Gravidute & Mamici de IASI(66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Alina ce frumos iti sade cu noua semnatura. Asteptam sa se adune saptaminile.

Noi suntem bine, simbata am fost la o nunta si ieri parca eram batuta.A fost prima petrecere in care n-am stat cu telefonul pe masa sa vad cind suna mama sa ma duc la alaptat.Ce sa zic , e bine si sa ai copilul intarcat mai ales ca la mine se trezeste Cristi sa-i dea noaptea lapticul lui Andrei.Asa ca-s o doamna(cu toate ca n-am fatza) .
Baietii nu mai sunt raciti,oricum raceala am tratat-o cu nebagare in seama.Ma enerveaza frigul si ploaia.

Oana, tot iti place vremea?

Celia ma bucur ca am citit despre voi.

Simo toata familia l-a admirat pe Matei cum arata el nasul, ochii, cum imita animalele, cum da mincare la porumbei.Ai cu ce te mindri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Citat:
In schimb am mai multe pofte si mofturi!

Alina profita de pofte si mofturi.Si mie in sarcina imi placea ca eram mai alintata de toata lumea (sotz, parinti, frati, colegi).Cum am nascut cum alintaturile si-au gasit alta directie(bebe).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui ghinetz

Citat:
citat din mesajul lui mariussimiuc

Moamaaa...ce numar de capitol... Dati bice sa-l terminam repejor...

Da' ce, duamna, te grabesti sa ajungi la 69?

Da' ce?Io-s singura pofticioasa de pe aici?




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariussimiuc

Citat:
citat din mesajul lui ghinetz

Citat:
citat din mesajul lui mariussimiuc

Moamaaa...ce numar de capitol... Dati bice sa-l terminam repejor...

Da' ce, duamna, te grabesti sa ajungi la 69?

Da' ce?Io-s singura pofticioasa de pe aici?




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...


Cica mai e si Alina, dar la ea e oarecum justificat. Chestie de hormoni, alea-alea...

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Hai sa va dau o . Poate va treziti.

Vine cineva sa ma ajute sa spal vasele?

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Asa, sa va zic si voua. Am deschis un subiect aici. Poate ma ajuta cineva cu un sfat. Kriss, stiu ca si Alessia a acceptat greu biberonul Cum ai facut pana la urma? Ce lapte a acceptat? Si, mai Ales, cum ai reusit sa o faci sa nu mai suga noaptea? (intrebarile sunt valabile pentru toate ce ati trecut prin asta)

Faza e ca sunt ca disperata/depresata. Prin urmare, Nonna, da, imi place vremea asta si acum. Ca e in ton cu mine, cu ce simt acum.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

www.youtube.com/watch?v=cOFD_tCmiNI&feature=related" target="_blank">dedicatie pentru oana

Si multumesc de cafea. Am baut-o greu tare ca era s-o impart cu Andrei.
Oana, eu de exemplu n-am acceptat niciodata biberonul.M-a intarcat mama la un an si 4 luni si noaptea am baut ceai cu canita.Eu sper ca Victor sa nu semene cu mine(ca doar nu-i sunt eu mama).
La noi, sa-i dea DD sanatate lui Cristi ca a avut rabdare si incetisor incetisor i-a dat lui bebe laptic cu bibu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Si eu vreau ajutor la vase. De cind ma chinui sa-mi cumpar o masina de spalat vase si tot gasesc alte lucruri de cumparat care cica-s mai necesare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

neata
Oana, pai nu a acceptat biberonul! bine, nici eu nu am mai incercat dupa 8-9 luni ale ei..De fapt, ea nici suzeta nu a utilizat vreodata..a gasit nu demult una prin casa si si-o baga in gura si o apuca rasul..
Deci, noi papam numai cu lingurita de cand am diversificat-o. Eventual cu canita, apa, ceai..I-am luat cana cu pai, nu vrea sa suga.Sta cu paiul in gura.
Ref. la lapte stii ca ea a refuzat laptele praf. Am incercat mai multe luni diverse firme, si nimic..Dar tot asa, cand avea vreo 7-8 luni am renuntat sa mai incerc..ca doar nu o sa iau firmele iar de la capat sa vad daca s-a razgandit..Asa ca de pe la 7 luni parca bea lapte din comert, la cutie, nu punga cu 3% grasimi.La inceput il indoiam cu apa, dupa 8-9 luni am renuntat. Il fierb insa inca odata, desi el este pasteurizat.Nu iau mereu UHT.De regula noi bem Cedra Napolact, toti 3.Daca nu gasim, luam Milli, Dorna..Numai ca ea inca nu bea lapte gol, ci doar combinat cu cereale.
Dar cred ca de la 1 an poate bea si gol, acum sa vad daca ii va place sa bea lapte cu cana, ca doar nu o sa ii dau lapte cu lingura
Ref. la supt.Ea nu mai sugea noaptea de pe la 4 luni (aprox), ca dormea toata noaptea..Cu suptul a fost usor, caci ea sugea mai mult de alint de acum..dimineata la sculare inainte de cereale si seara dupa cereale.. In timpul zilei nu i-am mai dat si nici ea nu cerea. cand am hotarat intarcarea pur si simplu am renuntat intr-o seara sa ii dau san. Iar dupa o zi am renuntat si la gustarea de dimineata..si s-a conformatNu a plans, nu a cerut, nu a umblat cu mana, gura pe sub tricou samd..A fost extrem de usor..nici nu ma asteptam..Depinde insa de copil..Probabil sugand 1 an si ceva ii este mai greu sa renunte la san..



www.totsites.com/tot/alessiastefana" target="_blank">paginuta mea
Avem 11 luni!!
Cristina fericita de Alessia Stefana (16.10.2007)

De vanzare 1
De vanzare 2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

'Neatza!

Multumim de cafea Oana!
Sa-ti treaca depresia Hai ca vin eu la spalat vase. Eu nu stiu ce sfat sa iti dau, nu am avut probleme de genul asta.

Monica - si eu vreau de multa vreme sa-mi iau masina de spalat vase, si normal ca tot timpul e altceva mai important de facut.Sper ca la sfarsitul lunii sa reusesc sa iau

Miha - parca, parca mi se face si mie pofta

Alynta - multa sanatate lui David si tie sa iti treaca greturile cat mai repede

Nasoala vreme, mie nu imi vine sa ies din casa, defapt nu imi vine sa ma dau jos din pat e un frig in casa...brr ..cand dau astia drumu la caldura,? A venit si targul cu cojoace, stie cineva?

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE POZE NOI

Mergi la inceput