Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 81

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Buna fetele,
Cosmina La multi ani! sa fii sanatoasa si sa-ti indeplinesti cea mai mare dorinta de a vea bebe.
Magduta super veste esti o dulcica.
Rala asteptam vestea cea mare sa ne spui ca esti gravi, dar cu siguranta esti gravi.
Va pup pe toate sunteti minunate.

sper viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pony spune:

ma bucur ca m-ati primit in clubul vostru.Povestea mea este urmatoarea:

Am la activ doi ani de incercari, o histerosalpinografie la Polizu anul asta.Naspa operatia asta.

La doctorul T am ajuns din cauza voastra, pentru ca e laudat si mi-am pus si eu multe sperante in el.Nu am fost decat la o luna de monitorizari dar in luna asta m-a chemat de vreo 5 ori.Nu se mai sparcea domnul de folicul.
La final dupa ce s-a spart folicul-ul mi-a dat sa iau ultrogestan 10 zile si mi-a zis ca o sa fiu insarcinata.Aproape ca ma convinsese, dar ghinion ciclu mi-a venit si am vreo doua zile de.

Luna asta ma duc iar la monitorizari, sper sa fie cu noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

Gabi, mai ai o saptamana si jumatate si iti rezolvi problema!

Cred ca ne vom vedea samabata, pe 18, la spital, dimineatza! Tu la operatie, eu ... la monito! Abia astept sa te vad!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarrah spune:

salutare tuturor,

aerlilian- daca ai simtit acea presiune in Z6 si Z7, cred ca e cu ochisori. ma gandesc la tine... astept sa ne dai vestea celor 2 liniute la sfarsitul acestei saptamani !

mada- multumim pt tratatie, eu am ales ceiut ! bafta la 14.00, asteptam vesti

rala hai odata cu BHCG mare ! (si eu am fost insarcinata in aceeasi perioada cu sora mea, am nascut in aceeasi saptamana)

danotini- ufff- sper sa gasesti pregnil....

bebe2008- deocamdata, eu sunt in "pauza" luna asta. vreau sa fac GIFT luna viitoare. trebuie sa vb cu dr. Tutunaru. merci ca esti alaturi de noi!

aris- cum te simti, ce face bebica?

tamy- uff- mai ai putina rabdare ca o sa treaca si discomfortul asta...

lali- iti doresc sa "patesti" si tu ca Rala...dc nu, stii ca laparo e floare la ureche....imp e sa ai rezultatul ok...nu ne mai spui nimic de scuterul tau?

cosicel- vreau sa merg sapt asta sa-i propun GIFT. te tin la curent cu ceea ce o sa-mi spuna....dar...tu esti inseminata !!!!poate nu va mai fi cazul pt o alta procedura...bafta !

pasa-

anaconda- te pup, am visat azi noapte ca ne-am intalnit ....


magdita- s-ar putea sa ajung in craiova sapt asta...dc ajung iti propun o intalnire, ce spui ?

georgia- as vrea sa vb cu tine....

rocsy-

pt toate fetele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Lucic, Tamy, Arisica, Gabi, Lali, Georgi, Feli, Luca, Pasa, Mmc, multumesc mult fetelor.
Pasa, am vorbit cu dr.T in dimineata asta si am hotarat, cu acordul dumnealui, sa fac diphereline. Am fugit cat am putut de decizia asta, dar nu am alta alternativa. Stii vorba "de ce ti-e frica nu scapi". Poate am nevoie si de o pauza psihica ca sa pot merge inainte. Asa ca il fac.
Sarrah, sigur ca vreau sa ne vedem daca ajungi in Craiova. Dupa ora 17.00 - 17.30 ca sa termin cu serviciul. Vorbim pe PM.

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Rala ,se apropie ora...curand vom stii...
Aris ,te-am visat!!!Eram impreuna in parc si ne plimbam.La un moment dat s-a apropiat o batranica de noi,s-a uitat la tine si la burtica ta si a zis "le-ai facut-o maica alor tai!La varsta asta sa fugi de-acasa si sa faci si copil...".Si noi ne amuzam,iar tu erai tare mandra ca nu ti-a apreciat corect varsta...Asta cred ca e obsesia mea,ca ti-am zis ca arati de 17 ani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Cosmina sa amanat cu o zi op. deci o sa fac pe 19octomb, atunci este dr. de garda, chiar cand implinim 5 ani de la casatorie asa ca nu ne putem inalni sambata pe 18 i-mi pare asa de rau .
Astept vesti de la tine (II)


sper viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pasa spune:

Magdita, ai luat o decizie inteleapta. Bravo!
O sa vezi ca dupa diphe o sa devii mamica imediat!
Suntem alaturi de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pasa spune:

Sarah, imi cer mii de scuze ca nu am foarte mult timp sa citesc din urma, dar am citit mai sus ca ai nascut in acceasi saptamana cu sora ta!!! Sa inteleg ca deja esti o fericita mamica? dar ce s-a intamplat, de ce nu mai poti ramane inca o data?
te pup si nu te supara pe mine, dar si eu sunt noua pe forum si inca nu va stiu pe fiecare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Mergi la inceput