Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (113)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

noi am trecut noaptea destul de linistiti (cu exceptia faptului ca vecinii isi carau materiale de constructii pe scari azi-noapte la 11, le scapau, le loveau de pereti, si m-am certat cu ei).

stefan s-a trezit o singura data, s-a miriit un pic si s-a culcat la loc, fara vreo interventie din partea noastra. sper sa fi scapat de ce a fost mai rau. nu m-a lasaat sa ma uit la dinte, dar cred ca e gata-gata sa sparga gingia...ieri era foarte umflata, alba si se vedea dintzocul tare de tot...

ce bine ar fi sa manince ceva mai bine azi, ca de doua zile e jale mare...ufff, acum va inteleg pe cele care va chinuiti cu bebei mofturosi...

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Buna dimineata,
Lala multumesc de strigare
Noi avem o perioada mai aglomerata si nu am reusit sa intru.
Am vazut ca sunt multi clopotei bolnaviori, le doresc multa sanatate

Andrei este bine, tot mai nazdravan pe zi ce trece, deschide toate dulapurile, trage si scoate tot, merge pe langa mobile singurel, are o mare viteza de-a busilea se strecoara peste tot, are un mare debit verbal la strigate dar mai strecuram si cuvintele printre ele, este foarte balos si roade tot, asteptam inca o rafala de dinti.
In rest este un dulce, nu mai pot spune ca am bebe ci baietel deja.
La capitolul mancare stam bine, papa frumos dar tot manechin suntem sunt curioasa cat mai are la bilantul de 9 luni dar nu cred ca am depasit 8.500 kg insa este inaltut . Vorba pediatrei la cat de vitezoman este mai greu sa se puna grasimea pe el.
Insa din fericire este un copil rezistent la virusi, desi cei mari mai aduc una alta prin casa el nu prinde ( inca).
Am renuntat la sterilizat in conditiile in care merge pe jos unde noi calcam si incaltati si apoi isi linge mainile ( asta cu mainile in gura m-a disperat total dar nu am ce sa ii fac).
Face baie in cada mare de cele mai multe ori impreuna cu frati-su si atunci baia mea se transforma in piscina stropesc pana pe hol .
La dormit suntem inca la categoria celor fericiti, se culca singur in patut dupa ce se joaca un pic cu prietenii plusati si isi mangaie paturica, paturica care niciodata nu este peste el ci sub el ori eventual in cap

Cam atat despre noi, va pupam cu drag pe toti

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Stoisor, doamne ce induri tu cu maselele alea. si mie mie groaza de dentist. am scapat din sarcina cu o gramada de plombe (bine ca n-a fost mai rau), insa am o masea care s-a hipersensibilizat si care ma doare la orice atingere, cald, rece...si cica nu are nimeni ce sa-i faca...ca e sanatoasa...

Lala20, felicitari pentru steluta!

Virgo, bine ai revenit. felicitari pentru realizarile lui C. si sa treaca cucuiul. la fel patim si noi cu fructele. le papa doar daca poate musca din ele...deci ne rezumam la banae si prune, ca sint mai moi...unde ai dat interviu? la olandezi? nu mai vii la cluj? baftoc mare, oricum!



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Ramona, si stefan are tentative de plins la imbracat-dezbracat. eu ii dau in minuta o haina sau un prosopel, pachetul de servetele etc...orice il tine ocupat si scapam de miriiala.

Gatta, o doamne, saracuta sara. iar e infectie! sa ne zici ce ai rezolvat la pediatru.

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Neata fetelor,

Off, Simona, mi s-a ridicat paru' pe maini .

Nici nu stiu ce sa zic - ma gandesc cu groaza ca saptamana viitoare tre' sa-i repet si eu Adelei, urocultura si sumarul; si dak reapare, dr mi-a zis ca-i da si tratament de intretinere (alt antibiotic, cel putin 2 luni dupa alea 10 zile obligatorii).

Off, asa mici si cu belele.
printzesa si mult curaj, tie, ca tu suferi cel mai mult.

Si la noi tot asa, problemele apar la imbracat - la dezbracat, merge treaba ca "m-ajuta" si ea, isi scoate mainile si si picioarele.

Cand s-o imbrac insa, incepe circul: cat ii pun eu pantalonii, ea isi trage mainile de pe maneci si se "blocheaza" in body; eu o deblochez, trage de izmenutze; ce mai, circ adevarat!

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/share_skin?work_id=6878849&type=embed" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raca

Fetelor spuneti-mi si mie va rog cu ce tratati un copil mucos si care mai si tuseste cate putin. M-a capiat noaptea trecuta ca avea nasul infundta si nu putea sa doarma. L-am aspirat la 1 noaptea de sigur au zis vecinii ca-s nebuna....


de Razvan Gabriel (29.01.2008)
Filmulete Razvan
www.flickr.com/photos/12657960@N03/?deleted=2274601535" target="_blank">Poze Razvan Gabriel
Cum crestem
Povestea nasterii



Buna dimineata!!

Draga mea, spray cu apa de mare (cate un puf in fiecare nara de 3 ori pe zi), Ophtamesone N (1 pic in fiecare nara de 3 ori pe zi timp de 3 zile), ser fiziologic putin incalzit...de cate ori este nevoie si mai ales curatat bine nasucul cu batistuta sugarului. Asta a fost si inca mai este tratamentul Anei si vad ca da rezultate f bune. Si ea tot cu mucii s-a luptat. Acum are mult mai putini. Multa sanatate!

Gatta, imi pare tare rau ca aveti iar crocobaurul acela. Saratica mica si va urez sa scapati cat mai repede si definitiv de uratenia asta!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


neata zuzici

ati baut eu abia acum caci am avut treaba cu eva, am udat florile, am facut putin curat. gaza a dormit iar de la 22 la 6 si apoi pana la 9 .. sa sper ca se contureaza un programel? ce bine ar fi!!

simonika uff, mi se rupe sufletul de mila bebelinei. cum Dumnezeului a facut iar infectie? si eu zic ca trebuie niste analize mult mai amanuntite. fetele si sa va faceti bine repede!

cati imi pare rau ca ati fost raciti. e greu cand e puiul bolnavior, ca om mare supoerti altfel dar ei mititeii .. sanatate si pupici!!

mada ce dulce trebuie sa fie andreiusa aruncand cu sosetele dupa tine. si a mea le scoate si le papa .. acum ca ii pun ghete afara, le linge si pe alea .. ce sa-i fac asta e .. da si am uitat si jcpenny care are preturi bune.

raca ptr muci - sinupret 15 picaturi de 2 ori pe zi. iar pentru tuse, fa-i ceiut de tei cu 2-3 picaturi de lamaie in el. daca tusea persista, poti sa-i dai un siropel de tuse, eu i-am dat eurespal .. 2,5 ml seara inainte de culcare. ptr nas infundat, oftemesone N, cum zice si alinush. sanatate multa!

laurici si eu o mai cert si apoi imi vine sa-mi dau palme singura .. ca pune boticu' si suspina ..


Elena de Eva Maria (14.01.2008)

Eva creste mare
Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

buna dimineata......adica pt voi poate fi buna dar pt mine....
asa o noapte ce mi-a oferit matei ... la 9,30 somnic la el in pat, la 10,30 trezit plangand. putina tzisi, inapoi la somn. la 1 trezirea. apa, suzi, nimic nu mege, punem in pat linga mami, tzisi la greu ,dupa o ora tot treaz .pe linga el si eu si ta-su. ma ridic il pun sa suga, nu vrea. pun la elin pat maraie, tipa, arunca suzi, i-o dau de zeci de ori . ma cert cu ta-su ca nu bag copilul in seama ,el pleaca pe cenapea in sufragerie, raman eu .asaaaaaaaa, pe la 4 se pune pe urlat rau de tot, nu vrea sa manance, nu vrea sa doarma. aprind lumina ii dau jucarii se joaca pana l 5 cand iar tipa .........acum de somn. il iau cu mine in pat suge ,eu ma tot rasucesc la fiecare ora ca deh, se plictisesc domnisoru' , si asa "dormin" pana la 10...............acum vreau sa ies din casa dar unde sa mergi ca ploua cu galeata. poate e ta-su liber sa mergem la bucuresti sa ii cumpar hainute .cam atat......cam lung....ma scuzati

Matei-Florin 24.01.2008

PITICUL URIAS
O MINUNE DE 8 LUNI
IN CONCEDIU CU COPILUL
1001 MODURI DE A DORMI
ALBUM ZUZE
www.slide.com/r/tgz-Xdqm6j-hlN1f0uNjbPyoRH29HC1b?view=original" target="_blank">CLOPOTEI 6 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Ereen drag ce-or avea copiii astia nu stiu. Cam asa program ne face si noua Ana de cateva nopti incoace. Azi noapte am avut norocul sa doarma taica-su cu ea si am reusit sa ma odihnesc si eu putin.

Eu sunt decisa ca dupa ce revin de la NY sa incep dresajul cu mandruta ca nu mai tine. In ritmul asta ma duc pe copca in curand.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca.b


Virgo, bine ai revenit. felicitari pentru realizarile lui C. si sa treaca cucuiul. la fel patim si noi cu fructele. le papa doar daca poate musca din ele...deci ne rezumam la banae si prune, ca sint mai moi...unde ai dat interviu? la olandezi? nu mai vii la cluj? baftoc mare, oricum!



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan
Povestea Nasterii


Ba , interviul e tot pentru o firma in Cluj . Deci tot la Romanica trag nadejde .

Mami de Matei Cazimir

Mergi la inceput