Pepenasi de iulie-august 2008 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Nati, cred ca e link cu toate poezicile facute de Diarux, ori la semnatura ei ori pe prima pagina trebuie sa fie...Sa nu cauti prin toata odiseea.

Ce tari sunt pozele cand barbatzii tai discuta...

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa si Vil parinti fericiti de Anais

Caruciorul rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

offfffffff...mai fetelor...asa eram si eu...pana am pierdut ce-am pierdut...si acum regret ca in loc sa ma bucur de lucruri marunte imi inveninam sufletul.

Eu va multumesc tuturor...ati fost toate alaturi de mine si nu am cuvinte sa va multumesc...acum plec Cris a despicat puiul...vrem sa stam amandoi...sa ne bucuram macar acum de ''putin''..pt ca atunci cand am avut ''mai mult'' nu am stiut sa-i multumim lui Dumnezeu.

Va iubesc pe toate, aveti grija de voi...si nu uitati...am continuat povestea lui Darius...la ''sufletul credintei''

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

NArci, mi se pare mie sau Anais seamana cu mamica ei ? Si da, cred ca o sa ai o problema la iarna in ro :). MAya se maraie daca nu o scot afara de numa, asa ca am scos-o un pic si pe ploaie ... Apropos de freza, s-a cam pleostit ca ne-a crescut parul

Boti, ce sexoasa ai fost la botez. Tare faine pozele.


Vicky si Maya (27.06.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Sun, La Multi Ani lui Dragos, muuulta sanatate ii doresc si toate binecuvantarile lui Dumnezeu sa se reverse asupra voastra, sunteti o familie model, emanati atata dragoste si caldura!
Multumesc de pupicii pt. Nicholas, si azi tuseste, stranuta, continuam cu Panadol Baby. As fi vrut sa ies afara, la noi e asa ade frumos azi, sunt 17 grade, soare, insa... doarme asa de bine, ca mi-e mila sa-l trezesc...
Kimmy, tu in ce cartier stai? Pe unde iesiti voi la plimbare? Poate ne intalnim si noi cumva. Si poate ne si incuscrim... vazut pozele ...smecherelor...faceti ztriptis da???
Nati, sa va fie de bine cumparaturile, sa le folositi sanatosi! Ce maaare si frumos e Matei, mor dupa ochisorii lui!
Gini, interesanta reteta ta, dar cum ajunge sa se coaca blatul ala, ii ajunge doar untul si ce zeia o pauzaste de pe mere? laptele praf il lasi asa, praf? Sun, sa-mi zici si mie ce ti-a iesit daca incerci. Eu sunt cam bota la facut prajituri, mie-mi place sa fac de mancare dar nu prajituri, ca de fiecare data la praji patesc cate ceva de-mi taie tot elanul de a mai incerca second time...
Uof, nu mai pot scrie ca a venit huzbandu si-i trebe sa intre pe GSP sa vaza nush ce meci. Scriu mai incolo! Bye!

Adriana mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rontzy spune:

buna!
Gini,multumesc de info-am fost la Miniblue la Auchan si am probat leaganul(Aquarium) de la Fisher Price-David era hipnotizat!!!Leaganul este 1000 ron,asa ca,Carmenella ramane in picioare comanda de la C-Sale,dar cum facem cu banutzii?ca e mai convenabil sa-l iau de pe site ca e ~ 400 ron!!!

rontzy,mamica lui David Andrei25.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rontzy spune:

aaa,Gini,cand ma mai trimiti la Miniblue sa ma pui sa las toti banii acasa,ca mi-s-a lipit de maini o jucarie cu un stup si o albina de care tragi si canta.....80 ron!!!

rontzy,mamica lui David Andrei25.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Sarumana pentru felicitari la adresa lui Matei.
Adevarul ca asa mi-am dorit sa aiba ochii migdalati indiferent ce o fi, baiat fata.
Ochii si buzele lu tasu am vrut sa le aiba, si mi s-a indeplinit dorinta, are buzitele ca la tasu.
Vorba matusa-mii, mai Nati da tu i-ai dat ceva de la tine lui Matei, ca e tot tasu!
Are culoarea pielii ca a mea, adica alba si ochii verzi ca ai mei, cel putin asa sunt acum, parca vad ca mai tarziu se fac caprui ca la sot.
Si are un nas mic si turtit putin, mor de dragul lui.

didi81, ne incruscrim, numa sa nu se supere Aida ca pierde Matei timpul cu golful, ca tasu e concentrat tare sa-l faca golfer .
Deja ia si cumparat un set de crose sa aiba baiatul ce se juca pe la 2-3 ani.

narcisa, sa-ti dea dumnezeu sanatate ca mi-ai zis de link la semnatura lui diarux, ca eu chioara cum sunt nici nu am vazut ca le are.
Eu nu mai pot vedea pozele cu Anais, si ceilalti pepenasi ca ati schimbat parola daca nu ma insel, si nu am cerut-o, atata timp cat nu am poze in albumul respectiv.
Da stiu ca toti pepenasii nostri sunt adorabili.


Am fugit, iar plange golferul lu tasu.

Pup fetele,spor la treburi si o saptamana placuta!


Mamii de Matei

www.flickr.com/photos/nati76/" target="_blank">Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

am si uitat ce am vrut sa spun...Am citit ce a scris Camy la Sufletul credintzei...Incerc sa ma adun si revin

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa si Vil parinti fericiti de Anais

Caruciorul rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Gini pai atunci hai sa ne vedem in parc!! sursu esti pe fir?

Camy ...

narcisa . Pe tine tot timpul te urasc putin pt ca stai in Brazilia ... Nu stiu cum e acolo dar eu imi imaginez ca este fermecator. Nah ca ti-am marturisit-o ...



http://community.webshots.com/user/my_margaret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Va salut cu drag fetelor. Imi pare rau ca intru asa rar la scutecele dar de doua saptamani e sotul in concediu ceea ce reduce considerabil accesul meu la calculator. In afara de asta suntem raciti cobza A inceput Ana, apoi a luat tati dar ei au scpat mai usor. De doua zile am racit eu dar mai serios decat ei, cu febra si stare nasoala si ce e mai rau e ca de ieri tuseste si Victor
Eu sunt in mare dilema deoarece am sunat-o pe pediatra si m-a pus sa ii dau ospen si bromhexin dupa o consultatie la telefon iar eu nu as vrea sa ii dau antibiotic asa devreme. Dar ce ma fac ca toti doctorii de aici prescriu antibiotic din prima. Victor tuseste o tuse productiva, adica nu e seaca si are ceva muci aposi dar nu multi. In afara de asta in aceasta seara avea temperatura 37.6. Eu i-as da doar antitermic dar ma framant sa nu cumva sa gresesc.
Stiu ca aportul meu la familia pepenasilor a fost aproape inexistent dar apelez din nou, cu nesimtire , la ajutorul vostru.
Diana Mirela stiu ca esti medic, poate ma poti lamuri si pe mine daca esti prin zona. Mada sau alte mamici care ati avut bebeii raciti asa de mititei ce fel de tratamente ati aplicat?

Multumesc de pe acum celor care imi vor raspunde si va doresc tuturor sanatate!


poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput