Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (118)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta



roli incerc .. dar sunt tare mahnita, dezamagita .. pur si simplu simt ca ma doare inima .. imi vine sa plec de acasa, cu tot cu eva, si sa nu mai ma intorc ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

MESAJ SPECIAL PT ELLE


Elle,nu mai vorbi asa,toate trecem mai repede sau mai tarziu prin asta,la unii le-o venit mintea la cap ,unii inca o mai scalda dar trece si se da pe fagas ,te rog din suflet nu mai vorbi asa,Eva va vrea pe amndoi,o sa vezi ca o sa se dea pe brazda dar daca e un rasfatat atunci probabil ca mai dureaza ceva pana sa inteleaga ca altcineva ia luat locul si ca toata atentia trebuie canalizata spre Eva,te rog incearca sa te aduni,da?
o sa fie bine
eu ce sa zic si tati circula mult,mai mult decat inainte dar ma bate D-zeu daca zic ca nu e langa mine cand am nevoie de el,el e stalpul meu in fiecare moment,la noi mai este o problema,eu dorm in camera cu Sara asta de cand sa nascut si eram speriata din cauza refluxului,acum se trezeste de 10 ori pe noapte,continui sa dorm cu ea,daca sunt acolo si o linistesc adoarme intr-o secunda defapt nici nu apuca sa deschida ochii ca mami e langa ea si o adoarme intr-o secunda,nu as putea sa plec sa dorm in dormitor cu tati,inca nu sunt pregatita,si asta e fff rau ,stiu dar sper sa nu ne afecteze relatia prea tare,inca stim sa ne giugiulim ,sa ne pupacim si alte alea,incerc sa impac si capra si varza,e greu dar inca imi iese,dar sincer mie fff greu
TE ROG CONCENTREAZATE SI TU PE RELATIA VOASTRA INCEPAND DE LA GIUGIULELI ,IMBRATISARI,JOCURI IMPREUNA CU EVA ,TOTI 3 ,PENTRU CA TREBUIE SA SIMTA CA AVETI O FAMILIE
TE ROG PENTRU FETITA VOASTRA FA ASTA
toate, repet,toate trecem prin asta si relatiile la maj se zgaltie umpic dar se aseaza repede

Sara Ioana 15.02.2008

POZELE NOASTRE
ASA MARE SUNT ACUM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



stoisor multumesc mult pentru cuvintele frumoase .. voi incerca .. daca nu, ori la bal, ori la spital!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

hai te rog fi tare da?dai timp casniciei voastre ,familiei voastre,sa nu trebuiasca candva sa regreti ,ca aia cred ca va durea si mai tare.......spune-ti asa,o jum de an o sa fac tot posibilul sa ca totul sa mearga bine ,o sa dau totul si o sa incerc sa fim o familie iar daca nu va merge ,ma gandesc ca fiecare isi stie bine casnicia ,isi stie problemele,...daca nu pot fi rezolvate atunci chiar nu mai merita doar unul sa traga

nu ai spus ce sa intamplat cu doputu lu Eva,lo eliminat singurica??scuze daca ai zis si mia scapat mie dar chiar m-am gandit mult la ea

Sara Ioana 15.02.2008

POZELE NOASTRE
ASA MARE SUNT ACUM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Elle, sotul tau ti-a devenit ruda deabia cand ai nascut-o pe Eva. Acum invatati sa va acceptati asa cum sunteti. Uite si eu prin 98 aveam asa ganduri de duca...o colega insa m-a invatat sa-mi cumpar tihna...am musafiri si-ti povestesc mai tarziu...

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_patrick spune:

Ellenuta, hai sa-ti povestesc ceva. Eu am divortat de sotul meu acum trei ani, dupa ce am pierdut o sarcina si el, mai influentat, mai de capul lui cel prost, mi-a reprosat ca sigur am facut eu ceva sa scap de copil, ca sarcinile nu se pierd asa, cu una, cu doua. In timpul divortului, am stat tot impreuna, ca nu aveam unde sa plecam, nici unul dintre noi. Povestea e lunga, urata si inca doare cand imi amintesc cate ne-am spus si ne-am facut reciproc atunci. Dar in momentul cand s-a terminat totul si el s-a mutat de acasa, am realizat cat de mult pierdusem, ca traisem sapte ani impreuna si ne luptasem cu toata lumea pentru dragostea noastra, iar acum singuri ne-o distrugeam. Asa ca ne-am impacat, ne-am recasatorit, am umblat prin doctori si spitale ca sa avem si copilasul, iar acum iti spun cu mana pe inima : nu e barbatul perfect, dar e barbatul meu si cu toata gura lui mare, cu dezordinea pe care o face prin casa, cu prietenii cu care vede toate meciurile si cu toate lipsurile lui, n-as mai lasa niciodata sa se ajunga la divort. Orice s-ar intampla, divortul e cea mai neagra experienta a unei familii, cu atat mai mult cu cat sunt si copii la mijloc. Toate problemele se pot rezolva, cu dragoste si cu rabdare. Iti doresc din suflet sa ai putere si intelepciune sa treci peste asta, de dragul fetitei tale, dar si de dragul tau!

Cristina, mami de Matei-Patrick (13.01.2008)

POZE DE TOT FELUL
POZE BOTEZ
FILMULETE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Poze noi http://good-times.webshots.com/album/567658223xpHfMJ

Sper ca e toata lumea bine, nu am apucat sa citesc din urma. Va pupam



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
Povestea nasterii lui Pupi

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Angi ,vazut poze cu gogonatu' mic,ce fascinat e el de masina de spalat in actiune si pare ca vrea sa te ajute si cu scosul rufelor din masina...
Si de mami ce sa mai zic,ca are un chip de copil,eu mai mult de 18 ani nu i-as da... fata si baiatul scump


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare!
UITE CINE VORBESTE!!!

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Elle imi pare sincer rau,dar asa sunt barbatii(bine evident ca sunt si exceptii si tot respectul pt ei).Eu cred ca ai nevoie de multa rebdare si o sa fie bine.Mai intai afla care sunt cauzele:mami care il alinta inca ,anturajul sau el care inca nu s-a maturizat.Chiar mami a lui ce zice,e de acord cu iesirile astea?Si nu uita ca Eva are nevoie de amandoi langa ea.
Sper sa nu te superi ca m-am bagat si eu ca...dar nu vorbesc aiurea,vorbesc din experiena,asta a fost si la noi inceputul si din pacate s-a ajuns mult prea departe,eu am intentat divortul,dar apo m-am gandit :cine sunt eu sa-i iau dreptul asta copilului meu,ea s-a luptat sa traiasca pt amandoi,si am hotarat sa-i mai acord o sansa finala.Am incercat sa las mai mult de la mine,in conditiile in care face si el acelasi lucru.Am decis ca motivul este anturajul si am incercat sa-i arat cu fapte ca nu sunt potriviti pentru el.Si acum pot sa zic ca e bine,dar daca nu va fi asa mereu o sa plec fara sa ma uit innapoi si cu un copil si cu 5.
Inca o data:sper ca nu te-a deranjat mesajul meu... fetele sa nu mai fie suparate


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare!
UITE CINE VORBESTE!!!

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

Unde e toata lumea?Iar aberez singura pe aici?Asa cum fac in ultimul timp?ca am vazut ca sunt ca invizibila...bine eu nu ma supar,o sa va stresez pana o sa ma bagati in seama...


Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare!
UITE CINE VORBESTE!!!

In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



eu sunt dar plec repede ca mergem la o petrecere .. am un chef ..

sunt pe fuga dar am citit tot ce mi-ati spus, va multumesc mult si vorbim maine pe indelete.



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput