Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (19)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

la 22 de saptamani sunt si eu programata pentru morfologie fetala.

Citat:
citat din mesajul lui floryela

buna fetele. n-am mai intrat de mult pe forum. vreau sa va intreb ceva. la cite saptamini se face ecografie ptr morfologie fetala? la 22 cumva?
mersi
sanatate tuturor

15+


fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

am uitat sa-ti spun, alina: nu am avut nevoie de programare, nu a durat decat cat mi-a facut fisa si mi-a recoltat sange (nu erau multi la recoltari), si dupa cate imi amintesc se faceau recoltari si dupa amiaza. Poti sa suni si sa intrebi, sau daca vrei sun eu la genetic lab si intreb (caut pe net numarul lor).


ada 15+ si ana-gabriela 3ani + 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui lysbeth

Eh.. imi place nu-mi place asta e trebuie. sa va zic una mai dragutza:
data trecuta cand mi-am facut programare pentru ecografia de ieri mi-am zis numele si prenumele meu si numarul de telefon al sotului. Numai ca, in momentul in care au sunat pentru confirmare la numarul de telefon a aparut automat numele si prenumele sotului (el mai facuse niste analize la clinica inainte) si un operator "dashtept" mi-a modificat in dreptul programarii prenumele cu prenumele sotului.
Faza faina e ca sotul a fost programat ieri seara pt ecografie morfofetala de trim 1:))) Medicul zicea ca mai aveam un picutz si ajungeam subiect de stiri: al treilea barbat in sarcinat:D

13+


lysbeth asta chiar ca este tare auzi si tu sa-l programeze pe sot la eco.Dar la ce spital mergi .

Alina 12+
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

primele pozici
http://good-times.webshots.com/album/567759968zUrqjn


diana 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

multumesc mult fetele pt raspuns, mie mi-a zis dr ca imi face eco si pe urma tre sa merg sa-mi recolteze sange da nu a zis daca undeva anume,si nici eu nu am intrebat ca eram prea entuziasmata cand l-am vazut pe bb.
Imi notez adresele centrelor si in functie de situatie vad cum actionez

Alina 12+
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

alina - vad ca tu te-ai programat deja pentru cea de la 22 de sapt. si eu stateam linishtita ca am timp. trebuie sa sun si eu, mi-a zis dr.t sa ma programez la 21 de saptamani.

15+
http://community.webshots.com/album/565528924vcaGAV?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

alina - vad ca tu te-ai programat deja pentru cea de la 22 de sapt. si eu stateam linishtita ca am timp. trebuie sa sun si eu, mi-a zis dr.t sa ma programez la 21 de saptamani.

15+
http://community.webshots.com/album/565528924vcaGAV?vhost=community


Da scumpa, m-am gandit sa fie din timp ca dupa poate nu gasesc medicul_eu la Sanador merg ,tu?

Alina 12+
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

alina, este vorba despre medsana:) A fost o mica scapare desigur da nah.. mi se intampla din ce in ce mai des lucruri din astea funny:D

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADA1974

alina, eu am facut in alta parte TT, m-a costat 90 lei (cu tot cu interpretare)si am rezultatul in 10 zile lucratoare. Daca te intereseaza spune-mi sa-ti zic unde, ca nu vreau sa zica fetele ca fac reclama, chiar nu vreau!

ada 15+ si ana-gabriela 3ani + 7 luni

Sigur spune-mi, daca nu poti aici da-mi pe PM

Alina 12+
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

l-am facut la medlife, pe Grivita, dar rezultatul dureaza 10 zile calendaristice. Am vazut un raspuns anterior, in care ai rezultatul in 2 zile - care o fi mai bun ?????
Cand am fost pt TT, am lasat si eco morfologica de 14 sapt. pt. confruntare.


ada 15+ si ana-gabriela 3ani + 7 luni

Mergi la inceput