Mamici norocoase de sept-oct 2008 (156)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aly_c20 spune:

neatza

azi noapte, la 01;48 am primit sms de la nusha
"2,800 kg.cel mai frumos bebe si cea mai fericita mama"


Bine ai venit pe lume, David!

mamica de puiutz Sebi

minunea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata burtici si mamici

Am reusit sa dorm si eu pana acum !!!

Felicitari Nushulica !!!!! Sa iti traiasca bebe David !!! Sa fie sanatos , papacios si necolicios !!!!!

Pisik4ever felicitari mamico !!! Sa iti traiasca puiutul !!! Sa fie sanatos si papacios !!!!

Valentina 38 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

AMR 2 ZILE !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Neata fetelor!

Nushulica, ce surprize ne faci tu, te bagi asa in fata altora pe neanuntate!!!!!
Felicitari mamico, refacere rapida si un bebelus sanatos, papacios si frumos!
Babytza, cum te simti asa aproape de marea intalnire? Uite, de incurajare, niste agitate pt. o mamica frumoasa
BABYTZA
Musette, ce fericit e Luca la baita, sta ca un boier in cadita!
Laureta, Maria2004, n-ati mai intrat de ceva timp. Vrem vesti despre voi si bebelusi.


Andreea
38+ Eva Maria
poze
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Andreutac Emotii cat carul....Vine gandacelul Ma este atat de putin si il tin in brate !!!!

Ma uitam la pozele cu bebicii de la odiseea noastra si sunt superbi toti, fara exceptie !!!!!! Sa va traiasca puii mamicilor !

Am schimbat si semnatura...este ultima zi de 2 in 1

Valentina 38 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

AMR 2 ZILE !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza fetele, haideti la o

Nusha felicitari pt bb David, sa creasc mare, sanatos si sa fie papacios. Refacere rapida mamico

II uram lui Carla sa se refaca cat mai repede pt bb Sasha

Iriss bine ati venit acasa, chiar ma intrebam ce e cu tine, vrem poze cu bebe

Ramo ma bucur ca sunteti bine, hai ca in curand se vor termina problemele

Musette vazut poze cu bb Luca, ii place tare mult la baie

Babytza ce putin mai e pana la marea intalnire, niste pt tine

37+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

A mai ramas 21 zile incepand de azi 18.09.2008....productie de morcovi en-gros [:P]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Tzitziri si puiul ei sunt bine ? Stie cineva de ei ?

Valentina 38 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

AMR 1 ZI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Ce de vesti bune gasim noi de dimineata.
FELICITARI Nushu. Sa-ti traiasca bb. Refacere usoara si te asteptam cat mai repede.

poze


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain_lover spune:

A curs ceva...clar nu urina si clar nu foarte mult dar cateva picaturi pe podea se pot observa!!!! Am citit de mii de ori de semne de travaliu dar acum nu fac altceva decat sa tremur...si nu de frica...de frig!!!!CE FAC?!?!?!CONTRACTII NU, IN SCHIMB BURTA TARE CA PIATRA!!! Sotul a plecat la serviciu, a ramas sa il sun daca incep contractiile!!! Stiu ca pot doar sa se fisureze membranele, nu neaparat sa curga in valuri. Ah, si nici un dop la orizont!!!

38+ Eva Gabriela
Mai e atat de putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

ce surpriza! SA FII SANATOS DAVID DE NUSHA!

eu dorm ca o valiza in gara, maxim 8,30 ma bag in pat si ma trezesc la 7,30 dimineata, dupa ce va aparea bebe sa ma vad cum rezist.(inca nu m-am lasat de munca)
cred ca mult nu sa mai fiu in aceasta formula, m-am trezit cu sanii umflati, fierbinti si durerosi si curge din ei fara sa apas prea tare, bebicul este mai cuminte si totusi nu-l simt jos, tot sus ma inghionteste cu spor. Oricum, pana acum, ma bucur ca a mai stat 10 zile peste ce a zis dr sa vedem pe mai departe


lucutta: eu am stiut ca este dop deoarece la mine a avut forma si compozitia care apare mai des in descrieri: o bucata compacta de 4-5cm de culoare maron si faptul ca nu am avaut scurgeri in sarcina. La tine pare a fi o scurgere normala in trimestrul III de sarcina, eu zic sa nu te impacientezi, azi fac o saptamana de cand l-am pierdut si sunt tot 2 in 1. Dr. mi-a zis ca dopul nu este semn de declansare imediata a nasterii, ba se si poate reface.

babytza: deci maine este BIG DAY? wow, ce putin mai este si il tii pe Daviducul in brate!
nausica:

36+ Vlad
falcone
bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Citat:
citat din mesajul lui rain_lover

A curs ceva...clar nu urina si clar nu foarte mult dar cateva picaturi pe podea se pot observa!!!! Am citit de mii de ori de semne de travaliu dar acum nu fac altceva decat sa tremur...si nu de frica...de frig!!!!CE FAC?!?!?!CONTRACTII NU, IN SCHIMB BURTA TARE CA PIATRA!!! Sotul a plecat la serviciu, a ramas sa il sun daca incep contractiile!!! Stiu ca pot doar sa se fisureze membranele, nu neaparat sa curga in valuri. Ah, si nici un dop la orizont!!!

38+ Eva Gabriela
Mai e atat de putin


Nu am trecut prin asta, insa fuguta la spital, e posibil sa se fi fisurat membranele fara sa ai contractii si sa elimini dopul. Stii cum e, paza buna trece primejdia rea. Bafta!

Andreea
38+ Eva Maria
poze
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput