Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (118)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ramonab, felicitari pt. progresele lui Razvanel

Eu sunt mai rau cu raceala, si de ieri a luat si Patti, azi noapte am dormit vreo 3 ore doar, am culcat-o la 9 , la 10.30 s-a trezit cu nasul si gatul plin de muci, nu mai putea respira, s-a apucat de plans si mai rau i-au curs mucisorii. Apoi cand am vrut s-o culcam , n-a mai vrut sa se intinda. Si am tinut-o asa pana la 1 noaptea cand am culcat-o in fund in carucior, leganata.Pozitia nu-i prea comoda pt. dormit, asa ca dupa 30 min. s-a trezit, a plans, iar joaca, am incercat sa-i scot mucutii, dar nu am reusit, asa ca am culcat-o din nou in carut pe la 4 dim. si dupa ce a adormit bine-bine, am pus-o in pat, intre noi pe un teanc de perini, a stat aproapte in fundic, asa putea si ea sa respire mai bine. Apoi la 7 dim. s-a trezit, a venit tati de la servici, i-am curatat nasul cu succes de data asta, si acum la 11 am culcat-o, dar vad ca se foieste mai mult decat doarme. Nu vrea papa solid, decat lapte. I-am dat nurofen si un siropel pt. ca tuseste. Dr. nu este in week-end, la urgenta nu merg ca am de ateptat cateva ore, antibiotic nu-mi da fara reteta, asa ca asteptam ziua de luni sa mergem la dr. Si deseara vin si socrii , o sa fie si mai agitata, nici nu vreau sa ma gandesc. Iar de joi incep si eu serviciul , sper sa se mai amelioreze situatia. Cu sotul sunt la fel...........







MARINELA


Poze de tot felul
P a t t y - la 8 luni

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



BIANCA

MATEI

LA MULTE LUNITE SI ANISORI! SA FITI SANATOSI SI CUMINTEI!


Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Stancutza, am vazut pozele din malta.Fooaarte frumos! Ca in paradis!
Sofiuca a fost o scumpa in fiecare poza.Mi-a placut poza in care ai fotografiat-o pe sub masa cautand piscotu

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 8 LUNI
VEDETA LU MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Irlandeza nu ai cumva in casa un aparat Olinth cu pastila ? Seamana cu un aparat de tantari doar ca pastila desfunda nasul. Poate gasesti la drogherie .
Sau capsule Karvol . Se taie capsula si se picura continutul pe o batista ce se aseaza undeva in patut dar sa nu ajunga copilul la ea.Eventual sub cearceaf pe p margine a patului.

Sau in ultima instanta taie o ceapa in doua si pune-o langa Patty , sa nu poata sa o ia dar sa ii ajunga mirosul.
Desfunda nasul foarte bine !

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui irlandeza

Roli, felicitari pt. dintisor. Cred ca numai noi am ramas stirbe.

Multumesc fetelor pt. urari, da' am avut o zi si noapte naspa.



MARINELA


Poze de tot felul
P a t t y - la 8 luni

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008


Nici noi nu avem dinti!

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 8 LUNI
VEDETA LU MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Stancuta ce concediu minunat


Pitica ta s-a facut o domnisoara adevarata , frumoasa si finuta . Seamana parca din ce in ce mai mult cu mamica ei

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Ioana

[green]Multumim muuult t urarile de ziua Theei. Azi ne-am plimbarit, am fost si la bunici si am facut poze (inca nu le am), am cantarit gaza si are fix, fix 9kg (luna asta a luat 580g; e bine, nu?).



E super greutatea. Noi avem 9.860 gr , luna asta a luat doar 460 gr. Suntem mai......solide In schimb nu avem dintisorii Theei si nu mergem taras sau tinandu-ne de lucrurile din casa.



MARINELA


Poze de tot felul
P a t t y - la 8 luni

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Irlandeza nu ai cumva in casa un aparat Olinth cu pastila ? Seamana cu un aparat de tantari doar ca pastila desfunda nasul. Poate gasesti la drogherie .
Sau capsule Karvol . Se taie capsula si se picura continutul pe o batista ce se aseaza undeva in patut dar sa nu ajunga copilul la ea.Eventual sub cearceaf pe p margine a patului.

Sau in ultima instanta taie o ceapa in doua si pune-o langa Patty , sa nu poata sa o ia dar sa ii ajunga mirosul.
Desfunda nasul foarte bine !

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze




Eu am auzit ca olinthu, da o anume dependenta.Acuma nush sa explic ce si cum, dar imi zicea o prietena chiar ieri ca i-a spus pediatra sa nu-i mai ia de ala sa ii ia altceva.
Eu i-am desfundat foarte bine mucisorii lui Razvi cu infuzie de ceai de musetel.Faci un ceai intr-o cratita cu suprafata mai mare si o ti langa ea, dar fara prosop ci doar asa sa ii mearga aburii in nasuc.O poti tine de maini si un pic aplecata asupra vasului, Razvan se distraza tare in pozitia asta, nush de ce.
Aseara i-am facut chestia asta s a dormit foarte bine toata noaptea si nu i s-a mai infundat nasul deloc, mai are un pic d mucisori dsa nu-i infundat nasucul.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008
RAZVANICI LA 8 LUNI
VEDETA LU MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

irlandeza, si la noi au functionat f bine capsulele de karvol. am folosit doar 4 nopti si a fost ok cu nasucul, a putut dormi stefan...in prima noapte de muci n-am avut in casa si a "dormit" saracul mai mult in fund, in patul mare intre noi...

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

irlandeza pt tine si unu pt Pati de la Sara sa va face-ti bine repede ca stim si noi cat e de rea raceala ....nu stiu ce sa iti zic doar nasucu curatat mult in primele zile,adica cat mai des sa nu stea plin de mucilai ,ca e rau pt bebita si grija la febra
va pupam


Sara Ioana 15.02.2008

POZELE NOASTRE
ASA MARE SUNT ACUM

Mergi la inceput