Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 81

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

magdita - felicitari pentru rezultat si pentru decizia curajoasa. eu stiti ca sunt pro diphe. boala asta nenorocita trebuie starpita din radacina.eu ma gandeam deja ce am de facut cu endometrioza dupa sarcina aceasta...tutu a zis ca mai vedem noi dupa cea de a patra sarcinael un dragutz si un optimist ca de obicei.

lucialu - . baiat mi-am dorit din totdeauna...dar dupa ce am ramas insarcinata m-am convins singura ca si o fata ar fi frumos. asa ca, peste un an doi incercam si o fetitza. probabil ca o sa ne grabim cu al doilea copil tocmai pentru a profita de "tratamentul" natural.

mada - tin pumnii sa fie luna voastra norocoasa. probabil ca a vazut ca se deformase foliculul.BAFTA!

Eu azi imi rod unghiile pentru Rala...pana la 3 cred ca imi mananc si buricele degetelor.

15+
http://community.webshots.com/album/565528924vcaGAV?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Si eu cam batzai din picioare cu gandul la Rala.Ea cum o fi daca noi suntem asa?Te asteptam cu vesti,scumpa noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

tamy - e normal sa te mai tzina. si eu am mers tot asa cocoshata vreo 4 zile, dupca care la incurajarile lu' sora-mea am iesit prin curte si m-am plimbat un pic...a fost super. incearca si tu sa faci un pic de mishcare...macar asa, de la canapea la frigider de vreo 4-5 ori, o sa-ti prinda tare bine. durerea aceea la pipi am avut-o si eu, nashpa, imi era groaza cand ma apuca si ma gandeam ca iar ma duc si iar ma doare. durerea persista inca vreo 5-10 minute dupa(dr.T mi-a recomandat no-spa)oricum in cateva zile trece si asta.


15+
http://community.webshots.com/album/565528924vcaGAV?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rocsy2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mada23

Rocsy... mersic iubita, merge si "mata", poate devin mami , o fi un semn
(atunci cand esti log-ata,in bara unde ai si PM, este un creion pe o foaie, editeaza raspuns, daca dai clic pe el poti sa modifici un raspuns deja dat)
Bebe...mersic mult, pupici la burtica

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz


"Dumnezeu va face orice pentru tine, doar daca Ii dai o sansa "
voteaza, nu se stie cand ai nevoie www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> si www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">




mada las "mata" poate o fi vreun semn. nu modific.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

neatza fete dragi,

cosicel primeste si de la mine urarile (chiar daca mai intarziate) de LA MULTI ANI!!!!!! Sa dea DD ca peste 2 saptamani sa primesti cadoul mult visat.

magda draga mea, ma bucur ca ai scapt cu bine si de histero si ca totul este` OK. Felicitari pentru spermograma, se pare ca naturistele au avut efect. Sunt convinsa ca sunteti pe drumul cel bune.

rala..offff..stam toate ca pe ghimpi. Ne-ai dat o veste minunata. Si eu sunt de parerea fetelor ca esti gravidutza. Abia astept sa vina ora 15 sa vii cu rezultatul. Ce frumos trebuie sa fie sa fiti amandoua surorile insarcinate in acelasi timp.

pony, bine ai venit la noi. Sa ai parte de o sedere cat mai scurta si sa fugi la odisee.

tamy, ar fi extraordinar sa patesc si eu ca Rala si sa nu mai apuc laparo, dar tare ma indoiesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pasa spune:

Tamy, e normal sa mergi inca cocosata dupa 3 zile! Si eu sunt proaspat laparoscopiata si la mine la fel model a fost! Vreo 4-5 zile te mai tine una-alta, dar e normal. O sa treaca, o sa vezi, si o sa fie bine!

La fire te duci tot la et.2 si o anunti pe Ioana. Ea sau Marius iti vor scoate firele, depinde care dintre ei are timp mai mult. Nu e nevoie sa te mai schimbi in pijamale. Tot atunci iti da biletul de externare si concediul medical, daca ai cerut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Cosi , GIFT cred c-o sa faca la clinica , mai mult ca sigur . Pentru asta trebuie anestezie generala , punctie , laparo...
Si cel putin pe mine , ma cam bate gandul s-o incerc si pe-asta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

multumesc!
da' tot mai am o nelamurire: daca imi scoate firele Ioana sau Marius, atunci cu dr. T cand mai vorbesc? Trebuie sa imi fac programare la cabinet? Sau il astept pana apare pe acolo prin spital?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pasa spune:

pai atunci vorbesti, Tamy, dupa ce-ti scoate firele si-ti da biltul de externare. daca nu mai e, o sa-ti spuna ioana sau marius sa te duc la cabinet.
eu, de exemplu nu l-am mai gasit si marius mi-a zis sa ma duc in ziua aia (era luni) la cabinet dupa ora 1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Am mai intrat putin sa vad ce-i cu Rala! Si eu cred ca-i cu II!!!! Asta inseamna ca vom avea o luna buuuuna!


Mergi la inceput