mi pare rau c ama sunase Monik16, sa ne vedem...Dar n-a avut chef dl David..asa ca eu am stat 2 ore cu Matei pe picioare, sa doarma macar...intre timp am citit forumul, ca ramasesem in urma cu lecturatul
Pe tati il opereaza miine. Am vb cu el la telefon, vorbeste cam monosilabic, cred ca-i e teama. Doamne Ajuta sa treaca si operatia si sa-l vad ca se reface..Oof, bine ca nu-i mai grav ca incepusem sa ma gindesc la toate bazaconiile
Va pup si eu fetele si somn usor...Sunt obosita rau.

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

asa de noapte buna ca a mai trecut o zi!!!



pupici si noapte placuta!!!si fara treziri!!!

Noi si fluturica Amelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

GAbitzule ce tare faza!! wow, l-au preferat pe Raducu!Sa ne spui si noua cand e, sa urmarim ce se intampla doctore.
Noapte buna fetelor

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Mama ce mumosi sunt gemanutii odiseeii!

Miss multumesc! Ma bucur ca iti place calendarul...am mai facut si niste colaje ptr strabunici...abia astept sa le scot si sa le trimit. O sa le dau pe spate!

Fetele azi am dormit cu Eli la pranz pana la 17 si 17 minute... L-am lasat pe Cri peste program la gradi...Am facut o imbracare ca-n armata...in masina...si mai bine ca azi nu am condus nici la examen! Se poate sa-l au si la 18 30, dar eu mergeam si la 16 15 dupa el!
L-am gasit pe Cri foarte relaxat se plimba cu o tricicleta pe care nu vroia sa i-o dea si unei domnisoare ...Asa ca am aparut la fix!
Cand sa plecam a venit si husband sa ne ia...si cu el in dreapta am condus iar ca porcu`

Sunt fericita ca o sa aiba tetru de papusi la gradi...Costa 5 ron! S-a angajat si vecina mea la el la gradi asa ca e pe maini bune!

Pup gasca!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Cleo eu in iulie am depus si in septembrie au intrat banii pe card.



Fetele am copt azi un strudel cu fructe de padure minunat....si acum seara am facut tocanita poloneza!



Mergi la inceput