Mamici norocoase de sept-oct 2008 (160)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Ada...e f bun ELIDELUL.Atentionari sunt si la aulin,paracetamol si alte cele.
E recomadat de un dr neonatolog f bun d ela noi..de aia l-am precizat.Eu m-am confruntat la ambele fete cu iritati f grave..de la marca PAMPERS...si numai asta le-a rezolvat rapid,fara nici o urmare.Mai ales iritatiile produse de diaree..unde se face carne vie, asta in 24 de ore le rezolva.Acum mi-am luat un tub din Grecia cu 45 euro 50g, ca la noi 15g e 900de mii.

Gargaritza, nu stiu ce sa-ti zic de Mr H, nu m-am lovit de asta.Doar de constipaie de dupa nastere si osteoporoza de nastere.

*** AniS ** 37+ ***Iris-Medeea***



Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***
IUBIRILE MELE

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa-rozi spune:

Leah sa ne ti si pe noi la curent cu preturile dupa ce nasti,si eu am cautat si sunt cam vechi anunturile.Poate afli si de nasterea naturala cam cit costa cu totul.Nastere usoara si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

JulyMorning,eu am folosit pompa manuala Avent 2 ani si acum tot asta o sa o folosesc .La inceput imi venea sa o arunc la gunoi..pt ca nu scoteam nimik.DE ce? Pur si simplu nu o puneam bine.Asa ca mi s-a aratat.
Deci trebuie ca supapa rotunda mare sa fie un pic umeda si sa prinda bine snul astfel incat sa creezi un vid..ca o ventuza...si sa vezi ce scoti dupa aia.

In sfarsit azi s-a relaxat burta..dar am o stare de oboseala continua...


*** AniS ** 37+ ***Iris-Medeea***



Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***
IUBIRILE MELE

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Leah
Blogul meu despre mamici, copii, sfaturi, idei & retete http://frunzalaura.wordpress.com/


moaaaaama, nenica, respect!

eu sint atit de mindra de mine ca am reusit, pina acum, sa nu cad de pe nici unul din scaunele pe care m-am cocotzat, sa-mi iau elevitul in fiecare dimineata, sa-mi amintesc sa maninc, sa respir (asta mai uit, in ultima vreme), sa contribui la amenajarea camerei lui Nedelcu si sa ma asigur ca, daca apare copilul, am unde si cu ce-l imbraca, spala la cur, hrani si culca.

pai, fatza de ce a facut fata asta aici eu sint ultimul om... verdeata pt iarna? copt vinete? perisoare congelate?

ma inclin, nota 10!
sper sa nu dea barbatu-miu EVER de blogul asta.

Nausica37+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Am onoarea sa va anunt primul bobocel de octombrie:

S-a nascut Vladut de Zambetmic!!!S-a nascut ieri spre seara si stiu doar ca are 3150 grame!!

Sa fie sanatosi amandoi si o sa va dau detalii cand le primesc de la proaspata si fericita mamica!

Mamica implinita de David

Daviduta

bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Bine ai venit pe lume, Vladut!
Felicitari mami, sa-ti traiasca voinicelul si sa fie sanatos, cuminte si papacios! Refacere usoara!


www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

felicitari, zambetmic! sa-ti traiasca bobocelul!

chiar ma gindeam mai devreme ca trebuie sa sparga cineva gheata...

Nausica37+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Citat:
citat din mesajul lui gargaritza85

Nikole la tine si multumesc mult. eu nu am nici un semn de aparitie a lui mr. H dar vreau sa fac ceva preventiv ca sa nu ma trezesc cu alte chinuri, o sa cumpar o crema cu galbenele si voi folosi preventiv.

36+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea


Acum nu vreau sa te dezamagesc dar eu nu am avut never ever mr H decat dupa nastere. M-au tinut cam o sapt si i-am tratat cu galbenele si carpicon ( supozitoare de la Plafar ) + sup cu glicerina ca sa nu ma mai doar ain halul acela cand e momentul...Iti tin pumnii insa sa scapi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Citat:
citat din mesajul lui anis

300. Nutrinatalul e produs de "Medica" il gasesti mai sigur la plafar.

*** AniS ** 37+ ***Iris-Medeea***

Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***
IUBIRILE MELE

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."


Eu l-am gasit si la farmacie din fericire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

July, lasa-l incolo de pediatru, a crescut foarte bine copila, 1kg in prima luna e de exceptie, mie mi se pare super!
In legatura cu mulsul, eu am exact aceeasi problema (mai putin faptul ca nu mi-am luat si o pompa Medela ), insa tot putin am scos cu Aventul si am capatat si o super-aversiune fata de muls, mi se pare barbar, mi se umfla mameloanele ceva de speriat dupa ce incerc si ma gandesc cu groaza ca va trebui sa mai ies si eu mai mult de o ora, cat poate sta piticul sigur fara scandal daca nu papa ziua, dar cred ca tot formula va scrie pe el ..
Ma intreb si daca vom iesi la plimbare (inca nu am iesit, abia de azi avem carut!) si va incepe sa planga, tre sa ajung urgent acasa sa-l mufez la tzitzi, ca numai asa merge ..
Deci, daca e cu denaturare, sunt si eu asa

Acum, despre sling si wrap, ca ma fascinati:
1. care este diferenta?
2. bebe nu sta cumva curbat acolo, si nu ar fi prea ok pentru coloana lui?
3. Miruna, daca trec de punctul 2, imi poti face si mie legatura cu tipa care face super-inventiile astea? Si eu sunt adepta contactului cat mai intens (dupa nevoile exprimate ale copilului) intre mama si copil, dar nici nu vreau sa devin sclava lui si sa-l tin numai in brate, ca nu ar trebui sa fim niciunul dintre noi frustrati de chestia asta. Deja am inceput sa experimentez spalatul pe dinti si dusul de dimineata contracronometru, macar in rest sa fiu mai relaxata ...


www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

... once upon a time ...

Mergi la inceput