Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (30)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Andreeap - acum poate e o coincidenta, dar daca nu pomeneai tu nici nu ma gindeam - si lui tudor i-a aparut un punctisor rosu de singe pe ochisor, dupa episodul de care ti-am spus - acum ma gindesc ca poate a plesnit vreun vas mic de singe cind cu fortatul ala sa faca kk?
Andrada, vezi ca exista tetine pentru lichide groase - neaparat trebuie sa-i schimbi tetina, asa mai mult il frustrezi...
socrate - nu stiu ce sa-ti spun ca asa stiam si eu - sa amestec brinzica cu fructe, dar mie mi-a spus ca nu la masa de dimineata - ca ar trebui sa aiba dimineata o masa de suc de fructe+ piure de fructe, la prinz legume+ mai tirziu carne/ou/ficatel si dupa-amiaza o gustare de iaurt+fructe, sau cereale, sau brinzica... Nu ma pricep prea tare si oricum fiecare doctor recomanda cu totul altceva...v-am zis doar ce mi-a spus...
Ylari - dar de ce nu ii dai combinate fructele? Adica suc de mere + suc de morcovi? Eu am inceput cu suc de mere pe care nu i l-am diluat - am inceput cu citeva lingurite si am crescut treptat cantitatea. Cind au ajuns cam 40-50 ml, i-am mai adaugat un fruct la suc, respectiv portocala si dupa alte citeva zile, sucul de morcov. Azi de exemplu a baut 110 ml din suc de asta combinat mere+portocala+morcov si dupa aia i-am dat piure din mere+banana la care am adaugat pulpa ramasa de la suc (dupa ce l-am strecurat - storcatorul meu scoate sucul gros, cu tot cu pulpa si eu il strecor). In plus azi nu a mai vrut deloc lapte dupa masa de fructe...desi mi se pare ca a renuntat cam repede la o masa de fructe...

Nu mai stiu cine intreba de cit lapte beau bb-ii - Tudor are acum 4,5 luni - pina sa-i introduc masa asta de fructe, bea cam 900-1000 ml/zi (de lapte refacut, deci nu doar apa) - acum bea cam 850 ml/zi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Fetele, intr-adevar exista tetine speciale pt lichide groase, deci pt lapte cu cereale, supica pasata, etc. Cu celelalte nu merge, eu am incercat si cu tetina cu 3 picaturi, e imposibil.

Getutza, la fel si Vlad e innebunit dupa pungi. Si culmea numai dupa jucarioarele care fac zgomote, alea ordinare de plastic care piuie, ciocanele care clampane si albnute care zumzaie. I-am luat jucarii de plush reprezentand toate animalutele : oaie, porc, catel, elefant, girafa, hipopotam, broasca.......nici nu se uita la ele daca nu scot zgomote. Si eu care ma gandeam ca astea-l vor incanta cel mai mult!


PS: Stiu ca s-a mai spus de un miliard de ori, dar cum eu nu aveam nevoie la momentul ala n-am retinut: cum pot pune poze la semnatura fara sa apara carnatul respectiv???? Sa apara doar "Poze Vlad". Scuze. Merci.


Vlady, our love
http://s292.photobucket.com/albums/mm9/Alisucuta/Tuttlingen-Paris%202008/Vlad%20la%205%20luni/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Getutza - si eu ma simt vinovata ca ii incalzesc la microunde, dar este atat de agitat inainte de masa k nu stiu cum sa le incalzesc, sa le pasez sis a I le pun mai repede in castronel… E tare nerabdator cand e vorba de masa. Am putea sa le incalzim fie la foc direct, fie intr-un borcanel la bain mari. Am sa incerc si eu sa-I dau punguta, am citit ca e una din jucariile preferate de bebelusi

Simonix
- “frumos iti shade mami” dai o vacuta pe un porc ?!

La multi anisori Mara, Sara-Maria, Patrick Nicolas, Eric-Daniel, Amelia Gabriela !!!!

Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Alysh uite asa si fara pauzele care le pun eu
[ url = " link " titlu pe care-l dai la album [ / url ]

Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii


de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

pentru mladitele si mugurasii nostri care se serbeaza astazi Mara, Sara MAria, Robert, Patrick, Amelia, Eric!
plange bb, revin

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

salut!! aseara( adica de dimineata la voi) am fost intrerupta de Sabina.. tipa cu o gura maaare ca ii era fomica.. si pana a terminat de papa am adormit langa ea..
acum iar am de recuperat vreo cateva pagini...



Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Haha Nicole - pai sa stii ca am dat vacutza pe un porc, un iepure si o ratza - ca atatea animale are oglinda oglinjoara

Fetelor, voiam sa va spun ca si lui Robertel pe la 4 luni si un pic i-au revenit "colicii" si ... au trecut iar Doctorul mi-a zis ca e normal... Iar laptic: eu calculez cat lapte iese din apa + praf - doctorul mi-a zis ca pe la 6 kile jumate, cat avea el, ar trebui sa pape in jur de 800 -900 grame pe zi. Multa vreme al meu nu ajungea nici la 700 Asta este... nu ii puteam baga bibe pe gat. De la o vreme a inceput sa hapaie iar bibe mari, de 200 - 220 ml... dar nu mereu. Este cum vrea el

Simona cu Robertzel baietzel frumos

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti si Poze cu bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Am venit de afara...super vreme!
Acum mergem sa papam si mai revenim...vroiam doar sa-i spun Simonei ca are doi barbatei in toata regula acolo! Abia acum m-am uitat pe poze! Au niste trasaturi foarte bine conturate, seamana intre ei, insa in timp cred ca se vor mai schimba, iar ochii...ochii...no comment!




mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:

Nicole eu am cumparat un aparat de incalzit biberoane si mancarica, se pune apa in el si se incalzeste practic la bai-marie si destul de repede dar sincera sa fiu il folosesc la biberoane cand o fi vremea de incalzit mancare cred ca voi apela si eu la cuptorul cu microunde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetelor!
Ancaurn, alina_anto, leeloo, va multumesc pentru raspunsuri.
Anca si mie tot doctora pediatra mi-a dat recomandarile despre cum sa incep si cu ce sa incep. Noi cu supe, legume, etc vom incepe de la 6 luni. Pana atunci mi-a zis sa ii bag fructele si morcovul... Chiar, de ce naiba, ca doar morcovul nu e fruct... Whatever... am facut exact cum a zis ea suc de mar si dup'aia suc de morcov. Mai bine gandeam si eu si ii dadeam intai morcovul............... Intr-adevar, marul fiind dulce l-a acceptat imediat. In ceea ce priveste amestecul, exact asa i-am dat, stiam ca mi-a acceptat marul fara probleme deci i l-am combinat cu morcov. L-am strecurat bine bine, era o bunatate fetelor, m-am umplut de nervi ca n-a vrut decat 25 ml... Eh, buni si aia, asta e! Acum o sa o las, maine nu-i mai dau morcovi ca plangea saraca, ii era maica-mii o mila de ea si io nebuna nu si nu, sa manance fata, era totul portocaliu in jurul nostru........... I-am luat piersici.

Anca, foarte foarte frumoase colajele, imi plac enorm!!!!!!!

LA MULTI ANI Mladitzelor si mugurasilor sarbatoriti astazi, tortulete bune si gustoase, cadouri frumoase, sanatate si toate toate bune!!!!!!!!!

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput