Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (17)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:


da, iti dai seama ca noi suntem clujeni. dar prefer si eu sa nu ma uit ca prea ma consum.

oricum, asta noapte am visat ca nasc si pe la 5 dimineata m-am trezit cand a venit dr cu o seringa uriasa sa imi puna epidurala. nu am reusit sa mai adorm deoarece tot seringa cu pricina o vedeam

partea tare e ca am povestit visul la job si o colega (mamica de 4 ani) a spus ca intradevar e foarte mare acea seringa. ciudat nu? mai ales ca nu am vazut niciodata una.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

ciresica, stai linistita ca si noi le cumparam. mie imi place sa cumpar mai multe borcane toamna, asa ca sa zicem si noi ca am pus muraturi

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

da, e imensa seringa si acul, eu am facut operatie de apendice.

ciresica, pai am facut o echo la sovata sa-mi confirme ca bb era intrauterin, una la 2 zile la tg mures la un conf. dr. ca a vrut sa vada si el ca bb e ok, una la 7 sapt cand m-am speriat din cauza unor scurgeri maronii, una la 1o sapt si una la 12 sapt.

Total : 5 echo
abia astept echo de vineri, cusutura nu

http://community.webshots.com/album/564158202qLWcSl
filmulet cu putzica lu bb 4 D
mitzica15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Salutare burtici! Va tin si eu companie pt ca si sotul meu se uita la meci si nici eu nu ma pot dezlipi de el.

Ma emotioneaza tare mult gandul ca in curand o sa simt miscarile mogaldetei! Sunt atenta mereu ca poate, poate.. Saptamana viitoare fac triplul test, este ok in saptamana 17, nu? Stiti cumva in cate zile vine rezultatul? Sunt cam stresata cu timpul ca ma gandesc ca daca cumva trebuie sa fac si amniocenteza nu mai am cand, ca am inteles ca trebuie facuta tot intre sapt 15-18. Eu sunt din Craiova si amniocenteza se face la Bucuresti.

Aris, felicitari pentru baietel! Sa fie sanatos si sa va umple casa de bucurie! Sper saptamana viitoare sa vin si eu cu un carucior colorat!

Ciresica, eu zic sa mergi la doctor, explica-i cum sunt durerile pt ca pot fi contractii si nu e bine sa stai asa, fara sa iei masuri. Asa am avut si eu si mi-a dat tratament, acum s-au mai rarit.

Din pacate nu mai scap de raceala, m-a capiat, mi-a luat toata energia, nu pot nici sa ma plimb prin casa pt ca mi-e foarte ameteala..Sper sa treaca mai repede pentru ca simt ca nu mai rezist mult!


Silvia 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

DOAMNEEEE DA MULT ATI SCRIS DE ASEARA PANA ACUM!!!!!!!! 11 PAGINI AM CITIT!!!
EU AM RASP IN CAP TRECUT , DA MAI RASP SI AICI.....
AYDA....TOT PUBLIC HAUSE SE NUM RESTAURANTUL , SI, DA ACOLO FAC NUNTA
LEELOO...EU AM REZ TOTUL INTR-O SAPT....NU CRED CA-I NECESAR CHIAR UN AN PT PREGATIRI.....IAR PER DE POST SUNT IN CALENDAR
MIHAELACG......CUM REUSESTI SA RASP LA ATATEA FETE????? CUM RETII NUMELE???? POATE DOAR SA DESCHIZI 2 PAGINI. AM FOST LA DOC SI ESTE TOTUL BINE , MI-A FACUT SI INTRA SI A VAZUT CA S-A STRANS UTERUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

buna fetelor!
in primul rand felicitari pt baietel! sa fie sanatos si sa-ti faca zile frumoase!

silvi..nu m-a deranjat deloc ce ai zis..este parerea ta si respect asta..probabil o sa ne casatorim la starea civila inainte sa apara bebe mic pe lume..insa nici asta nu este neaparat necesar..iar nunta cu biserica si petrecere vreau sa fie ceva special si organizat cat mai in amanunt..oricum parerile sunt impartite legat de acest subiect..decizia apartine oricum fiecarui cuplu in partept ca toate aceste evenimente frumoase: logodna, nunta, botezul..apartin vietii lor
am sa va tin la curent cu deciziile pe care o sa le luam..oricum..pt petrecerea de nunta am ocupat deja sala pt sept-oct 2009.

monnvas..eu inca sunt convinsa ca am sa nasc la brasov la eva in apa o sa avem un mic delfinas (fetita sau baietel inca nu stim inca) eu m-am programat deja la dr.B. pt consult si ecografie pe 6 noiembrie..macar ca sa te convingi daca merita drumul si banii de cazare pana vine momentul nasterii in bv. eu zic sa te programezi si tu la un consult..citeste acum pe forumul fetelor ce nasc in apa..urmeaza 3 fete sa nasca in perioada ce urmeaza

grace in brasov la clinica Eva este cr. Baiulescu..care asista si la nasteri normale si cezariene si nasteri in apa..este foarte bun din cate am auzit de la fetele care au nascut cu el..la unele dintre ele care au optat pt nasterea in apa..spre sf sarcinii nu s-a mai putut si au facut cezariana sau au nascut normal cu el..si a foast foarte bine..cu dr. eu am vorbit doar la telefon..pe 6 noiembrie merg si-l cunosc si iti zic mai multe..despre el mai citesti si pe forumul de mai jos..

pupici pe burtici,

Cristina cu bebe mic 15+

nasterea in apa http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120185&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia4 spune:

Anamariame, mi-ai facut rau pofta de salata orientala! Eu am facut o singura data si nu a iesit buna, asa ca de atunci am ramas cu ideea ca nu stiu sa fac. Poate imi spune si mie cineva o reteta buna!



Silvia 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plici plici spune:

m-am intors!!!!
si la mine a ramas baietel 100% hihihi si se cracana de zor...desi rusine minima la noi are 14 cm . m-a pus sa ma programez si la morfo de trim II in sapt 22, adica pe la sf lui oct.
mi s-a decalat si dpn-ul, e pe 1 martie, parca vad ca sunt prima care nasc

mihaela sigur, poti sa ma intrebi, nu lucrez in institutie publica ci intr-o companie privata, dar poate pot sa te ajut. baga pe pm sa nu le plictisim pe fete

aris felicitari pt baietel, se mareste echipa...

trebe sa citesc tot ce ati scris in urma ca n-am apucat...

citesc si mai scriu

17+ Robert


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

ma alatur si eu cu mandrie fetelor cu burtici care l-au simtit deja pe bebe sunt momente pe care nu le veti uita niciodata se simte ca un chiorait de mate..insa va veti da seama ca este altceva..ca se misca grasutu nostru acolo in patutul lui caldut din uteras..pana si taticul lui a avut placerea sa il simta cum se fataie acolo la el..stau cu mana pe burtica de cate ori pot si el la fel..se simte minunat..si de acum incolo o sa fie miscarile din ce in ce mai clare galmita mea se muleaza pe palmea mea sau a taticului de cate ori ne simte..ce-i drept..se simte cel mai bine cand stau intinsa pe spate in patut

suntem extrem de fericiti

Cristina cu bebe mic 15+

nasterea in apa http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=120185&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Silvia, reteta e banala. Ti-o spun eu, care nu sunt as in ale bucatariei. Eu fierb in coaja cartofii, apoi in curat, ii tai cubulete mai mari, adaug oua fierte, tot cubulete, o ceapa (de preferinta rosie), taiata felii subtiri si masline negre. Optional, poti pune frunze de salata verde. Se adauga sare si ulei dupa gust (atat ulei, cat si sare, tb in cantitati ceva mai mari decat in cazul unei salate obisnuite, pentru ca trag mult cartofii fierti). Sper sa nu fi uitat vreun ingredient Scuze, fetelor, nu m-am tinut de conventia facuta, sa nu mai pomenesc de mancare, dar macar nu e in timpul orelor de munca, nu?Ana-Maria 10+

Mergi la inceput