Sezatoarea canadiana (108)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Dana, LA MULTI ANI!!! copiilor, sa creasca mari si norocosi!

Try si eu vin la 2, cu baby dupa mine.

Hai Kristin!!! nastere usoara!

Magdone, mami de Razvan (19 iulie 2003) si Olivia (31 mai 2008)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

La Multi Ani Denisa si Edi!

Khristin .. galerie si de aici .... banuiesc ca stii ca e o metoda simpla sa il "grabesti" .. o plimbare lunga si apoi ... amandoua placute de altfel .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Cit am dat o tura prin zona ati deschis alt capitol, auleu ce spor aveti!

Try, eu am cerut o cota ca sa inchid morgage saptamina trecuta, da' cascata cum sunt de felul meu am cerut oferta doar pe cinci ani- si mi-au oferit 5.45, tre' sa ma hotarasc pina pe 8 octombrie sa semnez sau nu;
azi mi-am luminat(asa, un pic ) si-am zis hai sa vad cit e pe trei ani; numai ca deja...a saltat, asa ca oferta primita azi pentru trei ani inchis e...5.85%...na, ardeleanu' mototol


Dana, LA MULTI ANI



gemenilor, sa devina maturi tot atit de frumosi, buni si destepti cum sunt acum adolescenti, sa aveti numai bucurii cu totii pentru ca ai doi copii extraordinari!!!! (nu ca m-as mira, dupa ce am cunoscut parintii)

Dragaica, eu folosesc Estée Laudèr de cind am venit in Canada; vinez ofertele (sunt campanii cind au un set intreg de creme pe linga ce cumperi, si sunt multumita- cind imi amintesc sa mai dau cu ele, inainte sa expire )

Khristin, nastere usoara si sanatate, si tie si bebeului, asteptam vestile bune!!!!!!!!

http://www.floriinro.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salina spune:

Va salut de pe meleaguri !!!!
Si va multumesc pt urarile de bun venit!
E tare fain aici la voi, in Canada, imi place, cred ca o sa ramanem
Inca suntem ametiti dar usor-usor am inceput sa rezolvam din treburi, va amintiti poate cum e inceputul. Avem niste gazde minunate , care ne suporta cu stoicism cu catel si cu purcel,dar speram sa nu-i deranjam mult timp. Am gasit apartament dragut tare si asteptam sa-l renoveze si sa ne mutam.
Abia astept sa va intalnesc pe 17, la Marathon (macar pe cateva dintre voi, care puteti ajunge)

Khristin - nastere usoara
Dana- la multi ani fericiti, cu sanatate pt gemeneii tai si sa-ti aduca multe, multe bucurii!
Nelia- sanatate Tudorei, sa-i treaca repede pt ca sper sa ne intalnim curand la promisa!

Intalnire frumoasa fetelor din Toronto si imprejurimi!

O mica intrebare am si eu: aveti idee de remedii sau orice altceva pt raguseala?Eva mea a ragusit de cat a tipat in avion, pt ca am avut ghinionul sa fie niste probleme in timpul zborului, au aterizat de urgenta la Halifax, ne-au tinut in scaune si copila mea s-a isterizat in primul rand de oboseala si plictiseala :(


Va pup pe toate
Sa aveti un week-end excelent!



ALINA, cu doua comori: printesa EVA (3 ian 2007) si cavalerul DAVID (18 iul 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Buna fetelor!

Apar si eu ca o floricica, dupa o lunga pauza. Azi am fost si l-am vazut pe bb. Am intrat in saptamana 14, bb e bine, si nu a stat nici 5 secunde. De abia l-a prins tehniciana sa-i faca pozele. La sfarsit era obosit si si-a supt degetelul. M-am topit.

Khristin ma gandesc la tine.

Try eu nu mai vin la intalnire. Acum am vazut unde e locatia. Pt mine e o ora cel putin de condus plus ca urasc cronic sa ma bag in inima targului. Deci pas pe cand va intalniti mai aproape sau mai in afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adaf7 spune:

Dana, La multi ani copiilor, sa fie sanatosi si sa aiba noroc in viata.
Khristin - Doamne ajuta si tinem pumnii!

Try, vin la 2 la intilnire. Sper sa fiu punctuala si sa nu ramin stuck pe 401, ca de fiecare data cind vin in To,si trebuie sa fiu la o ora fixa am "bafta" asta. Si acum rid si imi aduc aminte cind a organizat firma un party pe vapor si pleca la 6:30 si noi am ajuns la 7 jumate!!!, de credeam ca gata... luam taxi salupa sa mai prindem vaporul. Noroc ca ne-au asteptat pt ca era un meci la Rogers centre si au intirziat mai multi (toti veneam din Oakville-Burl-Hamilton).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Olga, Ce bine ca ne-ai mai dat vesti despre voi si ca totul este bine cu bebelusul Sper ca si tu ti-ai revenit dupa accident. Sarcina usoara in continuare

Dana, sa-ti traiasca gemenii, sa fie fericiti si sa aiba mult noroc

Salina, bine ati venit in Canada Sa aveti o viata frumoasa, plina de bucurii si de impliniri !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Olga, ma bucur mult ca sunteti bine! Doar ca acum ma simt asa de prost ca am sugerat locatia asta si ca de-aia nu mai vii, la fel nici Denisa si poate nici altele, uof! Well, next time Mississauga decide!

Daca ajuta pe cineva, eu am mers/venit ultimele 3 zile la/de la Eglinton/Hurontario si mi-a luat 30 de minute pe 403/401 pana acasa, iar de la mine ar mai fi 15 minute. La rush hour! Cand am venit la Mandarin pe furtuna de zapada mi-a luat 45 de minute pe 407, pasagerele poate isi amintesc, iar acu 10 ani cand lucarm langa aeroport ajungeam in 25 de minute pe 409/401/dvp la Don Mills/Lawrence. Zic si io acuma, ce sa mai fac, imi pare rau ca n-ati zis si voi ceva cand s-a intrebat si sugerat unde.

Sambata la ora aia e incomparabil mai bine, in mod normal. Doar sa nu cumva sa coborati pe Yonge, aproape orice alta strada nord/sud e mai bine.

Mimitete, sir, yes, sir! Cred ca tre' sa iau niste saprosan virtual, ca azi m-am cam scapat pe-aci, din pagina in pagina, m-am tot scurs. Da boringness de prof ca suedezu' de acolo io n-am pomenit ever!


Common sense is not so common...[Voltaire]
Mom & Miss DJ, 12, inside - www.youtube.com/view_play_list?p=EA34EC6CE820927B" target="_blank">out, stuff 'n www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona73 spune:

Kristin, ai incercat cu ulei de ricin? La mine a functionat la prima sarcina la 37 sapt si la fel voi proceda si acum-asta daca vrea sa fie cumintica si sa se intoarca cum trebuie,deocamdata s-a intors oblic si nu prea da semne ca ar deranja-o pozitia asta.
Pe mine ma sperie putin inducerea,cu atat mai mult de cand am descoperit Discovery Health si timpul liber mi-l petrec urmarind emisiunile alea despre nasteri.
Doamne ajuta sa ai o nastere usoara si un bb sanatos!

Pentru fetele care se intalnesc astazi,distractie placuta si sa veniti cu pozici!




SIMONA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimitete

mqqm, treci la treaba si termina aplicatia aia ca pe mine ma termina aia cu telefoanele in timpul cinei iar site-ul publicat de Dana nu "merge".

Mihaela

"Never argue with idiots cause they'll drag you down to their level and beat you with experience."


Uite situl din nou .
https://www.lnnte-dncl.gc.ca/index-fra
La mine merge. M-am inscris si eu pe lista ieri. Dar daca citesti lista de excluziuni, ramin inca destui care ne vor telefona

Mergi la inceput