Plante care stimuleaza fertilitatea dupa 35 de ani

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VERONIA spune:

eu iau ovulante-Clomid(clomifena) si as vrea sa incep cu BU , se poate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogoshika10 spune:

Foarte interesant subiectul!Felicitari initiatorului. Pe mine m-ar interesa daca aceste tratamente naturiste au efecte adverse si care ar fi acestea. Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Cristina G.
[url=http://www.pregnology.com/ovulate/35/7/17/8/25/2010]www.pregnology.com/ovuticker2/35/7/17/8/25/2010.png" border="0">[/url][url=http://www.pregnology.com]Make an ovulation ticker[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nerama spune:

buna fetelor, sunt si eu noua pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VERONIA spune:

buna fetele.....si eu sunt noua... stie cineva sa imi raspunda
branca ursului cu ovulante , merg impreuna??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Salutari la toata lumea, eu sunt f noua aici pe forum dar citesc de mult ce scrieti voi si azi am decis sa ma alatur voua.Am citit de curand despre efectele benefice pe care le are mierea de albine si scortisoara asupra organismului.Si noi incercam sa avem un bebe dar se lasa mult asteptat... eu am decis sa incep de azi cura asta cu scortisoara si miere de albine >ptr noi un varf de cutit de scortisoara se amesteca cu jumatate de linguritza de miere si se frectioneaza gingiile cu acest amestec pe durata unei zile , astfel incat sa se faca absorbtia iar pentru barbati 2 lingurite de miere in fiecare seara la culcare .Mult succes tuturor si un bebe cat de curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

fetelor care stie ce se ia pentru pcos?
Si ce rezultate ati avut,mai exista riscul sa reapara la cativa ani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Enza spune:

Buna fetelor! Nu sunt chiar noua pe-aici, dar am scris foarte putin, in acest rastimp. Eu am folosit chiar anul trecut branca ursului si napraznic, incepand din luna aprilie. Din branca ursului am avut pana pe la sfarsitul lui octombrie, din napraznic pana la inceputul lui ianuarie. A luat si sotul meu si n-am avut probleme cu alergii sau alte efecte adverse. Inainte aveam menstruatia intre 27-32 de zile, extremele fiind insa rare. Dupa tratament s-a stabilizat la 28-29 de zile. Nu am luat insa alte medicamente si nici anticonceptionale, prin urmare nu va pot spune ce ar rezulta din astfel de combinatii.
Am fost diagnosticata cu PCOS si atat. Avand in vedere ca toate celelalte functii sunt in ordine, nu am urmat un tratament medicamentos. Eu personal am mai multa incredere in terapia naturista, dar fiecare este liber sa aleaga .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mlela spune:

Buna!
As avea o intrebare este vorba de Anca Moisa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antuaneta spune:

Buna fetelor

A luat cineva branca ursului? Poate cineva sa imi dea un sfat din proprie experienta? In cat timp da rezultate? Am citit si eu multe despre aceasta tinctura si nu stiu ce sa fac!
Va multumesc din suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antuaneta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Enza

Buna fetelor! Nu sunt chiar noua pe-aici, dar am scris foarte putin, in acest rastimp. Eu am folosit chiar anul trecut branca ursului si napraznic, incepand din luna aprilie. Din branca ursului am avut pana pe la sfarsitul lui octombrie, din napraznic pana la inceputul lui ianuarie. A luat si sotul meu si n-am avut probleme cu alergii sau alte efecte adverse. Inainte aveam menstruatia intre 27-32 de zile, extremele fiind insa rare. Dupa tratament s-a stabilizat la 28-29 de zile. Nu am luat insa alte medicamente si nici anticonceptionale, prin urmare nu va pot spune ce ar rezulta din astfel de combinatii.
Am fost diagnosticata cu PCOS si atat. Avand in vedere ca toate celelalte functii sunt in ordine, nu am urmat un tratament medicamentos. Eu personal am mai multa incredere in terapia naturista, dar fiecare este liber sa aleaga .


Draga Enza,
si eu am mare incredere in terapiile naturiste. Dupa multe cautari am gasit mai multe produse naturiste cum ar fi:
vitex agnus castus
napraznic
branca ursului
muguri de zmeur
maca
Acum te-as ruga sa ma sfatuiesti, nu stiu ce sa fac, care sa le iau?
Multumesc, o seara buna.

Mergi la inceput