Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (118)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

bai frate dar ce v a ti incins la vorba ,eu aseara pt ca nu era nimeni pe aici la un mom dat ,m-am bagat la odisee si am citit pana mi-au picat ochii in gura
vai zurli mai eram pe acolosi huhureze de servici
acum am fff multa treaba,am gatat papa pt noi si pt bebe,curatenia la parter si geamurile in toata casa dar mai am etaju si nu mai poooooot,sunt franta
va las

Sara Ioana 15.02.2008

POZELE NOASTRE
ASA MARE SUNT ACUM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

si noi vrem piscina cu biiiileeeee
am gasit undeva pe net dar era exagerat de scumpa,asa mi sa parut

Sara Ioana 15.02.2008

POZELE NOASTRE
ASA MARE SUNT ACUM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lala_D

Irlandeza nu ai cumva in casa un aparat Olinth cu pastila ? Seamana cu un aparat de tantari doar ca pastila desfunda nasul. Poate gasesti la drogherie .
Sau capsule Karvol . Se taie capsula si se picura continutul pe o batista ce se aseaza undeva in patut dar sa nu ajunga copilul la ea.Eventual sub cearceaf pe p margine a patului.

Sau in ultima instanta taie o ceapa in doua si pune-o langa Patty , sa nu poata sa o ia dar sa ii ajunga mirosul.
Desfunda nasul foarte bine !

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze




Mersi mult. Merg acum la farmacie, sa vad daca este.
Are 38 temp., aseara nu avea, cred ca e si din cauza dintilor, ca roade cu foc tot ce prinde. Deocamdata e vesela, aseara era rau de tot. Cred ca seara doare mai rau . I-am dat nurofen si aseara si acum.



MARINELA


Poze de tot felul
P a t t y - la 8 luni

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Si io vreau piscina cu bileee Nush daca vrea si Thea, dar ce conteaza? Sooo, de unde ati luat piscina? Io am piscina gonflabila cu palmieri si buburuze (de la carrefour), e buna? As lua una mai simpla, ca asta are si aparatoare de soare si nu-i cazul

Thea o tzine intr-una: MA-MA-IMA-IMA

Irlandeza, ai citit mesajul meu despre taiatul motzului (pe ultimele pagini de la cap trecut)? Nu fie de deochi, e maricica Patti Acusica o sa misune peste tot de nu o sa mai stii cum s-o prinzi Sanatate multa lui Patti. Nu ai BB? E extraordinara, am reusit sa-i scot cu ea ce nici nu gandeam ca are


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Anca.b, Ramonab, Stoisor , am sa incerc orice, numai sa-i treaca , am reusit sa ajungem la 9 luni, fara raceli sau alte probleme si ne-am impotmoloit tocmai acum. Of, tare mi-e mila de ea.



MARINELA


Poze de tot felul
P a t t y - la 8 luni

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Nu mai stiu la cine am vazut pozici cu fetita la baita si avea broscutele alea mici verzi prinse ca ventuza pe ea. Cum le-a facut sa stea? Ca mi s-a parut asa de simpatica ideea, dar nu am reusit sa i le fixez pt mai mult de cateva secunde!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Ereena e clar ca m-am facut inteleasa gresit. Sorry.
Nu am zis in nici un caz sa lasi copilul sa planga 3 ore. Am zis sa-l lasi sa planga cateva minute si sa incerci sa-i dai ceai/apa (nu lapte). Daca urletele continua la aceeasi intensitate in final dupa 10-15 min trebuie sa-i dai san. Si tot asa de fiecare data cand se trezeste, sa-i dai intai ceai/apa...dar e de durata tehnica, sa-i zic asa, adica o sa-i ia vreo saptamana pana va intelege ca primeste apa si nu merita sa se trezeasca. Dar repet, sigur ca daca continua plansul ii dai san...toata chestia este sa ai tu taria de a face treaba asta de fiecare data cand plange, adica sa nu-i bagi sanul direct.
Mateiul si imi pare tare rau pt. neantelegere si chinul lui de azi noapte.
Am revenit cu explicatii ca m-am intristat sa citesc ce ati patit, dar acum sigur ca tu faci asa cum crezi si simti tu ca e bine.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura Ioana

Si io vreau piscina cu bileee Nush daca vrea si Thea, dar ce conteaza? Sooo, de unde ati luat piscina? Io am piscina gonflabila cu palmieri si buburuze (de la carrefour), e buna? As lua una mai simpla, ca asta are si aparatoare de soare si nu-i cazul

Thea o tzine intr-una: MA-MA-IMA-IMA

Irlandeza, ai citit mesajul meu despre taiatul motzului (pe ultimele pagini de la cap trecut)? Nu fie de deochi, e maricica Patti Acusica o sa misune peste tot de nu o sa mai stii cum s-o prinzi Sanatate multa lui Patti. Nu ai BB? E extraordinara, am reusit sa-i scot cu ea ce nici nu gandeam ca are


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai


Inca n-am reusit sa citesc tot cap. trecut, o sa incerc mai tarziu cand doarme Patti.
Am BB nu stiu daca e la fel cu cea din Ro. dar nu pot s-o atasez la aspirator, se sperie, trage tati cu gura si iese destul de bine, dar cred ca o ustura nasucul si zona de afara de sub nasuc, ca nu ma lasa sa o sterg.



MARINELA


Poze de tot felul
P a t t y - la 8 luni

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Ellenuta, da ambii copii i-am nascut cu cezariana. Desi am vrut natural am patit la Marc cum ai patit tu cu Eva. Si asa ca Andrei autotmat a iesit automat tot prin burtica.
Dr. mi-a tinut o mica prelegere cum ca era bine sa treaca 1 an, da stia cat m-am chinuit sa raman cu Marc si i-am explicat cat mi-l doresc pe al 2-lea si a zis ca e OK, da sa am grija cu efortul (ceea ce nu am avut ca l-am ridicat pe Marc toata sarcina), si sa iau vitamine si fier. In afara de greturile din vara prelungite din cauza caniculei, sarcina a fost usoara.
O sa ma intrebi de ce dupa 10 luni nu m-am mai protejat...pai de disperata ce eram ca o sa dureze la fel de mult sa-l fac si p'al 2-lea si sa ma apuc din timp .
Oricum ce pot sa zic cu certitudine refacere dupa a2-a cezariana a fost infinit mai usoara si asta mi-a confirmat si dr. ca asa se intampla, ca organismul a trecut odata prin asta si stie cum sa reactioneze.

Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Shose copiii care folosesc premergator merg la inceput pe varfuri, apoi o sa calce normal. Asta am observat si eu la mai multi copiluti care au folosit premergator. Eu nu i-am pus in premergator si au calcat de la inceput pe talpa....nu stiu daca asa o fi da zic si eu din ce am observat.

Laura Ioana obiceiul cu ruperea turtei e doar pentru fetite. Nasa face o turtitza rotunda pe care o rupe deasupra capului finutzei, apoi ii taie motul si ii da copilul tava cu diverse obiecte pe care sa le aleaga.



Roli mamica de Andrei(16 ianuarie 2008) si Marc(9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput