Pepenasi de iulie-august 2008 (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Ankalaura, La muuuulti aniiiii! Sanatate multa si putere sa-ti cresti puii, fericire maxima si sa fi iubita! Sa ne traiesti!

Fug ca mergem la vaccin si in 10 min trebe sa iesim pe usa.

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica, botez si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rontzy spune:

Tecky-asa e tii minte bine,ca aveam acelasi dpn!

rontzy,mamica lui David Andrei25.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gini75 spune:

Sa va zic ce am bucatarit azi: prajitura de mere cu lapte preNAN. A iesit delicioasa. Imi ramasese o cana de Nan din primele doua saptamani, cand Irinutu manca si completare, si am zis sa vad daca e bun si pentru mamici. E foarte bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

cristina, si iesiti cu capusorul gol afara? nu e prea racoare?

ana_a, sper din suflet sa fiti bine. si noi cred ca facem o verificare maine! eu cred ca te inteleg cel mai bine prin ce treci ca sunt patita. ce ai citit tu pe internet am citit si eu si asa m-am mai linistit. stai linistita de ziua mea nu m-am suparat ca nu mi-ai zis "la multi ani!" eu in momentul ala uitasem cum ma cheama si pe mine.... La fel ca si tine , zile intregi parca vedeam cum s-a intamplat, aveam numai cosmaruri...sa treaca si sa ne rugam sa fie bine



_

Marina de ANA SOFIA 05.08.08
Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Sa fie un capitol bun!

Ruxandra aha, am inteles. Noi am stat pe randul 2, locurile 2 si 3.

Gally felicitari pt licenta!

Fetele cu probleme la ochisori, sa nu mi-o luati in nume de rau, dar va rooog nu mergeti sa le faca anestezie generala. Sunt prea mici! In alte tari se face interventia tarziu, la 1-2 ani, numai la noi repede se sare la asa ceva. Va roaga o mamica trecuta prin iad, care stie atat de bine ce inseamna anestezia generala...va rog!

Ana_a imi pare rau de intamplarea urata din viata voastra! Va doresc ca totul sa treaca fara urmari! Sanatate tie si puiului! Sa ne spui rezultatul de la echo!

Caciulita nici a mea n-o suporta. Adica fesul trebuie sa fie largutz si trebuie s-o fraieresc sa-l tina...altfel e jale, ne amendeaza protectia copilului daca o aude. Noroc ca noi i le punem doar de poze, momentan. Cand chiar o fi nevoie nush ce facem. O fi si faptul ca in terapie intensiva avea doar un joben impletit pe capusor si cate o manusa si totosel, cu schimbu, pe unde nu avea branula. Pampersu nu era legat si in rest...muuulte fire, tuburi si aparate:(

Felicitari pt incuscrire Misha si Rontzy!

Bai sunt un mic idiot. Asteptam un telefon la ora 15 si suparata ca nu suna, vreau sa ma uit la telefon. Care telefon nu e. Tin minte ca l-am pus pe silent aseara dar nu tin minte si unde l-am lasat. Si-l caut k nebuna degeaba....

------------------------------------------------------------------------

SUN - mamica minunii luptatoare THEA-PATRICIA(16.06.2008)
Cand Dumnezeu saruta suflete...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

aaa
apropo
pe noi nu ne alege nimeni? nici Ana mea nu are pereche....
daca nu v-am convins, o sa mai facem poze ,poate-poate ne alege cineva

_

Marina de ANA SOFIA 05.08.08
Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serenity90 spune:

MARINA eu am net de la RDS si nam probleme cu el, poate k ai abonamentul acela mai ieftin si cu viteza mai mica...k sunt 3 tipuri..mic, mijlociu si mareee....eu il am pala mijlociu..35 de lei..si merge struna Noi suntem single
ILEANNA stiammmmm iooooooo!!!
RONTZY tare faza cu batista ma busit un ras cu bale k lam scuipat si pasta mic




Denisa mamy de Radu Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rontzy spune:

Denisa,tu ai ras,da cred ca Diarux s-a suparat ca vad ca si-a luat jucariile si a plecat.......
Sun,cand aranjezi intalnirea de pepenasi,ca tu esti organizatoare buna

rontzy,mamica lui David Andrei25.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Marina, dimineata cand erau vreo 8 grade ( parca asa am vazut ) si a trebuit sa plec cu bebe, abia am reusit sa ii pun o caciulita , dar laaaarga tare care, mai mult ii cadea de pe cap decat sa ii stea..

Ana_a, ce patanie!!!! Recunosc, ca si mie mi-e teama ca nu cumva sa nu il scap pe bebe...

Cred ca ma duc sa ma uit la un film...vad ca bebe doarme dus ...





Cristina
de Mihai Daniel (30.07.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Ankalaura LA MULTI ANI fericiti si sanatosi, tie si intregii tale familii iti urez.

...vreau sa-i dau in judecata...deocamdata voi ramane in concediu medical..poate imi gasesc ceva de lucru pana atunci...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

Mergi la inceput