Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie(91)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Diana, si Laura face dintr-astea numai ca nu se exprima in atatea cuvinte. Dar stiu de ce - atentie pozitiva si atentie negativa. Daca nu ii dau tu suficienta pozitiva si-o cer iei la modul negativ. Si acuma na, cu tensiune mica si zacand in pat e tare greu sa prestezi "pozitiva". si eu ma chinui cum pot: inventez tot felul de jocuri si prefer sa strang 1001 jucarii de pe jos (are cineva little people? ) sau sa spal carioca de pe masa sau sa ii schimb hainele murdare de namol din curte de 3 ori pe zi, orice ii place si o tine ocupata

uff, ce bine e sa stai acasa. dar de luni o iau iara de coada ... ma opresc la 37 de saptamani, mai merge cineva asa mult la lucru? nu va imaginati ca fac cine stie ce, stau pe scaun toata ziua si nu mi se da mai nimic de facut, da' tot stau 8 ore acolo ...

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Pe Realitatea, acum, despre inaugurarea sp. Filantropia, aripa noua!


_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


Tudor Stefan 33+



Asa creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Diana pleaca la buna, ha? eu am o vecinutza la etajul de sub mine, are 3 ani. a ajuns la concluzia ca ne intelegem asa de bine pentru ca eu am bebe in burta si de aia am chef de joaca cu ea. de cateva ori a amenintat-o pe mama ei ca se muta la mine daca o mai supara

31+Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Copiez aici ce am sceis la finalul cap. trecut.
Fetelor, de ieri am intrat in concediu!
Burticile mai mari, dar si cele mai mici...voi mai puteti? Eu nu mai am rabdare, nu mai pot din cauza disconfortului burtii, nu dorm bine noaptea, sunt greoaie.. Desi nu sunt grasana si la 1.80 m ai mei, nu sunt multe 12 kg . Ieri am fost la epilat si tipa m-a intrebat "da` nu v-ati ingrasat deloc? Aveti niste picioare asa de subtiri!" Oricum, ultimele saptamani sunt caracterizate prin nerabdare...nu? Stiu ca mai am putin dar parca trece greu timpul.
Sambata merg la ginecolog si tot atunci vom programa si cezariana.


babyzapi, bebecris, sa nu va para rau ca sunteti slabute...! Este MULT mai bine asa. Decat sa va chinuiti apoi sa dati jos kilogramele, mai bine sa va lipseasca grija asta! In nici un caz sa nu va doriti sa ajungeti ca Nicoleta Luciu, asa de buhaita!
Amandoua sunteti dragute foc!

andutza, ce frumos vorbestio despre soacra ta! Este mare pacat ca a disparut!

cherieactiv tu esti pt. mine o enigma... Cum sora stai tu cu nasul in substantele de curatat, in vopseaua lavabila...nu stiu. Ai grija mamico pt. ca chiar daca miros frumos, tot chimicale sunT!

Otilia yupiiiii. Ce bine ca nu ti-au aparut anticorpii...! Ai scapat de o grija! Cred ca nici nu mai are prea mare importanta motivul!

Andy ai si tu grija cu trebaluitul prin vopsele!




35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Buna fetele...eu declar clar si raspicat ca abia astept sa nasc o data si sa nu mai car dupa mine ditamai burtoiul! Nu am decit o pereche de blugi, din care nu mai ies..o spal si o usuc imediat, asa ca numar sapt. pina cind o sa o vad si pe Larisa..
Diana si eu am stari de panica, visez bazaconii, mi-e frica de nastere de nu mai pot si am impresia ca mi se va rupe apa fie pe la Mall Vitan, fie pe la Mag. Unirea cu Bianca de mina!

Bianca Andreea
Larisa Elena34+
A M R numai 6 saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

neata burtici....

felicitari fetelor care au fost eco!!!!!

monicus.....si eu am cam avut dureri de cap cam 2 zile...nu au fost puternice...cand ieseam la aer era bine...am avut tensiunea 10 cu 7...
mi-e asa sila sa ma duc pana la birou sa dcu medicalul!!!!

as fi venit si eu azi la intalnire dar este ffff departe de mine...eu stau in titan....
nu mai este nimeni care sta prin zona? stabilim si noi una la mall vitan....ce ziceti?


Cristinain asteptarea 33+ DAVID ANDREI
http://bd.lilypie.com/4s2Jp3.png

http://community.webshots.com/user/bebecris78

AMR - 4-5 SAPTAMANI


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miky-ea spune:

Buna,burtici!
Spiridusule[/blue]...si eu sunt nascuta tot pe [blue]7 noiembrie.
Din pacate nu am scapat de raceala asa ca nu ma voi putea prezenta la intalnire.Va urez distractie placuta!
Va urez tuturor sanatate multa si numai vesti bune!

Graviduta fericita...
http://bd.lilypie.com/6phTp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

anes...cred ca m-ai incurcat....eu am luat 21 kg....nu am cum sa fiu asa slabuta!!!

multumesc, oricum ca ma vezi mai slaba...
o sa fac azi poze si o sa le pun pe contul comun...

Cristinain asteptarea 33+ DAVID ANDREI
http://bd.lilypie.com/4s2Jp3.png

http://community.webshots.com/user/bebecris78

AMR - 4-5 SAPTAMANI


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

mav, of, ai tras si tu niste dureri in sarcina asta ... Inseamna ca eu am bebele cel mai mare de la Odisee...? Eu ma gandeam ca si tu ai un BB mai mare..! Dar nu conteaza, bine ca este in grafic! Pe mine ma doare sub stern/coaste, astfel incat daca apas pe burta acolo sus ma doare de parca am vanatai
Tu mai ai putin si termini sapt a 37-a si atunci ai sa fii usurata pt. ca poti naste la termen.
Ai intrat in concediu?

vrabiuta are legatura in majoritatea cayurilor greutatea mamei la nastere cu cea a lui BB. Bineinteles ca sunt si cazuri in care nu are. Eu sunt un exemplu al primei situatii. Am fost un BB mare la nastere si baietelul meu va fi si el mara.

oceanborn ce dragut...! Auzi, sa te strangi de burta de dragul lui BB . Si pe mine ma loveste cu picioarele in coaste si in ficat!



35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

ELI, SI TU AI SCAPAT DE STRESUL CU rh-UL! bRAVO! Scuze pt. caps lock!

diana, vezi ca BB este bine? Linisteste-te pt. ca greutatea si dimensiunile lui sunt in regula. Acum tu te ingrijorezi ca bebele tau este mic, iar eu m-am ingrijorat ca este prea mare . Pentru amandoua situatia este ok in cele din urma. Conteaza foarte mult si mostenirea genetica.

VonHelen cand am si eu contractii (mi se intareste burta si am o senzatie de disconfort) gandesc si eu la fel... Oare cum se simte BB? Dar stiu ca sunt gravide care pe TOATA perioada sarcinii au avut contractii si dureri de burta. Oricum, in ultimele doua luni contractiile sunt mai dese (cele nedureroase).

mav, tu inca mai mergi la serviciu????? Nu pot sa cred! Si cu toate durerile tale! Vai, vai, vai! Sunteti amandoua niste dragute (si tu si Dandusa)! Pai tu eti ca si mama ta... Nu va menajati deloc!



35+

Mergi la inceput