Pepenasi de iulie-august 2008 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Mada multumim pt dieta dar mai ales pt reteteEu chiar nu am inspiratie si nu prea stiu cum sa le combin ca sa fie mai bune...

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Cum se manifesta la voi puseul de 3 luni? Eu pot sa spun ca n-am mai vazut-o niciodata pe fiica-mea asa de isterica!!! Urla din toata puterea si e de neconsolat, nici macar pozitia ei favorita in brate sus cu capusorul pe umarul meu nu o linisteste! Nu stiu ce sa mai fac!Acum vad ca a luat-o somnul putin, ca a atipit, da' oricum e o atipeala fff sensibila,ca oricum se misca, trage cu forta din suzeta (si foame nu-i este)...sper ca la noapte nu o sa ajung la casa de nebuni Si trece de la o stare la alta instantaneu - ii faceam masaj la picioruse si ii cantam, ea zambea si gangurea si deodata urlete razboinice de s-a auzit cred in tot blocul!!!

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Ah, mai am o intebare: indemnizatia de crestere a copilului poate fi virata pe card?

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Ankule, nu stii cine e VASILICA????????????????E prietenul imaginar al Ilennei.Vorbeste cu el in fiecare zi, ii pune tacam la masa, merg impreuna la cumparaturi, are o relatie cu Diarux...E un personaj multilateral si complex.
Da, saptamana asta scanez graficele
Da sa-ti spun de Erikutza.La inaltime e chiar la limita superioara a normalitatii, dar asta cu masuratul copilului e umpic relativa, nu prea se ia in calcul, mai bine dimensiunea craniului si greutatea.
Cu greutatea, la 5 kg este EXACT la mijlocul sectiunii unde scrie OTIMO.

Mada, bine ca ai dormit.Cred ca oricare dintre cele doua Bore Bore ar fii fost preferabila

Ilenuca, la Anais i-au dat in spital Nestogen, o alta formula de al lui Nestle.I-au dat mai ales noaptea sa ma lase pe mine sa dorm...Cu NAN, subscriu la ce ai zis

Da, Biri, ma duc si eu sa caut vaccinul de care ai zis.Sigur ca da, Anais e finutza si delicata si isterica si nervoasa

Vio cu 9 kg MAI PUTIIIIIIINNNN????WOOOOW


Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa si Vil parinti fericiti de Anais

Caruciorul rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Ankule, asa am crezut si eu cu Patagonia, ca e un banc...Pana am descoperit ca exista.Chiar, zice-ti-mi si mie branduri de linguritze, de care cum si ce sa comand din Ro...Pliz...Ah, noi nu mai sterilizam asa de des ca inainte...

Bubule, poze ai pus??

Ileana, pai cred ca si la bb-ii cu laptic formula ar trebui inceput mai tarzior umpic.Dar ma gandesc ca formula e ceva mai greu digerabil iar stomacelul lui bb e mai pregatit pentru diversificare.Cum mi-a explicat mr Leite. Laptele de la tzitzi e un fel de gratar d epui cu salata iar formula e un fel de iahnie de fasole.Ca timp de digestie si dificultate de digestie zic

Cum nu mai intra Sun din cauza ta, Monalacule???

Ankule, eu sunt indragostita de ce face Diana Mirela...De abia astept sa le primesc

Diarux, noh ca acum ma simt mai bine, relaxata, impacata.Multzumim de pupic.Intoarcem triplu

Ilenuco, eu sunt pitica la 1,60.Tu nu esti pitica

OanaSm, sa-ti fie de bine.Poate de ajuta si Galaforul, uite ce zice Boti ca dureaza mai mult si e mai ieftin

AnnaBaby, asa si Anais...Vrea sa se ridice si se isterizeaza daca o las culcata

Timmy e bine, Kimmy.Nu-ti mai fa atatea griji

Didi, ba scanez graficul saptamana asta si il pun...Pupici multi multi pentru Aida

Boti, eu la tzitzi ma bag la o chirurge plastica.Dupa al doilea bb nici nu discut.Implant sau alta solutie

Na Laremi, cineva din acelasi film cu mine.Multzumesc ca ma intzelegi.Pupam tare

Ladymina, cumpara carusel cu mai multe melodii sa stai mai mult pe forum...Hehehe

Noi suntem in hamac cu tati

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa si Vil parinti fericiti de Anais

Caruciorul rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Anna, ca sa iti explic... fie-mea o chestie pe care daca o pui in pat ccu lumin stinsa si ii zici "gata, nani", iti adoarme instant. Care sta in carut sau cosulet privind in jur cu o intrebare pe buze.."brate? ce sunt alea brate?" Care noaptea scoate niste sunete de mozoleala cu pumnisorii, si papa, dormind, cam 2 minute si asta ca ma ridic eu sa ii dau, ca altfel n-ar cere.
Ei bine, minunea asta pe care nu o aud plangand nici de foame, a fost inlocuita de o pusegioaica (de la "puseu"....) urlatoare si tipatoare, care nu vroia DOAR brate, ci brate si in picioare, la inaltime, si nu stand, ci in pas de dans, cu zgaltaiala si altele....
A trecut azi... A tinut cam 4 zile....

Vicky - ti-am dat ADD pe mess. Vorbim acolo cand poti tu.

Anca mami de Eliza si Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Dezastru cu puseele voastre,oare asta ma asteapta si pe mine?Oho oohoo unde esti tu mos craciune sa ne aduci copilasii cuminti inapoi?
Noi inca nu am ajuns la faza asta dar mi-e ca din ce in ce mai mult se cere sus si nu scapam si asta in special seara.Ziua nici o treaba.
Narci,nu zici tu rau dar cand aude tati ne intreaba de "limitare de buget n-ati auzit?".Oricum l-am innebunit cu Bogdan pt un bouncer frumusel pe care-l comandam luna asta de undeva.
Va pup ca s-a trezit

Mami de Andreea Maria 07.08.08
Mami de Bogdan 28.05.99
http://community.webshots.com/user/ladymina77
povestea mamarutei cu cifra 7, ziua joi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Bai, ca tot suntem la chestii imaginare...
NARCI - WHO the bip is Mr LEITE??? Ma intreb chestia asta de cateva luni bune, dar imi fu rusine sa imi manifest nestiinta in public.
In plus, daca vrei sa stii, fetele noastre o sa fie surori de poncho, ca vreau si eu modelul tau
Cu linguritele nu te pot ajuta, ca eu le-am luat din alte tari
Marca - HERO BABY





Anca mami de Eliza si Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Si guess what! A venit Cargusul???? NOOOOOOO!!!!!

Anca mami de Eliza si Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Bai nene astia la facultate m-au facut "doamna", poate imi cer astia certificat de divort

Anca mami de Eliza si Erika

Mergi la inceput