Mamici norocoase de sept-oct 2008 (156)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Babytza amr 2 zile???cum esti?ai emotii??????abia astept sa-mi dai mesaj!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

all. Mesaj de la Ratonelu-Carla:

Eu sune bebe Sasha si sunt bine sanatos, pap si fac kaka. In rest dorm. Mami a mea se reface cam greu, crede ca de la anestezie si calmante are sureri de sp(...)irevenim noi cu vesti cand ii trece lu mamica mea

37+ Anda Teodora

pozne cu burtici si alte nebunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui musettepink

Babytza amr 2 zile???cum esti?ai emotii??????abia astept sa-mi dai mesaj!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra




Daca se poate eu as vrea sa fie maine. Am emotii foarte mari...De la 4 nu am dormit noaptea trecuta...Sper sa dorm in noaptea asta mai mult. Abea astept sa vorbesc maine cu dr. Doar de el depinde daca e maine sau joi


Valentina 38 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

AMR 2 ZILE !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

300 am primit acelasi mesaj, pentru ca n-am fost singura care a intrebat de carla. i-am dat mesaj s-o intreb de sanatate. se pare ca se reface destul de greu si-o doare spatele, crede ea de la anestezie. curaj, ratonelule, c-o sa fie bine. un pic de galagie pt ratonelul nostru fricos!
nushulica
nastere usoara!

mami de Amalia Stefania
poze
povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Codruta Felicitari!!! Sa va traiasca flacaul. Multe bucurii alaturi de el va doresc.
Ankussa si pisik4ever Felicitari mamicilor!!! Amandoua niste curajoase cu bebei luptatori. Sa va traiasca si sa creasca maarii si norocosi!!!

anca de abia astept pareri.Nu ma apuc inca sa comand. Am primit de la cineva o geaca mai groasa pentru varsta asta si sper sa nu vina crivatul prea devreme.

Nerantula suntem bine. Ieri am fost pe post de copac cu tzatze cum zice sotul. M-a supt copilul de am crezut ca scoate lapte praf la masa de seara si in plus nu a dormit decat la mine in brate. Alexei nu a vrut sa doarma si uite asa eram zombie zombie. Legat de canalele tale infundate sa stii ca eu am cunoscut la Elias o tipa, consultanta de lactatie, daca crezi ca iti este de folos iti dau numarul ei de telefon e chiar ok tipa si a ajutat-o si pe MommyMagda la inceput cand avea probleme.

anis nu mai tin minte de ce fugeai tu de Elias dar sa stii ca e mai ok decat acum doi ani. Nasteri naturale sunt foarte putine si atunci moasele si personalul de acolo sunt mult mai ok iar cezariene face inclusiv Tutunaru pe banda rulanta asa ca si personalul de acolo e mai cooperant cu pacientele lui. Sunt rezervele CMU si chiar si doua cu cate doua paturi la care au acces toti doctorii asa ca ce sa zic iti tin pumnii sa fie cum vrei tu dar nu te stresa foarte tare de conditii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

nushulica hai draguta!!! Nastere usoara si refacere rapida.


Moni off mai imi pare tare rau ca mai ai si probleme din astea pe cap. Chist pe ovar am avut si eu la prima sarcina, era mai mare de 2 cm deci nu iti face griji foarte mari din cauza lui. Ma bag sa iti dau un sfat, sa nu ma injuri, nu incerci sa schimbi si tu medicul? Stiu ca nu ai nimic sa ii reprosezi dar am impresia ca din garda mai veche si ma gandesc sa incerci macar o consultatie la altcineva.

babytza fa ce faci dar dormi. Macar jumate de noapte ca altfel esti zombie maine si joi. Oricum iti tin pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

muuh eu ma stresez doar de sectia asistentelor de la neonatologie.Am bagat la bani la alea si nu se oboseau sa ma cheme la alaptat pompau lapte praf..si am plecat cu ambii sani sangerand ..rani care m-au tinut 4 luni..asta e buba mea..ca daca gasesc o rezerva...nu la CMu...ca aia costa 1700euro..si mai ieftin e la euroclinic...ma duc la elias fara probleme...ca la salon fie si cu 2 paturi nu am risc sa tin copilul in camera...e brambureala cu vizite etc...am stat cu inca o persoana la care a venit cred ca tot neamul..asa ca...

*** AniS ** 31+ ***



Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***
IUBIRILE MELE

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

300, multumesc mult de articol, intr-adevar foarte interesant si pare documentat serios!
khristin , multumim, si noua ne place foarte mult, am dezbatut mult fiecare detaliu, dar acum suntem incantati! Numai ca nu pot sa stau acolo deocamdata, nici macar cat dureaza baita , inca ma ridic destul de rar din pat si atunci numai pana la baie
Muuh, pare sa se mai fi reglat, astept sa treaca icterul lui bebe sa vedem cum se comporta la o cerere mai serioasa, deocamdata Gruia e foarte delicat cu mine si nu trage deloc tare. Am mai luat si Galactogil si ceai de lactatie si nu m-am mai atins de pompa , mi se pare un instrument odios .. ultima data cand am incercat mi-a umflat mameloanele destul de tare, nu stiu daca e normal, dar curand nu mai incerc, nu mai suport inca o durere fizica in plus fata de ce am deja . Multumesc si tin minte ce mi-ai zis, daca am nevoie iti cer ajutorul cu numarul tipei aceleia
Poate reusesti si tu sa te odihnesti, iti doresc sa gasesti ragazul, sfaturi nu prea am ce, eu is novice rau pe langa multe dintre voi.

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - soricel iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Anis, nu te recompensezi fatza de Tutu nu s-a schimbat nimic.
Si iti spun cu mana pe inima ca apartamentele de inchiriat din Elias fac cat 2 rezerve la Euroclinic. E super-super frumos si modern, ap. are cam 50-60 m patrati, doua camere, bucatarie, baia si o terasa catre parc. Nu merita banii la Euroclinic cand aici dai 450 euro pe 3 nopti si atat. Tutu nu ia, la asistente nu prea am dat (nu am avut nevoie de ele acolo).

Bine ca ai venit Muuh, te asteptam sa apari...mai ales ca in capitolul trecut a fost un mesaj al unei mamici care a renuntat la lapticul de noapte ca sa ii dea ceai bebelului, la sfatul unei asistente ca trebuie sa se odihneasca stomacelul...stiam cat iti e de drag subiectul si nu m-am bagat sa o rog sa dea laptic la bebe de cate ori vrea pentru ca tu veneai sigur cu un comentariu mai pertinent Si noi am trecut prin puseul de crestere saptamana asta....

Eu scriu cu moatza in bratze, uff, greu mai adoarme noaptea dupa supt...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Musetteadmirat frumusete de bebe Luca!In prima poza parca ar fi baron...Cu Mara la urgente de data asta nu a fost cu succes ca aia mai mult m-a speriat asa ca a 2a zi am facut o vizita rapida la Culcer care m-a si linistit, mi-a scos si medicamentele si m-a mai si invatat cate ceva referitor la alaptat, ragait etc...

Muuhasa am fost si eu de duminica: Mara lipita de tzatze si Serban lipit de mine. Serban a fost ft dificil zilele astea, ar vrea sa vina cu mine si la toaleta, vrea sa doarma cu mine iar dimineatza urla juma' de ora ca vrea si el sa stea acasa cu mami ca Mara . Se trezeste in toiul noptii si ma trezesc cu el in pat unde ramane pana dimineatza ca nu reusesc sa-l duc la el, plange in hohote. Sper sa fie legat de faptul ca e tati plecat si sa-si revina dupa ce se intoarce ca pana acum nu era in halul asta de lipit de mine.

Anis5 octombrie zici? Hmmm, si e si fata? E buna ziua asta de nastere

Babytza nastere usoara ! Iti urez de pe acum chiar de-o fi pt joi ca maine nu stiu cand apuc sa intru...

Ma duc la a 2a repriza de somn ca m-am intins si fi-mea doarme deja de o ora. Macar 2 ore de somn sa mai apuc, dar in timpul zilei imi este aproape imposibil sa intru pe net si voiam sa vad ce mai faceti.

Nadina, mama de Serban (20.08.2005 ) si Mara 39+

AMR 1 ZI!!!

Mergi la inceput