Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (194)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

seara buna.
urez si eu la multi ani, sanatate multa si viata lunga si fericita sarbatoritilor de azi, cu un special pentru fluturas!
eu mai rarut p-aici, ca de luni intru oficial in campul muncii.om vedea cum o sa fie.in principiu eliza nu are probleme.
pupici dulci tuturor.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Buna seara,
LA MULTI ANI sarbatoritilor de astazi.
Mamicilor sa va traiasca pustii.
Gabitz Mult succes si acomodare usoara "in campul muncii"
Noi azi am facut revizia de un an (si 3 sapt)+vaccinul .
Date tehnice :pc 48
kg10600
cm 78
Tot azi a facut si primi pasi singura


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

LA MULTI ANI, ANDREI STEFAN (NANA), LUCA MIHAI (MADA), VLAD DOMINIC (MOLDOVEANCA), ALEXANDRU (ALEXPA), ANDRA MARIA (NIKOL)Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Vad ca tot mai multi copilasi fac primii pasi singurei , noi mai avem pana acolo, nu mergem decat tinuta de amandoua manutele si nu prea mult ca vrea in patru labe ar fi mers asa si pe afara.Noi trebuie sa stam in casa dar nu ne pare rau la cum e afara brrrrr...Referitor la stangaci deci mai avem o sansa pana la doi ani, sa vedem as prefera sa treaca si ea la dreapta dar nu stiu ea a preferat de la inceput stanga si chiar daca ii dau ceva in manuta dreapta imediat il trece in cea stanga. Alinus cred ca nu ai fi reusit sa-l treci pe dreapta daca era cu adevarat stangaci (poate gresesc totusi) uite eu am incercat cu a mea dar nu merge.Adimercedes noi am trecut de faza cu ambele maini (desi de la inceput folosea mai mult stanga, dar nu am acordat importanta) acum clar prefera stanga, mananca numai cu stanga chiar daca ii pun in dreapta mancarea, cand plimba o masinuta pe jos am incercat sa i-o mut in dreapta dar nu vrea o ia tot cu stanga. Asta e, daca e sa fie stangace, apropo Alinus mie nu mi s-au parut ridiculizati stangacii, chiar am avut un coleg in liceu care scria cu ambele maini si mi se parea coolMyral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Ce noroc am ca e meci, pot avea si eu acces la calculatorul de acasa sa mai incarc ceva poze mai recente de la 10 luni si 11 luni.

O seara placuta tuturor!

Maruntescu, asteptam vesti...cand ai 3 minute, baga un mic raport, cateva cunvinte sa stim ca sunteti bine!
Pupici.

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:







=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Buna buna,

La multi ani papanaseilor, pe care evident ca i-am ratat, sa creasca mari,si fericiti.
Devylia cred ca tu m-ai intrebat, stau in centru, la cativa km de Utrecht.
Apropo de calire, azi dimineata mi-a inghetat sufletul cand, dupa ce am depus kupilul nr 1 la gradi, am tras si io ( ca fetele) un ochi pe la magazine.Am vazut o tipa cu o fetita poate din aceasi grupa de varsta cu noi, era cu picioarele goale, cu o fustita scurta niste sosetele(avea geaca pe ea)...dar picioarele erau vinete,of bietul kupil.
Sa va mai spun si despre printesa, a inceput sa mearga binisor,face mai multi pasi singura, cu mergatorul e serifa .
Ii plac desenele cu Teletubbies, si mai precis ii place Lala.Am intrebat-o alaltaieri unde-i Lala....s-a grabit spre tarc si tragea de ea printre gratiile tarcului.
La revizie am iesit undeva sub medie, adik e cam micuta, e cam slabuta...dar recuperam noi.
In rest miscatoare , nu-i scapa nimik,tage totul, dar sunt convinsa ca stiti cum e....
http://entertainment.webshots.com/photo/2520951590102362195DnByUx

Revenim cu noutati,ca nu mai vad nici tastatura.Am racolat o gripa urata si am un cap si un nas...cat toate zilele .

Dantje & Martijn & Hannah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

La multi ani fericiti si impliniti !!!!
Multa fericire si iubire !!!!

Roxana, sa ai parte de tot ce e mai frumos in viata !




.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

LA MULTI ANI IOANA, ANDREI, TUDOR GABRIEL, DEAN!!!!!

Sa cresteti frumosi, sanatosi, norocosi si sa va bucurati mamicile!!!!


!!!!!!!!!!LA MULTI ANI, ROXANA!!!!!!!!!!!


Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

La multi ani trandafirasului Ioana!
La multi ani Andrei!
La multi ani Tudor Gabriel!
la multi ani Dean!

La multi ani Roxana,multa fericire,sanatate si impliniri!

Melania, felicitari pentru primii pasi!Referitor la tort, se taie ok, nu e nicio problema.



Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput