Mamici norocoase de sept-oct 2008 (158)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Si sa n-o uitam pe sarbatorita noastra
corrina
sA FII SANATOASA SI FERICITA ALATURI DE CEI DRAGI.

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
http://good-times.webshots.com/album/563995768RkQYpK
http://good-times.webshots.com/album/567243206wueVQZ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:



corrina


Eu, iepurica 36+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Corrina - La multi ani!! Sa ai parte numai de bucurii si sanatate alaturi de cei dragi.


Felicitari noilor mamici, recuperare rapida si numai de bine sa auzim de voi si bebeii vostri.

de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

iepurila - eu nu am avut mameloane din silicon insa am sterilizat pompa de acasa dar am pus-o in cutia ei inapoi iar la spital am sterilizat-o din nou inainte de folosire. Acum mi-am cumparat sterilizator si le tin in el pana le folosesc dar la spital ti le sterilizeaza asistentele daca le rogi.

de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisa.g

iepurila - eu nu am avut mameloane din silicon insa am sterilizat pompa de acasa dar am pus-o in cutia ei inapoi iar la spital am sterilizat-o din nou inainte de folosire. Acum mi-am cumparat sterilizator si le tin in el pana le folosesc dar la spital ti le sterilizeaza asistentele daca le rogi.

de Edwin
www.flickr.com/photos/25613544@N08/?saved=1" target="_blank">noi trei



sarumana Denisa

Eu, iepurica 36+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Neata!
Rain-lover, brigitte, tigresa, multe felicitari pentru minunile din dotare, sa va fericeasca viata :)
Eu am dormit cred 10 ore! Nu am mai reusit performanta de f multa vreme. Evident cu dus la baie.
A propos de capitolul asta, ilia, eu pe pielea proprie am observat ca mai exista si nopti fara, poate fiind mai putin cald am baut mai putina apa, iar bebe si-a mai vazut si de treaba lui si mai putin de vezica noastra.
Simodina ai un mod excelent de a sintetiza informatii, romanele tale sunt binevenite oricand, eu una salvez mult posturi de Mamici, sper sa-mi aduc aminte si pe unde...
Feli problema cu burtica libera a am si eu. La asta adaug un os pubian care parca a fost strivit cu ciocanul, si o durere de spate care sper sa n-aiba a face cu patul cel nou!


37+ Anda Teodora

pozne cu burtici si alte nebunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Corrina la multi ani! Sa ai o zi de nastere superba!
Xor da ce-a crescut bebelusul tau! Cu piciorusul care tremura nu stiu ce sa zic, daca persista vezi ce zice si pediatrul, insa copiii f mici au tot felul de miscari necontrolate timp de cateva luni.


37+ Anda Teodora

pozne cu burtici si alte nebunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Si noi pe aici...aseara trebuia sa mergem la o nunta, dar am dat teapa (atat m-am saturat de tortul miresei, de sarmale, de sarbe...ca mi-am deturnat sotul)...am fost la restaurantul indian unde am mancat (prima data dupa 10 zile, dar azi iar la regim). Nu cred ca printesei i-a placut prea mult curry-ul meu ca toata noaptea a cam gemut si a tras partzuri dar...e soacra-mea la mine si a chinuit-o pe ea. Eu doar i-am dat laptele cu arome si ea a fost responsabila cu linistirea bebelusului agitat Sper sa se termine laptele asta cu condimente sa fie si copilul mai linistit.

Tzitziri, si eu stiu ca betadina nu e buna ca se absoarbe prin piele, in spital dau cu ea preventiv asa, ca sunt multi balauri pe acolo si sa nu ia bebe ceva, dar acasa nu ar trebui folosita...doar alcool alb, atat, nici macar spirt, cica nici ala nu ar fi bun. In fine, cine sa ii inteleaga. Cu baneocinul ne-a mers f f bine pana s-a vindecat buricutul, i-a trecut in 2-3 zile, deci tind sa zic ca a fost bun.

Felicitari Tigresa pentru printesa frumoasa! Are si ea un ciuf, fetele astea, si a mea e la fel, sper sa aiba par des si frumos si mai incolo!

300, nu vreau sa te intristez, dar s-ar putea sa aiba legatura cu salteaua....o schimbi si gata, pe-a noastra pe care dormeam de vreo 5 ani am schimbat-o in sarcina, ma durea spatele de maidemult dar asta a fost momentul critic!!! si e muuult mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Ooof Kid sper sa nu fie asta, si patul si salteaua sunt noi...
Tot nu am rezolvat prob cu netul de aici, va trebui sa merg dincolo azi sa mai prestez un pic ca e verde de 3 zile n-am mai lucrat nimic. Si sa trimit sefului un mesaj de serviciu indisponibil ca sa poata redirectiona clientii spre altcineva cat inlocuitorul meu e inca in training. Nu inteleg de ce unii vin ii angajezi si pleaca pe nepusa masa dintr-un post oarecare dupa 3 luni dar cam asta am patit eu cu inlocuitorul meu:)

37+ Anda Teodora

pozne cu burtici si alte nebunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Buna dimineata si de la mine,
Noi am avut o noapte ciudata. Ne-am trezit pe la 10:30 si m-a chinuit pana la 2:30 chiar 3. Nu sunt sigura ca de la colici. Am tot papat, mai dormeam 10 minute, mai ne plimbam, dragaleam, iar papam si tot asa.
M-am speriat ca nu mai am lapte, dar mai era...
In fine pe la 3 am adormit pana la 7-8 cand ne-am trezit si am papat scurt si rapid, acum de la 11 facem tot instructie cu mami. Ba adoarme, ba se trezeste. Daca o tin in brate adoarme, cum o pun jos din brate, desi tot pe fotoliu langa mine sta cum se trezeste. Las laptop-ul deoparte, iau piti in brate, asa ca intr-un fel ma simt tot 2 in 1.

Tzitziri daca si-ar aminti saracii copilasi cum i-am chinuit cred ca nu ne-ar fi prea bine la batranete. In cel mai bun caz ne-am intalnim la azilul de batrani.

Kid ce regim tii?


fericita de - Andreea

Mergi la inceput