Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie(91)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Diana
Anes.....

AM FOST LA ECOGRAFIEEEEEE........REVIN

...Vine unla mami...


...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...




LAURA 33+ Deniel Alexi
----------------------------------------------------------------------------------------------

AMR 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

buna dimineata,
eu am inceput sa dorm mai bine si ma trezesc la ore d-astea tarzii.
otilia, eli, diana- felicitari pentru lipsa anticorpilor. va inteleg in ce stress stateati. otilia tu mai ai de trecut un hop la 36 de sapt.
alra- bine ai revenit. sper ca esti bine acum si roag-o pe die frau sa te ajute sa coborii cutiile alea.
dea- ce sa-ti zic? mai linistetste-te si tu cu munca. uite, poate voateaza azi congresul pentru cei 700 mld si va scoate din kk toata natia americana. si atunci, sa te tii, trai neneaca. mai ca-mi vine sa aplic pentru cetatenie. viza am pe 10 ani da' n-am fost niciodata curioasa sa vad cum e america. am niste prejudecati legate de tara asta.
bravegirl- vreau si eu sling. poate ne vedem intr-o zi la o cafea sa-mi arati ce are prietena ta. si mai am inca o intebare, unde mai exact se va deschide centrul pentru inot pt bebei. si noi ne gandeam sa il initiem pe cel mic in tainele inotului de la 2 saptamani (asa ma inteles ca este indicat), am numarul unei tipe, da mai spre primavara prefer sa ma duc eu cu el la bazin. si ar fi bine sa fie aproape.
andy- mai lasa si tu pregatirea cuibului. ca de o luna si ceva tot il pregatesti. faceti ca la randunele, aduceti in cioc paie cu noroi.
mirtha- ai spus ca nu mai vorbesti despre mancare. rau faci. pai noi de unde ne mai inspiram? ca pe mine ma intreaba buna ce sa-mi faca de mancare si nu stiu ce sa-i zic. si uite asa raman nemancata, ca face ce-i place ei, si mie nu prea imi place cum gateste ea, ca pune faina si face multe prajeli.
da'ntr-un fel e bine ca uite asa nu m-am ingrasat decat 8 kg.

am fost sapta trecuta la eco, bebe are 1750 gr. suntem bine. colul si el, deasemenea. contractiile sunt prezente.
mi-au aparut nenorocitii de H. am fost la proctoline si mi-a spus ca nu poate sa-mi dea nimic, pentru ca majoritatea leacurilor impotriva H sunt pe baza de tetraciclina si nu e indicata in sarcina.
ma dau cu bepantene sau cu lioton gel.
sambata vine mobila pentru camera lui bebe si sper ca saptamana viitoare sa o montez si sa va pun cateva foto. de=abia astept.

mai aveam de raspuns, dar am uitat.

32+ Victor
http://good-times.webshots.com/album/565055246KyFrzA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Otilia, si tu mama mergi pana la 37 de sapt la serviciu? Ttzz, ttzz, ttzz! Nu esti cuminte deloc!
Esti o scumpa ca ai intrebat de mine !





35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

mi-am amintit.
intreba cineva de aniversarea casatoriei la 13 ani ce cadou sa ia.
pei atunci e nunta de dantela. deci niste chilotei de dantela.

mav
- multumim pentru dovada virtuala ca dandusa este bine. ii urez multa sanatate.

32+ Victor
http://good-times.webshots.com/album/565055246KyFrzA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

Asaaaaaaaaaaa.........deci........bebe e bine....are 1,800 kg ( fix in grafic dupa Herghelegiu ....eu speram sa fie mai obez el....sa-l scoata mai repede )......S-A INTORS......DAR IN DIRECTIA GRESITA........ pana acum a stat cu capul in jos.......acum.......s-a gandit sa-mi faca o bucurie si e in prezenta pelvianaaaaaaaaaaa.........

Asta e Gogu.......urat ca ta-su....dar macar e cu falci cum l-am comandat http://s264.photobucket.com/albums/ii195/laura_1983/Ecografie%20bebe/

...Vine unla mami...


...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...




LAURA 33+ Deniel Alexi
----------------------------------------------------------------------------------------------

AMR 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Citat:
Diana, si Laura face dintr-astea numai ca nu se exprima in atatea cuvinte. Dar stiu de ce - atentie pozitiva si atentie negativa. Daca nu ii dau tu suficienta pozitiva si-o cer iei la modul negativ. Si acuma na, cu tensiune mica si zacand in pat e tare greu sa prestezi "pozitiva".


Alra, Ianca are in exces atentie pozitiva din partea noastra, nu e vb despre asta, e vorba doar de aparitia bebelusului si de mutatul din casa asta (noi comunicam si stiu ca nu vrea sa plece de aici...iar bebe...ii creaza o stare de nesiguranta si de pre-gelozie, as putea spune) Mereu imi spune ca o sa-i fie dor de camera ei si ca nu vrea sa ne mutam in alta casa mai mare. Iar cu bebe, m-a intrebat acum cateva luni daca eu o sa mai fiu mamica ei dupa ce vine bebe !E doar o faza la noi, e foarte speriata de ce va urma, chiar daca, teoretic, intelege ce se intampla. Atentie are non-stop, ne jucam, o laud mereu, ii spun ca sunt mandra de ea, ca e cea mai frumoasa si cea mai desteapta, etc.

_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


Tudor Stefan 33+



Asa creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Plus ca totul s-a suprapus peste "criza de la 4 ani", care este un fel de avanpremiera a adolescentei, la fel se manifesta!

_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


Tudor Stefan 33+



Asa creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

otilia, eli, diana- felicitari pentru rezultatele de la analiza anticorpilor!.Mie nu mi-a mai dat medicul trimitere sa refac analiza,am facut-o pe la 24 de saptamani.Ar tb sa o fac si eu?
Alexa,felicitari pentru cu "falcute"!Sanatate multa!
Burticilor din Militari le urez distractie placuta azi la intalnire!

Graviduta fericita...
http://bd.lilypie.com/6phTp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Ceau burticile
Abia am citit ce ati scris azi in fata cu un Jacobs 3 in 1 .
Monicus , cred ca tu erai cu durerea puternica de cap , eu patesc asa cand am probleme cu fierea (durere ingrozitoare si de lunga durata...de fapt pana reusesc ...sa ma golesc)
Alexa ai fost o mireasa super ,focoasa rau ...saracul preot , mi-a placut fff mult rochita ta de gravi la ceva nunta din 9 august
Elilov merci de incurajari pt. terminatul renovatului in casa ...si urmeaza si in afara ei , chiar daca stau la et. 2 izoleaza si exterior sa nu-i fie frig la bebelina
Bravegirl e bine sa mergi la bazin si acum cat esti gravi si dupa . Eu merg periodic si Diamisha la fel dupa cum stiu si fac si inot , nu exagerez dar inot ca sa ma mai dezmortesc http://good-times.webshots.com/photo/2443555160103625916TACscj pt. exemplificare
Ieri cand am fost la bazin chiar nici nu mi-au mai luat sa platesc intrarea oricum sunt singura gravida cre merg la bazin acolo si ma stiu deja toti .

Criss 32+
http://community.webshots.com/user/criss703

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Buna burticutelor,

Alexa, cum s-a intors?Stiam ca odata ce e cu capul in jos nu se mai poate intoarce...bebita mea e cu capul in jos de pe la 20 de saptamani, din cauza asta am si burtica f jos.
Aseara am mancat ca o vacuta si cand m-am bagat in pat...surpriza...nu puteam sa stau nicicum, pe stanga ma dureau coastele, iar pe dreapta ma durea in partea de jos.Aaa...si am si dureri cand ma intorc de pe o parte pe alta, jos cam unde e caputul.M-am dus de 3 ori la toaleta pt. cateva picaturi de pipi.M-am cantarit acum si am 59, 500, 3 kg in nici 3 saptamani, ma bate nenea dr. cand ma duc la el.Ultima data mi-a spus sa nu mai iau mai mult de 4 kg pana la sfarsitul sarcinii si se pare ca eu o sa iau peste 4 kg pana pe 13 cand meg la el

Ramo 29+

Puiutul meu scump


Mergi la inceput