Nou stil de viata (228)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

helloooooooo, trupa! am terminat cu munca pe azi, , e drept ca sunt rupta in cinci mii de bucati!

Delia, chiar daca postez mai rar, ma gandesc la voi in permanenta, .
Merci pentru bice, poate ma trezesc si eu la realitate, caci nu ma mai incap hainele.

tatilor de Anky si Tumpi.

Roxa, imi pare rau, dar n-am reusit sa ma tin de regim. Sunt multumita ca am redus cantitativ portiile.

Yubi, servici usor, tare aglomerata esti si tu!

Cris, stiu ca esti prinsa tare cu munca, o saptamana usoara iti doresc si multa sanatate.

Mamicadulce, mai traiesti?

Anda, ti-am admirat inventia culinara: bestiala!

Doroty, te salut cu mult drag si te mai asteptam pe la noi.

Larisa, bafta la noul proiect, sa fie intr-un ceas bun, .

Gabriela, mult spor in tot ce faci.

Lou, Anky, Carolinah, Zuzilici, Tzuni pufosenia, , Eftimie, Violeta, Dordia, Nastad, Vik, Liris...., va pe toate.

si nu in ultimul rand, va multumesc celor care ne-ati votat pozele din concursul Danonino.
In urma clasamentului final, am trecut pe prima pozitie, .


Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Zuzi, lasa acolo ca-i sta bine, eram doar curioasa.

Carmen, felicitari, dai de baut daca e sa cistigi concursul?

Daniela, vrei sa excluzi si carnea de peste? In afara de sursele de proteine pe care le-ai enumerat si tu, chiar ca nu-mi vine nimic in minte acum...
Si eu ma chinui sa nu uit de apa, cind plec undeva iau si sticluta de apa cu mine, tocmai ca sa nu uit sa mai beau din cind in cind, iar pe birou am in permanenta o sticla.

Tzuni, dormi? Ce mai face Meri, i-a mai trecut febra?


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Daniela .. mai e pestele, icre (nu stiu daca in Ro se gasesc in formatu www.yellowman.dk/images/medium/food/n5705550300109_MED.jpg" target="_blank">asta), proodusele lactate, brocoli, conopida, mazare
Ps. nu uita si de grasimile sanatoase pe care le poti lua din nuci, migdale etc..

Cu privinta la apa.. Eu am tot timpul o sticla cu apa de ½ l dupa mine. Altfel beau ff putin. La servici si acasa beau si ceaiuri

Carmen cand se incheie concursul?

Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Salutare
Daniela: m-am intors de la dentist. A fost rau dar a trecut - umflatura era de la un chist format intre os si radacina si care dupa tratamentul pe canal s-a infuriat si s-a infectat. Partea proasta e ca inca sunt amortita partial (si limba) dar incizia a fost pe viu din cauza infectiei . Joia viitoare mai am o operatie si sper ca dupa putem continua cu obturatiile care is mana cereasca pe langa astea.
Zuzi: pupicul era de la mine, de incurajare si de drag
Carmen: ma bucur ca ti-a placut. Se zvoneste ca a fost si tare buna . Cu partea cealalta de blat am facut acum o praji cu mousse de mascarpone si apa de portocal, cu mure si ciocolata alba si insiropata cu sirop de mure si apa de portocal. Maine vom vedea si reactia juriului .
Lou: ce scurta esti in ultima vreme. Esti ocupata asa-i?
Si daca tot mi-ati dat aripi la comentat , eu nu sunt de acord cu dietele pe termen limitat pentru ca eu consider ca pentru a slabi si apoi a te mentine sanatos si onorabil inseamna sa te straduiesti sa iti gasesti un stil alimentar corect, sanatos si adaptat tie ca si persoana pe care sa il poti urma toata viata. Asa ca privarea de una alta pe termen limitat nu o consider o solutie pentru ca ea nu poate fi aplicata permanent. Gata, am fost si lup moralist.
Va pupic si mai stau un pic pe aici sa mai citesc ceva mailuri,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Anda saracuta de tine. Te pup si sper sa scapi o data de prbl. astea..
Da.. is mai ocupata acum, dar va citesc cat de des pot

Ps. iti dau dreptate in ceea ce ai scris "sa iti gasesti un stil alimentar corect, sanatos si adaptat tie ca si persoana pe care sa il poti urma toata viata" Sper ca toate fetele de aici sa-l gaseasca pe al lor
Eu cred ca de multe ori suntem tentate sa ne luam dupa niste diete pt ca ne e mai comod asa, ca am auzit x si y ca au slabit z kg, dar uitam ca ne puteam alcatui noi o "dieta" personalizata ~ un stil de viata, care sa nu ne priveze de ce are organismul nevoie si totodata sa ne ajute sa slabim..

Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

multumiri lupului moralist.
Anda, sunt de acord cu tine, cu toate ca fac altceva, .
Imi faci asa o pofta cand pomenesti de apa aia de portocal, mama-mama!
Bafta la stomato saptamana viitoare, mai un pic si scapi.

fetelor, clasamentul e final , cu votul juriului am iesit pe prima pozitie, deci: dau de baut!


Anky, frumoase piese, am reusit sa ascult si eu cateva, .

Laura, mult spor, sa terminati repede si bine.

Daniela, spor la citit.
Proteine de calitate....nu-mi vine nimic in cap la ora asta.

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Carmen felicitationes atunci!! Ce ati castigat?

Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

multumesc, Lou.
Premiul I e un un bon valoric de 300 euro pentru aparate electrocasnice.

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Carmen, unde putem vedea si noi cistigatoarea? Ma tot uit pe site dar nu vad concursul. Sampanie dai?

Lou, multa lume crede ca numai cu diete se slabeste si ca "lasa ca sa slabesc mai intii si dupa aceea maninc sanatos".
Zilele trecute am cunoscut o tipa, simpatica, tinara (sa zic pina in 25 ani) frumusica si plinuta. Din vorba in vorba am ajuns si la subiectul cu diete, slabit, etc. si ea mi-a zis ca ia pastile ca sa slabeasca. La intrebarea mea daca a incercat si prin alte metode sa scape de kg in plus mi-a zis ca da, sport, foamea, diete, s.a.m.d si nimic n-a functionat. Eu mirata am intrebat-o cit a facut sport. Ei, o luna, cam asa, a fost raspunsul ei. Pai scuza-ma i-am zis, dupa o luna nu vezi mai nimic, trebuie sa "muncesti" luni de zile la sala ca sa incepi sa vezi diferenta. Ba mi-a zis ca are si acasa dar n-are timp de ea si cind i-am zis sa o puna seara in fata tv-ului si sa pedaleze a zis ca ii e lene, ca ei nu-i place sportul. In concluzie s-a dus la doctor ca e mai simplu cu pastilele.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

mephala, macar un tel merit si io din castigul tau! Ca doar nu te-am votat degeaba!

Delia, Meri e bine acum. Am fost azi afara, s-a jucat si si-a mai recapatat culoarea in obraji. Nu dorm inca. Muncesc, ca maine am o zi de sustinut 3 proiecte la munca si doua sedinte si tre sa fiu super-girl!

Gabrielama, si io as dormi non-stop. Cred ca e ceva in aer. Iar


Tzuni mic si drag si scump si pisicos si cu...blog

Mergi la inceput