Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 81

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

Buna dimineata,

O sa[ptamana plina de evenimente pozitive, va doresc....
Si sa auzim numai de bine!

Va pupicesc...cu draga...Lorelix...





Nu e o rusine sa nu stii, e rusine sa nu intrebi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mada23 spune:

Rocsy... mersic iubita, merge si "mata", poate devin mami , o fi un semn
(atunci cand esti log-ata,in bara unde ai si PM, este un creion pe o foaie, editeaza raspuns, daca dai clic pe el poti sa modifici un raspuns deja dat)
Bebe...mersic mult, pupici la burtica

in 2008 miracolul va veni pe strada mea...madutz


"Dumnezeu va face orice pentru tine, doar daca Ii dai o sansa "
voteaza, nu se stie cand ai nevoie www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> si www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Mada , poate-o pui azi la 2 ! Vezi ca vine si Malina !
Danotino , nu se gaseste pe nicaieri , insa e un nene care ar avea cu 20 de euro injectia . Dragos parca il cheama . Tot undeva pe forum am citit . Le aduce din Grecia parca ..
Nu stiu unde am notat nr de tel , stiu ca l-am notat pe undeva , insa o sa-l caut , daca vrei sa-l suni .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdita spune:

Neata fetele mele,

La mine rezultat histero : ok. Si cred ca la urmatorul cm in z2 ma apuc de diphe. Am ceva emotii, dar asta e. M-am gandit logic : daca histero este ok, sotul are spermograma ok, e clar ca endometrioza, chiar alea cateva puncte cauterizate, e de vina. Altfel nu imi explic de ce nu reusesc sa raman gravidutza.
Asa ca, Georgic, ne tinem de manutza.
Madutz
Luca, asteptam vesti de la tine.
Rala, Doamne ajuta sa ai bhcg mare .
Felicic, sper din suflet sa fie luna cea mare .
Donatino, ti-am raspuns si la celalalt subiect: incearca si la farmacia Giulesti. Citisem ca au acolo.
Bebitza, mersi mult pentru gandurile bune si pentru galerie iubita . Acum e randul nostru sa facem galerie ca se apropie ziua cea mare . Sunt cu ochii pe tine .
Lilisor, ma intrebai de mobilitate. Pai la spermograma de anul trecut aveam 23 mil/ml, cu mobilitate a=0, b=25. Acum avem 57 mil/ml, cu mobilitate a=20, b=20. Dr.Matei ne-a si zis ca ar fi dat diagnosticul de normospermie, dar mai bine teratozoospermie, ca sa avem in vedere formele anormale si sa gasim cauza.
Ioana, multumesc mult pentru gandurile bune. Iti tin pumnii stransi sa reusesti in toamna asta sa iti implinesti visul .

Va pup

Cu siguranta se va intampla minunea !!!
aspiranta din aprilie 2004

Doamne ajuta tuturor
In asteptarea ingerasului
"Am invatat ca indiferent cat de mult suferi,
Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."
"Avem timp" - Octavian Paler

www.flickr.com/photos/12786534@N04/" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Uf Magdi ti-am lasat dincolo un mesaj dar am citit acum ca ai aflat rezultatul.Deci e bine,dar te apuci de diphe...si pe mine ma bate gandul tot mai tare sa-l fac din nou....a trecut aproape un an de la ultima laparo si nik.Si parca le-as pune pe nebune in pauza,de control...Succes la injectat!daca pot sa spun asa
Aerlilian noi tinem pumnii,da?Numa tu sa fii cuminte.
Si Rala stiu ca e greu sa fii calma,dar sunt convinsa ca ai motive sa fii...sigur la cate teste pozitivate ai tre sa fie cu ochisori
Aris eu nu am spus nimic de BB baietel...FELICITARI!!!Deci te incadrezi in standardul endomamici,majoritatea au cuculeti acasa
Ana si pe mine ma dor titile,zici ca le-am calcat in picioareNu cred ca de la utrogestan,ca am mai patin asa...la mine e normal
Va doresc o saptaman frumoasa!
KISSES

www.flickr.com/photos/14052028@N08/" target="_blank">
nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosicel spune:

'Neatza!

Apar si io cam tarziu, ca am de munca si de acasa nu cred ca voi mai intra prea des.

MMC, da' pt ce te-a mai chemat azi? Vrea sa vada ce-i cu chistul ala?

Sarrah, tu scriai despre IA intratubara? Si pe mine ma preocupa subiectul, dar nu's daca se practica pe aici, si-n plus, cred ca tb facut intr-o clinica specializata, in cabinet la Tutu este exclus!

Georgy, astept vesti de la tine!!!!!!!!! Imi lipsesti!

Lili - ceva senzatii ... tari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pasa spune:

Buna de dimineata, fetelor!

Rala am o presimtire ca e cu ochisori!!! Suntem alaturi de tine si sa nu "uiti" sa ne dai vestea cea mare!

Magdita, ma bucur ca esti bine si ca rezultatul e f. bun.
Ai stat de vorba cu Tutu? Ce "program" ti-a facut in continuare?

Mada, sa stii ca ti-am urmat sfatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

buna frumoaselor!
vin si eu cu intarziere...n-am mai intrat pe forum de cateva zile si acum am recuperat.
intr-adevar, chiar ca sunteti frumoase toate! banuiesc ca v-ati distrat minunat. faza cu ospatarul mi s-a parut super!
data viitoare sper sa vin si eu, mai ales ca vad ca s-a lasat cu vesti bune
azi dimineata cand imi faceam cafeaua m-am gandit la tine Rala; ma gandeam ca probabil ca acum ai iesit din operatie....ce sa zic...eu nu am calitati de mama omida Iti zic felicitari!!!!!!! eu la cate teste am facut, niciodata nu mi-a iesit cea de a doua linie.
Magdita, la tine m-am gandit ieri! imi pare bine ca a iesit OK. Cred ca e decizia cea mai buna treaba asta cu diphe, tinand cont ca si ungurii i-au zis Georgiei in mesaj ca la endo trebuie facut diphe- eu asa imi amintesc din postarile Georgiei la celalat subiect.Iti urez succes si sper sa stai aici cu noi si sa deschizi capitole pline de vesti bune!
Apropo, Georgic, am vazut ca nici tu nu ai mai intrat pe aici. Unde ai disparut?
Cosi, mai primesti cu La multi ani? cu intarziere ce-i drept, dar mai bine asa!
Lali poate scapi si tu de laparo! esti o draguta cu casca ta roz!
Pony, bine ai venit! succes! asteptam ceva detalii despre tine.
Multumesc tuturor celor care m-au incurajat! am nevoie, caci, la fel ca Rocsy sunt in butoi si nu stiu ce sa mai fac! Ma consolez cu ideea ca bine ca sunt sanatoasa si mai am sanse, cahiar daca prin FIV! Noaptea trecuta numai despre asta am visat: FIV, FIV, FIV.Si nici nu m-am apucat inca sa citesc , sa caut informatii. Ce-o fi de noptile mele cand oi sta toata ziua pe net si o sa citesc despre FIV? probabil ca mai rau ca aseara!
Astept sa merg la tutu sa vedem ce imi zice. Daca imi mai recomanda monitorizari, IA, sau sa stau linistita 6 luni si sa ma apuc de FIV dupa? Si cand ma gandesc ca iar trebuie o laparo sa imi scoata trompele.....El i-a spus sotului ca le-ar fi scos acum daca stia ca pt asta as opta. Bine ca nu mi le-a scos, ca parca as incerca macar cele 6 luni.
Mahus, la tine m-am gandit cand mi-a spus sotul ce i-a zis Dr. T ca a mai vazut si minuni! Ce sa fac....eu sper pana in ultimul moment!
Lucia, poate iti par stupida, dar eu ma pregatise psihic pt endo, nu pt vestea asta cu trompele. Poate de asta mi se pare asa greu de ingerat! ai dreptate, totusi! Am auzit insa de atatea reusite cu endo, deci nu e ceva imbatabil!Vom razbi noi pana la urma!
Nu stiu cum a fost la voi, poate am inteles eu gresit, dar la mine in z a treia de la operatie, inca mai merg cocosata! e normal? sau am eu o problema la cap? Nu ma dor taieturile, dat parca imi simt trompele, ovarele... mai ales cand merg la toaleta, cand fac pp, ma doare vezica parca!
Mai am o intrebare si ma opresc, caci m-am intins, nu gluma!
La fire trebuie sa ma echipez iar de spital? cu pijama? halat? unde se intampla treaba asta? tot acolo la et 2?
frumoasele! Bafta inseminatelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luca2008 spune:

Buna dimineata !!!
Multumesc mult fetelor care s-au gandit la mine si mi-au tinut
pumnii stransi.
Magdita tare ma bucur ca te-am cunoscut!
Eu l-am sunat pe T in dimineata asta , dar era intr-o operatie.
In rest ce sa spun , am fost ultima care a intrat in operatie ,le-am tinut de vorba pe fete ....si la final mi-a venit randul...
Am aflat ca pe masa de operatie am inceput sa " dau din picioare" asa incat mi-au mai dat niste anestezic si m-am trezit cand ma duceau la terapie intensiva unde cred ca am stat o ora.
Pe la ora 15,30 am ajuns acasa si am dormit nene...toata ziulica..
In salon cu mine era o cocoana care avea 43 de ani , ramasese insarcinata si ....nu-i trebuia...
M-au apucat depresiile...Rala , pup fata...sigur sunt semne de gravideala
Ieri in timp ce imi asteptam randul, dr.T a fost sunat si dadea un tratament de sustinere a sarcinii...deci, poate mai auzim astazi o veste buna!!!Cosi , LA MULTI ANI !!!!
Asteptam vesti bune , sigur se prinde bb!!Iulia”Construieste-ti in minte o imagine a reusitei tale. Pastreaza aceasta imagine cu tenacitate, nu ii permite sa dispara. Mintea ta va cauta modalitati de a dezvolta aceasta imagine ... Si nu-ti imagina nici un fel de obstacole.“Norman Vincent PealeDoamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmc_nd spune:

Neata fetelor si o saptamana excelenta sa avem!

Cosi, m-a chemat sa vedem ca-i cu chistul. Faza este ca inca ma doare, ma astept sa fi crescut.

tamaryllis, este absolut normal sa te mai "tina" burtica... Mai ales pana iti reie tranzitul intestinal.

Magdita, Luca, bine ca ati scapat de histero! Spor la bebei acum!

mada, ne vedem la 2? Defapt as merge ceva mai devreme sa ma asigur ca nu ajung iar dupa ce vine dr.

Rala, iti tinem pumnii sa ne dai cea mai frumoasa veste azi.

Mergi la inceput