Sezatoarea canadiana (108)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adaf7 spune:

Salina bine ai venit in Canada.
Olga, ai grija de tine si bebe.

Am intrat acum si am sperat ca poate fetele din ON s-au razgindit si vin la intilnire. ma intreb de ce atunci pe zapada si furtuna au venit, iar acum, nu???? Poate ca era mai bine intr-o Vineri? Oare daca schimbam acum locatia avem mai multe fete? E prea scurt timpul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adaf7 spune:

Mai am o intrebare:- eu nu v-am vazut inainte, cum stiu ca voi sunteti? La o masa mare, era un punct de reper, dar asa la 3 persoane?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Adaf, iti trimit celularul meu pe pm. Suni cand ajungi.

Daca mai apare cineva pe ultima suta de m, nu sunt facute rezervari... just show up.


Common sense is not so common...[Voltaire]
Mom & Miss DJ, 12, inside - www.youtube.com/view_play_list?p=EA34EC6CE820927B" target="_blank">out, stuff 'n www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Dana, la multi ani copiilor tai! Sa fie sanatosi, norocosi, fericiti si tot ce-si propun sa le iasa din plin! Si voua va uram sa va traiasca comorile!

Salina, bine ati venit, mult noroc sa aveti in noua voastra viata, in noua voastra tara!

Khristin! Tinem pumnii si asteptam vesti! Si eu am fost indusa cu Alice, a fost "a walk in the park". Stiu ca parerile sint impartite, dar la 40 si... de saptamini, is no brainer! Noroc mult!


Smile,tomorrow could be worse!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

La multi ani, cu intirziere gemenilor Danei! Sa fiti sanatosi, iubiti si sa ba bucurati de viata frumoasa pe care o aveti! Sa va traiasca!

OlgaT, ma bucur ca totul e bine cu tine si cu bebelusul mic. Sa ai o sarcina fara probleme si sa creasca bebe frumos si sanatos la mami a lui in burtica. Ce mai face Tonila?

Eu nu am dormit asta-noapte din cauza Tudorei. A luat ceva de pe la gradinita, dar ceva ciudat, nu stim inca ce este, deocamdata ne luptam cu febra, ca in afara de o paloare a fetei si de lipsa de pofta de mincare, un pic de diaree, nu are alte simpotome. In schimb, noaptea trecuta m-am speriat pentru ca avea febra mare, 37.5-40, un fel de spasme si halucinatii... nu mi s-a mai intimplat asa ceva pina acum. Zvicnea din tot corpul, adormea si se trezea dupa vreun sfert de ora, tipind infricosata, mi-a aratat intr-o carte cu poze ce vede ca vin spre ea: serpi! Si tot aproape de 40 o tinem de ieri dimineata, scade pina la 38 si urca in doua ore la loc. Nici nu am unde sa ma duc, ca nu e decit o zi si jumatate, nu are alte simptome in afara de febra foarte mare... Stiti cumva, ati auzit de vreun virus nou care circula prin oras!?!

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Starile sufletesti care par a nu avea nici un motiv, au motivele cele mai adinci. (Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

NELIA-Nu stiuasa virus cu febra mare-sanatate multa.
Olga-ma bucur ca e ok simburica si multa sanatate si putere.
Dana- la multi ani copiilor tai! Sa fie sanatosi, norocosi, fericiti si tot ce-si propun sa le iasa din plin!
Salina-welcome si mult noroc sa aveti in in noua voastra tara!

Khristin! Tinem pumnii si asteptam vesti bune mai devreme de luni!

Inatlnire placuta sa avetzi!Eu sa fii putut si nu iesea ca avem birthday party si piticul treb sa doarma si sunt "consemnata cu el la domiciliu".

Denisa cu Emma Andrea 2,7 ani si Mark Alex 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Nelia, eu zic ca ar fi bine sa mergeti azi la doctor, sa nu mai ai inca o noapte ca cea trecuta! Aici, in vestul insulei e o clinica de copii, Tinytots ii zice, e deschis simbata, duminica, du-te pe internet la www.tinytots.ca, inregistreza-te si ia RV de urgenta pentru azi. Daca nu vrei sa mergi la spital unde astepti mult la urgente.
Multa sanatate!

Smile,tomorrow could be worse!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Deja cred ca sunteti pe drum spre intalnire, va doresc oricum sa aveti o dupa amiaza placuta!
Pentru mine ora era cam nepotrivita, plus ca Roxana are si o birthday party taman acum... asa ca ramane pe data viitoare.


Dana, La multi ani copiilor tai, sa-ti aduca multe bucurii si sa le mearga bine in viata!

Khristin, tin pumnii sa mearga bine si repede cand va veni vremea! Pe cine ai desemnat sa ne dea vesti despre voi?

Simona73, si baietelul meu a fost transversal mult timp, dar apoi s-a intors cu capul in jos cam cu cateva zile inainte de nastere. La mine era oricum cezariana, dar ti-am scris ca sa stii ca inca mai e timp sa se intoarca.

Olga Tarziu, ma bucur ca bebe e bine! Ce dragut cu degetul in gura, m-am topit. Sper ca si tu esti bine

Salina, bine ati venit si sa va faceti o viata frumoasa prin partile astea!
Sa stii ca te invidiez putin, eu am amintiri frumoase de la inceputul inceputurilor, cu toate emotiile si toate descoperirile pe care le faceam... E o perioada frumoasa acum... si pe langa toate miile de lucruri pe care trebuie sa le faceti, nu uitati sa va si bucurati de tot ce este nou si diferit in jurul vostru.

simi, am luat si eu bilete la Lord of the Dance, de abia astept! Stii, eu ma indoiesc destul de tare ca M.F. va dansa acum, el a parasit show-ul de ceva timp, iar cele doua trupe au continuat turneele fara el. Poza imi pare firesc sa fie pe afis, ca doar e compania lui, in mare parte e coregrafia lui, plus ca... se vinde bine . Dar daca o sa-l vedem, cu atat mai bine! (doar ca nu vreau sa imi fac sperante false ) Eu l-am vazut cam acum 3 ani si a fost fascinant, la varsta lui inca poate ce altii nici nu viseaza... e ireal, e imposibil sa ii urmaresti picioarele, plus ca intreaga prezenta e electrizanta, am o maaaaare admiratie pentru el!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Simi, astept sa vina Octav si probabil ca vom merge undeva. I-am dat acum o ora antitermic, de gfapt i-am pus un supozitor Acet si acum 10 minute a inceput sa plinga ca o doare capul si ca se simte rau, pun mina pe ea si mi se pare ca nu arde prea tare, i-am pus o compresa pe frunte si zic sa-i pun totusi termometru: 39.9!!! Am dezbracat-o rapid, am bagat-o intr-un prosop udat cu apa calduta, ca mi-e frica sa-i dau antitermic atit de repede... i-am schimbat prosopul de vreo citeva ori, i-am invelit si capul cu un prosop umed si a scazut la 39.3... Dar ce poate sa fie asa, fara nici un alt simptom. Si ce poate sa-mi faca la spital, in afara de faptul ca vom sta citeva ore!?! Ca de hidratat o hidratez, febra i-o scad, e vioaie cind ii scade... Amin sa ma duc la spital pentru ca ea vrea cu mine si bebe tot cu mine... Singura solutie este sa mergem toti, Octav sa stea in masina cu doi si eu sa intru cu Tudora in spital sau clinica. E departe, oare cit facem cu masina de aici? Si pina la ce ora e deschis? Ca site-ul nu merge, nu ma lasa sa trec de prima pagina...

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Starile sufletesti care par a nu avea nici un motiv, au motivele cele mai adinci. (Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

nelia, m-am uitat si eu pe site la tinytots si uite ce zice la program:
With over 20 doctors on staff, Tiny Tots is open 365 days of the year from 8:00 AM-9:00 PM, Monday-Friday and 9:00 AM-5:00 PM on weekends and holidays.

Mai multe:
https://sched1.timingcorp.com/tinytots/AboutUs/0/General.htm



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput