Mamici ce asteapta al doilea copil (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Noi anuntam prima raceala - se pare ca a luat Ana de la mine, insa singurul tratament e nurofenul pe care il iau eu - manifestarile sunt gat usor inflamat, agitatie (azi noapte n-am dormit decat fff putin) si apetit mai scazut - asta de vreo 3-4 zile, azi mi-a confirmat d-na doctor. Sper sa treaca mai usor ca a mea (raceala)

Sanatate la toata lumea - burtici, bebei si mamici

Oana, mami de Ana Maria (13 iunie 2008) si Paul-Victor (21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Buna seara fetelor, intru si eu pe fuga, pana se joaca un pic sotul cu copii ca apoi mergem cu totii la somn, maine mergem la cumparaturi in Ungaria, e gata pasaportul lui Alexander asa ca nu ne mai opreste nimic, pe deasupra si sotul are concediu 2 sapt.

Claudia, spor la treaba, sper sa iasa totul bine cu botezul.

Sanziana, agitatele in functiune pt incurajare

Crengu, gripe se da asa cum este, e foarte bun, noi am incercat mai multe feluri: bonisan, sabsimplex, etc. si gripe ni s-a parut cel mai bun.... mai multi au zis ca doar cel cu girafa e bun, asa ca nu am cumparat doar din acela(si la noi se gaseste greu, e cel mai cautat). De multe ori cand Alexander plange foarte tare ii pun lingurita cu gripe sub nas si in momentul cand simte mirosul se si opreste din plans si deschide gurita sa bea, asa a fost si la Alvin.
In legatura cu vaccinul nu stiu ce sa iti spun, nu sunt convinsa ca am ales varianta cea mai buna.... dar am zis ca fac la fel ca si la Alvin, asa ca am luat vaccinul de la stat. Cel mai tare m-a convins Claudia, daca cauti in urma o sa gasesti postul ei, poate te ajuta.
Noi ne-am inteles cu dr de fam ca inainte cu o zi de vaccin ne suna sa mergem la vaccin, ne-a spus ca daca vrem sa cumparam vaccinul sa mergem cu o punga de gheata si ne trimite cu reteta la farmacie, daca nu au ei cel gratuit de la stat si il administreaza pe acela. Am avut noroc ca au avut ramas un vaccin de calitate (francez)care acum nu se mai da gratuit asa ca l-am facut pe acela.
Si mie mi-a zis dr ca steriletul il monteaza doar dupa ce trec 4 luni de la cezariana si ca pana atunci daca alaptez exclusiv sunt in siguranta.... dar oricum si la noi e liniste in dormitor, nu prea am chef cand ma vad asa grasa.

Mada, tare ne lipsesti, te asteptam mai des pe la noi.

Dodo-pui, insanatosire grabnica si asteptam sa ne pove reactia lui Bogdi la eco.

Ana, dany unde ati disparut si voi?

Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_S spune:

Oana, am scris deodata... imi pare rau ca s-a imbolnavit si micuta balerina, sper sa ii treca repede.
Alvin si Alexander trimit cate un pupic mmmaarrrrreeeeee Anei si lui Paul bineinteles.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

salut!! hop si eu cu -luta calda aburinda..
fetelor sa nu ma dati la disparute.. aici sunt dar nu am vreme sa scriu.. am o gramada pe cap plus ca nu stiu ce are Sabina de vreo cateva zile nu doarme,adica adoarme si dupa maxim 30 de minute se trezeste. Nu e maraita nu pare sa o doara nimic..- uff nu stiu zau ce sa fac. si mai avem si alte probleme. Acum avem si nite programari la medic pentru niste teste care se fac aici si noi nu le-am facut inca.. ufff

Sanziana - suntem cu gandul la voi. Nastere usoara sa ai (in caz ca nu apuc sa mai scriu pana luni) bebe sanatos si tu sa revii cu bine cu povesti si poze.

fetelor va pe toate!!
poate se linistesc apele si intru zilele urmatoare.

Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Z_IULIA spune:

Buna la toate mamicile, ingerasii si burticile!

Sanziana suntem alaturi de tine si asteptam numai vesti bune !

Eu azi nu ma simt prea bine dar sper sa imi revin.De dimineata am adormit dupa ce a sunat tel trezirea si m-am sculat cu 10 min inainte de plecarea Autobuzului. Va dati seama in ce viteza m-am pregatit si am zburat in statie. Si asa m-am ales cu o durere pe sub burta! Acu mai m-am linistit, dar intrasem in panica!

Pupici multi

Iulia lui Claudiu (23.04.2002) si Maria Clara DPN 23.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Z_IULIA spune:

Buna la toate mamicile, ingerasii si burticile!

Sanziana suntem alaturi de tine si asteptam numai vesti bune !

Eu azi nu ma simt prea bine dar sper sa imi revin.De dimineata am adormit dupa ce a sunat tel trezirea si m-am sculat cu 10 min inainte de plecarea Autobuzului. Va dati seama in ce viteza m-am pregatit si am zburat in statie. Si asa m-am ales cu o durere pe sub burta! Acu mai m-am linistit, dar intrasem in panica!

Pupici multi

Iulia lui Claudiu (23.04.2002) si Maria Clara DPN 23.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Z_IULIA spune:

Buna fetelor.
Va pe toate si va doresc o zi superba!

Sanziana suntem alaturi de tine si asteptam vesti !




Iulia lui Claudiu (23.04.2002) si Maria Clara DPN 23.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Z_IULIA spune:

Ma zcuzati dar mi-a dat eroare si m-am apucat sa scriu iar !Nu am mai patit pana acum.

ClaudiaH sa-ti traiasca fetele, spor la treaba si petrecere frumoasa.

Iulia lui Claudiu (23.04.2002) si Maria Clara DPN 23.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Oana, AdaS, merci de raspunsuri. O sa vad eu ce aleg pana la urma. Vaccinarea s-a amanat pentru maine.

Oana, ii doresc insanatosire grabnica Anei .Si tie.
Cami, poate ii iese vreun dinte Sabinei. Cine stie? Oricum, iti doresc sa treci peste probleme.

Si tie insanatosire grabnica Dodo-Pui.

Z IULIA, ai grija de burtica.

Ana, Dany, restul???? zsuzsu, ti-a mai trecut supararea?
Sanziana,



Julax, ce mai faci? Cum te descurci cu printesita? Ai laptic? Hai cu pozele ca nu mai avem rabdare.

Romanitza, pe unde mai umbli? Ai ajuns in tara?

Amalia
, tu ce mai faci?
Mada? Marguta?

Azi implinim doua lunite!!!!!!!!!!!!!Ura!!!!!!!!!!!!


Crengu de mufitza Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ada_S


Dodo-pui, insanatosire grabnica si asteptam sa ne pove reactia lui Bogdi la eco.



Buna dragelor reactia a fost mult mai placuta decat ma asteptam,"Mami,mami bebe ab(alb)"-asa a stiu sa-mi spuna la ce vedea la eco.Iar BB2 a dat un spectacol de prima clasa n-a stat locului o clipita ca sa-i poata face masuratorile exacte.Din cea reusit sa masoare Bb pare un pic mai mare cu cca 6 zile,dar l-a cum nu a stat e posibil sa se fi inselat dr.Inca e micutz ca sa stim ce este la urmatorul eco la 22-26 saptamani poate o sa ne arate.





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui BB2

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput