Plante care stimuleaza fertilitatea dupa 35 de ani

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Enza spune:

antuaneta imi cer scuze ca nu ti-am raspuns la intrebare. De ceva vreme nu am mai intrat pe acest topic.

Ca o paranteza la subiect, la inceputul acestui an am fost la controlul ginecologic si nu mai am chisturi ovariene. Nici menstrele nu mai vin cu cheaguri.

Dar sa revin. Pe lista ta, draga antuaneta, as adauga si cretisoara. Eu o iau sub forma de tinctura. Anul trecut am luat picaturi de trei ori pe zi in putina apa. Momentan iau doar dimineata. Cretisoara este recomandata in toate afectiunile femeilor. Este si un reglator hormonal si se poate lua pe toata durata ciclului menstrual. Citisem undeva, ca anual se recomanda o cura de cretisoara pe durata a trei luni.
Am mai citit de asemenea, ca tincturile au un efect mai mare decat ceaiurile.

Nu sunt homeopat deci nu te pot sfatui ca un profesionist.
Pot sa-ti recomand doar ceea ce am luat si eu: de trei ori pe zi cate o capsula de napraznic si cate o lingurita din tinctura de branca ursului. Asta pe durata a trei luni de zile. Ulterior poti sa faci o pauza (e recomandabila si vei simti nevoia sa o faci). Poti continua cu tinctura de cretisoara si/sau macca. Pe pagina firmei "Dacia Plant" vei gasi recomandari privind modul de administrare, respectiv combinatiile diferitelor preparate. Te poti inspira si de-acolo.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica67 spune:

dragele mele , eu de foarte muuult timp nu am mai intrat pe aici...nu am mai avut timp !!!..am 44 ani ....si un bebe superb de 2 ani.....si asta datorita si tincturii Gynex - este un produs cu o multime de plante naturale , care la mine si la multe prietene a avut efect miraculos ! Eu l-am luat la recomandarea doctorului din ungaria...care spunea ca echilibreaza organismul din multe puncte de vedere......regleaza menstruatia , energizeaza organismul feminin, etc....ceea ce la virsta mea a fost fantastic !!!!! daca va intereseaza mai multe , va rog sa ma intrebati....va raspund cu mare drag....sper sa am timp :)))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Buna fetelor
Daca poti da-ne te rog mai multe detalii despre aceasta tinctura. Cum si cat timp ai folosit-o, dupa cat timp ai reusit sa faci un bebe, ce afectiuni te impiedicau sa ramai insarcinata (ori tu ori prietena ta), daca ai urmat proceduri medicale asistate (inseminari, fiv) si orice altceva consideri ca ne-ar ajuta. Pe mine ma intereseaza ff tare aceasta tinctura. Este prima data cand aud de ea.

sa-ti fie santos bebele si sa va bucurati de el taoat viata.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antuaneta spune:

Draga Enza
iti multumesc din suflet pentru timpul acordat si mai ales pentru recomandarile facute! O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

ANGELICA te rog poti sa-mi dai toate detaliile? Sora mea are 39 de ani. Are pana acum 2 sarcini pierdute: o extrauterina si una efectiv s-a eliminat.......... E iinebunita saraca...timpul trece.......anii......stii si tu......multumesc.





Alessio Michele (4 ani si 2 luni) , Mattia Gabriel (2 ani si 9 luni) plus un ghiocel de primavara Marco Andrei (1 an si 6 luni) ! .

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora70 spune:

Buna fetelor!

Sunt noua pe aici. Caut ceva ajutoare naturiste pentru reglarea ovulatiei. Mai precis, pentru a ajuta spargerea foliculului. Luna trecuta am avut test de ovulatie pozitiv dar nu am ovulat si foliculul cu pricina s-a transformat in chist...Eu iau de cateva luni Branca Ursului, dar cred ca pt aceasta problema mai trebuie si altceva, nu-i asa? A, si doctorita mea mi-a zis sa iau continuu BU, nu doar pana la ovulatie. Pe forumuri vad ca se recomanda numai pana la ovulatie. O fi avand si asta o influenta la spargerea foliculului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora70 spune:

Angelica, ce bine imi pare cand mai gasesc cate o mamica de peste 40 de ani! Eu am 42...nici o sarcina(casatorita de un an) si imi doresc un BB. Rezerva ovariana e pe sfarsite dar inca mai sper...Incerc sa ma ajut doar cu naturiste, doctorita ginecolog la care merg mi-a recomandat branca ursului, o iau de cateva luni si se pare ca are efecte. am ovulatie dar din cand in cand foliculul nu se sperge...cum a fost si luna trecuta. si acum sunt posesoarea unui chist. sper sa se elimine. dar ma intreb daca pot sa ajut procesul de spargere pe viitor cu ceva preparate naturiste...O sa caut despre tinctura pe care ai luat-o tu, poate imi e de folos. Numai bine si tie si bebelicului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora70 spune:

Enza, tu ai luat Branca Ursului toata luna sau doar pana la ovulatie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora70 spune:

De unde ati luat voi Gynex?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Enza spune:

aurora70, citisem si eu a branca ursului se ia doar pana la ovulatie. Eu am luat insa si pe perioada ei, pentru ca pur si simplu uitam sa fiu atenta la zilele ciclului.
Nu stiu din ce cauza nu este recomandata si pe timpul ovulatiei. Eu am presuspus ca ar avea legatura cu eventualitatea fecundarii ovulului. Cum insa in cazul nostru, sotul are probleme, am incetat sa-mi fac si altele in plus.

Mergi la inceput