Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Ce frumos fetelor m-ati emotionat cu bb-ii care misca,vreau si eu sa simt bb-ul cat ai repede .
Si eu am dureri la mine sunt asemanatoare cu cele de la CM in special sunt dureri de spate si f. putin burtica.Le am de 2-3 ori pe zi.

Alina 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

salutare!

credeam ca sunt deoarece mama si matusa mea au spus ca e prea devreme sa simt miscarile lui bb. maine am 16 saptamani si aseara am simtit cand m-am asezat in pat ceva ce mie mi s-a parut a fi propriul puls insa s-a oprit. am crezut ca mi se pare dar s-a repetat.

azi dupa ce m-am intors obosita de la job, m-am asezat in pat si s-a intamplat din nou. normal ca inca nu-mi da suturi, insa valurelele sau nu stiu cum sa le mai spun, le-am simtit cu siguranta si mi-au umplut sufletul de bucurie. nici nu mi-a mai pasat ca am stat 3 ore cu compresa de apa rece (deh, durerile de cap) si am suportat eroic 2 episoade de voma.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

cocufan, e bb, sigur e el.
l-am mai simtit si eu azi inca o data, tot in partea dreapta

http://community.webshots.com/album/564158202qLWcSl
filmulet cu putzica lu bb 4 D
mitzica15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

apropo, am inteles ca durerile de cap le avem deoarece bb isi face loc in burtica si loveste sau deranjaza fiara. ceea ce ma duce cu gandul ca pana la nastere nu vom scapa de ele...

cat despre pofte, nu prea am. dar aleg cu placere o muratura in defavoarea unei prajituri desi nici pe asta nu mi-o refuz.

e meci din nou asa ca ma astept ca pe maine sa scriu deja intr-un nou capitol



15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

cocufan, cred ca mai e si maine seara un meci

eu am tv si in dormitor, dar nu ma pot dezlipi de sot

http://community.webshots.com/album/564158202qLWcSl
filmulet cu putzica lu bb 4 D
mitzica15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

mihaela, din acel zambet sa inteleg ca il enervezi si tu cum zice al meu ca o fac eu? am o placere deosebita sa-l sacai cu intrebari si pupicuri cand e concentrat la meci

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

daaaaaaaaaa, ai dreptate.

prefer sa nu ma uit la meci eu, ca daca ma uit, fac tare urat cand vad ca rateaza ai nostri.si atunci rade al meu.

cea mai tare faza a fost cand a venit odata acasa mai devreme decat trebuia si m-a gasit la max. 50 cm de tv, agitandu-ma si facand comentarii de una singura la un meci. si aveam si usa inchisa la dormitor ca nu l-am auzit cand a intrat.



http://community.webshots.com/album/564158202qLWcSl
filmulet cu putzica lu bb 4 D
mitzica15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna seara!Am reusit si eu cu greu sa citesc cele 10 pagini cu care am ramas in urma (si ultima oara intrasem aseara), si am vazut ca in capitolul precedent vorbeati de pofte. Am si eu...la un moment dat una dintre voi zicea ca face salata orientala, am facut si eu (si a iesit asa de buna incat si acum ma gandesc la ea si tot zic ca mai fac); altcineva zicea de clatite, am avut grija sa pap si eu. Acum mananc des mere, dar musai verzi sa fie, altfel nu ma atrag deloc.Plici plici, ti-am admirat pozele! Esti foarte frumoasa si ai o burtica superba! Si arati extraordinar! Abia acum m-am convins eu ca la cele aproape 11 saptamani ale mele burta care se vede la mine e compusa din sunci , iar bebele meu e mai in adancime Grace, dr mea a zis ca dupa saptamana 20 se face eco morfo.Felicitari, Aris, pentru baietelMihaela si Cocufan, abia astept sa simt si eu miscari de pestisor. Sunt asa nerabdatoare si ma uit cu drag la semnaturile voastre sa vad in cate saptamani sunteti si cand vad imi zic cu un oftat adanc ca mai am un picut de asteptat...Ana-Maria 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

plici plici, daca cumva lucrezi la RU la vreo institutie publica pot sa te consult intr-o pb?

http://community.webshots.com/album/564158202qLWcSl
filmulet cu putzica lu bb 4 D
mitzica15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Monique, bun venit in odisee! Sa stii ca nici eu nu ma uit la stiri de senzatie, dar cred ca nu e saptamana in care sa nu aud ca la spitalul nu stiu care, un bebelus...nu stiu ce-a patit. E cumplit ce se intampla, iar acum parca aud tot mai des stiri din astea.

Zori, inca nu am luat no-spa, incerc sa ma abtin cat pot de la medicamente. Mai suport asa durerile numai sa stiu ca bebe este bine. Da, in plus ma doare si spatele, de asta am uitat sa zic. Oooof...

Mihaela, mult succes la ecografia de vineri! Cate ai mai facut pana acum?

Cocufan si eu as manca si cu ochii niste muraturi, dar nu am nicio sansa... doar daca ma apuc sa fac eu in casa...oricum n-am facut niciodata!



15+ cu

Mergi la inceput