PCOS (10)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

margabadea,

Farcovit. Este un complex de B-uri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns margabadea spune:

ahhh, multumesc frumos.
si pentru ce mai exact mi-o fi dat aceste pastile?

multumesc.

va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns margabadea spune:

am dat un search pe google si am vazut ca una dintre intrebuintari este legata de obezitate.........si mai este legata si de grasimea de pe ficat...
mdea; om vedea....incep sa le iau de azi....

va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tracy spune:

Buna fetelor!

Sper ca nu m-ati uitat de cand nu v-am mai scris, motivele sunt multiple pt. tacerea mea. O perioada am fost in concediu dupa care din cauza ca am inceput sa sangerez in sarcina la 9 saptamani am primit 2 saptamani de concediu medical in care trebuia sa stau cat mai mult intinsa, cat mai putina miscare si deloc efort fizic. Dupa aceea am inceput sa vin la servici, dar imediat ce ajungeam acasa ma intindeam sa nu apara probleme. Asa ca nu am stat deloc in fata calculatorului (in afara de servici) si nici nu v-am citit, nici nu v-am scris.
Vestea buna este ca sarcina continua cu bine, am trecut de primele 3 luni critice. Ma simt minunat, singura problema ca sunt foarte obosita tot timpul, dorm foarte mult.
Gudinde, te rog mult sa ma treci si pe mine pe listuta de gravidute.

Acum o sa incep sa citesc sa vad ce s-a mai intamplat de cand nu v-am mai citit.

Va pup
Tracy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Marijan, e posibil sa aiba legatura cu tratamentul liviei pentru ca are multe plante puternic estrogene prin el. Tu iei tot tratamentul? Nu mai tin minte exact de avea, erau niste pastilute care contineau lemn dulce. Tinctura de marar iar e puternic estrogena. Lemn dulce separat era in tratament? Parca nu.
As fi rezervata si cu mibazolul, pentru ca are prednison care practic este un corticosteroid. Mai ales la noi care si-asa avem dezechilibre hormonale.
TRacy, bravo! Ai lamurit care erau cauzele sangerarilor? Hormonale sau probleme cu colul/placenta? Sa ai grija sa nu cumva sa fie probleme cu colul pentru ca trebuie facut cerclaj si asta nu se face decat pana la sapt. 20 parca. Si pe masura ce avanseaza sarcina problemele se complica daca e de la col.


CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persephonna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tracy

Buna fetelor!

Sper ca nu m-ati uitat de cand nu v-am mai scris, motivele sunt multiple pt. tacerea mea. O perioada am fost in concediu dupa care din cauza ca am inceput sa sangerez in sarcina la 9 saptamani am primit 2 saptamani de concediu medical in care trebuia sa stau cat mai mult intinsa, cat mai putina miscare si deloc efort fizic. Dupa aceea am inceput sa vin la servici, dar imediat ce ajungeam acasa ma intindeam sa nu apara probleme. Asa ca nu am stat deloc in fata calculatorului (in afara de servici) si nici nu v-am citit, nici nu v-am scris.
Vestea buna este ca sarcina continua cu bine, am trecut de primele 3 luni critice. Ma simt minunat, singura problema ca sunt foarte obosita tot timpul, dorm foarte mult.
Gudinde, te rog mult sa ma treci si pe mine pe listuta de gravidute.

Acum o sa incep sa citesc sa vad ce s-a mai intamplat de cand nu v-am mai citit.

Va pup
Tracy


Buna Tracy

Normal ca nu te-am uitat. Mai ai inca 6 luni si o sa iti ti in brate copilul. Cred ca momentele acestea sunt cele mai frumoase din viata ta .

Incerca sa te odihnesti mult in perioada asta, mai ales daca doctorul ti-a zis.

Asteptam mai multe vesti de la tine.

PS: cum te simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Tracy esti pe listuta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

Fetelor,va multumesc mult pt.raspuns.Acum sa raspund la fiecare:
Margabadea:Daca mi-a recomandat cineva acest tratament: nu,nu mi l-a recomandat nimeni am inceput eu sa il iau din propria initiativa deoarece m-am gandit ca nu are ce rau sa faca la ovare, din contra am inteles ca aceste ceaiuri sunt f. bune pt aceste ovare polichistice.
Cu mibazon m-am mai dat si la mine nu a avut nici un efect, ba din contra eram mai rau.
Psj,Nu urmez tot tratamentul Liviei,decat aceste ceaiuri deoarece nu imi permite timpul. Sper sa dea rezultate acest tratament luat in continuare cu metformin, si sa raman insarcinata cat mai repede.
Azi am fost si mi-am facut toate analizele care se dau inainte de sarcina, au cu sotul si ne-au costat o caruta de bani. Sper sa imi iasa bune toate. Sa nu am nici o problema.
Multumesc inca o data pt raspunsuri
Tracy, felicitari pt.sarcina, sa dea domnul sa fiti sanatosi amandoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns celiane spune:

buna fetelor!nu am mai scris ca nu am mai avut ce, dar v-am citit..intre timp mi-a venit si ciclul, dar la 47 de zile..of..vroiam sa va intreb pe cele care ati luat metformin de mai mult timp(adica de mai mult timp decat mine care iau de 3 luni jumatate) si care aveati si menstra neregulata cum s-a comportat menstruatia in primele luni dupa metformin sau dupa cat timp s-a reglat cat de cat..eu sunt un pic dezamagita ca tot imi intarzie..dar ce sa fac mai astept..va pup si sa aud numai vesti bune de la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codru23 spune:

buna fetelor
speram sa ma puteti ajuta si pe mine...ultima menstruatie a fost pe data de 18 august (cu duphaston)...de atunci nimic (amenoree)...am inceput sa iau de atunci extract de muguri de zmeur si de ieri incepand (a 67 a zi) am o scurgere maronie-bejulie...ar putea fi menstruatie? sau ce altceva?
ps. nu sunt insarcinata si inca nu urmez nici un alt tratament (pentru moment)
va multumesc si va fetelor!

Mergi la inceput