Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (30)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

buna ziua si de la noi

La multi anisori Mara, Sara-Maria, Patrick Nicolas, Eric-Daniel, Amelia sa cresteti mari si sa dormiti noaptea

noi ne pregateam sa iesim afara a doua oara azi si ce credeti? a adormit pitica ceea ce am mira foarte tare ca se trezise de o ora si ea nu prea doarme ziua decat 2 reprize de cate 2 ore una dim si una dupamasa. si noaptea trezirea la 1, 4, 7... asta e, da nu ma lasa sufletu sa o mut la ea in camera.

Miss raportez absenta CM si chef clar, asteptam si noi vinerea.....

Mami de Stefania 11.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Kitzi, saru'mana, sa vad ce-a iesit.

Chiar acum am vazut la tv ca a fost un protest al mamicilor, dar am impresia ca numai mamici de gemeni si tripleti care primesc o singura alocatie pt 2/3 copii.

ORICUM MIE MI SE PARE STRIGATOR LA CER CEEA CE SE INTAMPLA. Practic am depus dosarul pt alocatie si concediu la sf lui iunie si nici pana in ziua de azi n-am primit nici un ban. Ce ne faceam daca tati nu ne putea intretine????? Ce fac familiile ai caror tati castiga 7,8 milioane pe luna? Nu inteleg de ce lucurile stau asa prost la noi si in alta parte nu stiu cum sa mai stimuleze natalitatea. Am nervi, pe cuvant!!!!

http://s292.photobucket.com/albums/mm9/Alisucuta/Tuttlingen-Paris%202008/Vlad%20la%205%20luni/]"Vlady[/url ]

PS: Kitzy, unde am gresit?
Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Alysh, mai trebuie o paranteza patrata inchisa inainte de Vlady, a omis-o si Kitzy cand ti-a zis ce si cum.

Cel mai si cel mai simplu e asa: cand editezi un mesaj si vrei sa bagi un link sub cuvant te duci in meniul acela de deasupra ferestrei de editare, si apesi pe simbolul care arata ca un plic inconjurat de sageti O sa-ti ceara atunci prima data textul care vrei sa apara si pe urma linkul de sub el. fa o incercare si vizualizeaza mesajul, fara sa-l trimiti.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alysh

Kitzi, saru'mana, sa vad ce-a iesit.

Chiar acum am vazut la tv ca a fost un protest al mamicilor, dar am impresia ca numai mamici de gemeni si tripleti care primesc o singura alocatie pt 2/3 copii.

ORICUM MIE MI SE PARE STRIGATOR LA CER CEEA CE SE INTAMPLA. Practic am depus dosarul pt alocatie si concediu la sf lui iunie si nici pana in ziua de azi n-am primit nici un ban. Ce ne faceam daca tati nu ne putea intretine????? Ce fac familiile ai caror tati castiga 7,8 milioane pe luna? Nu inteleg de ce lucurile stau asa prost la noi si in alta parte nu stiu cum sa mai stimuleze natalitatea. Am nervi, pe cuvant!!!!

[url="http://s292.photobucket.com/albums/mm9/Alisucuta/Tuttlingen-Paris%202008/Vlad%20la%205%20luni/"Vlady[/url ]

PS: Kitzy, unde am gresit?



Wow, eu care am depus doar dosarul de alocatie pana acum si asta pe la inceputul lui august... mi se vor lungi urekile cu siguranta, nu??? Cat despre CIC, inca nu l-am depus, urmeaza, ca imi gresise aia de la HR adeverinta, cu siguranta vor ajunge banii dupa ce incep eu din nou serviciul, nu??? Dar noi ca si contribuabili nu trebuie sa intarziem cu nicio zi, caci deh, ne penalizezaza statul, nu???? Tzara de kko...................

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Daca tot vorbiti despre jucarii, eu i-am cumparat Iasminei una foarte fun asa...de la Playgro. Daca dati cautare pe google dupa Playgro pasare muzicala o veti gasi.

Noi am papat, sughitam...eu mooor de somn si mai ales de spate!!


mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Am vazut si eu stirea aia - sa imi cada fatza [:D[ cum se spune ! Cum adica, sa dai o singura alocatie la gemeni/tripleti etc ??? Pai ce, mananca pe jumatate? Sau fac pipi pe rand ? Doamne, nici nu banuiam ca asa este legea... Culmea e ca una dintre mamicile care au vorbit a stire este o vecinica de-a mea, are doi gemeni maricei acum (doi baieti minunati ) si mai are o pereche de pitici, baiat si fata, de un anishor si ceva. Deci are 4 copilasi ... si primeste alocatie pentru 2 ?????? Oricum, tipa a fost productiva 4 copii din doua casatorii cu doi barbati Sarcini obtinute natural si fara batai de cap... sarcini duse pana la 9 luni - tipa e buna de facut copii, clar!

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Fetelor cucuietelor, multumim ca v-ati adus aminte de zi de Robertel!Cate un pentru fiecare.

si maaaaiii, ce tot ziceti de colici de 4 luni??? Nu mai vorbiti de franghie...Noi acum abia am scapat, daca se intorc pe motiv ca avem 4 luni plec in lume...

Lori, mami de pui drag si iubit Robert

Poze Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Alysh, imi place rau de tot poza asta Seamana Vlady foarte bine cu tine.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aimee79 spune:

Salutare fetele!

Iar am zis ca intru mai des, dar puiul meu nu prea ma lasa si pe langa el mai e si papica de fcut si curatenie...offf. De citit va mai citesc din cand in cand, dar cu scisul stau mai prost.

MULTUMIM PENTRU POZA DIN COLAJ!

Alexandru e un bursucel sanatos de 5 lunisoare, nu am avut colici si am inceput diversificarea de pe la 4 luni si 1 saptamana. Mai papam laptic de mami doar dimineata... ca suntem puturosi. Somnicul e super ok, adica de la 3 luni dormim cam 12-13 ore/noapte fara treziri.Stam in fundulet si in picioruse cand avem chef.
Apropos de papa lui Alexandru ii place foarte mult ficatel de pui cu galbenus si un pic de laptic (30 ml)facut pasta la robot

De cateva zile suntem mataiti pt ca ...vin dintisorii!!!! Mai e cineva cu dintisori pe aici???

Alina_anto eu am inteles ca nu e problema culoarea laptelui important e sa ii dai cat poti, lapticul e facut pt bb,deci e bun. Si eu m-am ingrasat 2 kg....,dar las ca le dam noi jos.

Legat de microunde eu am inteles ca se pastreaza vitaminele mai bine, dar e mai periculos cu incalzirea neuniforma.....problema usor de rezolvat zic eu.

Pupici la toata lumea!!!!

Alexandra

http://picasaweb.google.com/maiiunie2008/Aimee79

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

mai, alocatia de 200 roni, se da pe copil. Dosar cu cerfiticat de nastere etc.
aia de 600 roni se da pe mamica....

1 singura judecatoare, din buc. a dat statu in judecata si a castigat si a luat mai mult de 6 mil. Ci un procent din salariu. No, daca ar fi avocata, ash angaja-o, si i-ash da juma din ce cashtig, cai si asha ar fi mai mult de 6 mil .

Pe de alta parte, din ce vb fetele noastre occidentale, e bine shi asha, 1 salariu minim pe economie pe luna, cand or veni , e bine venit.

A, fetelor, cat mai repede depus dosaru de aia 6 mil. Cred ca se poa depune inainte de a termina concediu medical. Pt fetele din buc. dureaza 2-3 luni prelucrarea actelor, provincia: 4-5 luni. Tare nasol e cand ma duc cu mana intinsa la tati .
Ca sa nu zic, cand am ramas in concediu medical, radeam: tati, peste 4 luni is la mana ta..... maaaare bucurie o fo salariu prima de nashtere!!! Asha de relaxata si fericita era: ii ziceam: uite, tati, si-a facut Otilia (economista) mila de mine, si mi-a mai amanat cu 2 luni sezonu de cershit!




o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput