TOAMNA SE NUMARA... GEMANUTZELE!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Lora, ai mare grija de tine! Nu-i de glumit cu racelile!

Azi:

O zi in care iti vei putea etala, din nou, calitatile native de vorbitor. Insa, ai mare grija caci nu vei reusi sa pacalesti lumea cu retorica ta pentru multa vreme. Unii (unele) poate te cunosc deja si te stiu, iar acum asteapta mai mult de tine. Cauta sa te sprijini pe fapte palpabile si sa oferi dovezi incontestabile. Foloseste-ti sarmul nativ, dar, totodata, ramai in garda.

si

Incearca sa fii foarte activa. Vei avea de castigat si te vei simti bine. Stapaneste-ti emotiile, si nu iti varsa nervii pe acele persoane care nu au nicio vina. Ai grija de sanatate, nu munci prea mult. Trebuie sa distribui efortul fizic pe acele sarcini care crezi ca sunt mai importante. Solutia problemelor financiare este chiar in mainile tale. Nu te baza pe ceilalti.

Ma bate gandul sa cumpar deja pentru bb, insa superstitiile acestea... Mai astept maxim o luna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Tot io! Oare mai citeste cineva ce postez pe aici?

Azi:

Pune-ti in valoare sarmul nativ. Vei avea ocazia astazi sa eclipsezi pe toata lumea cu ideile si planurile de viitor pe care le ai. Fereste-te de persoanele cu influenta negativa, caci esti usor vulnerabil(a) astazi si au toate sansele sa-ti dea peste cap buna dispozitie. Fii inventiv(a) si usor agresiv(a) atunci cand vine vorba de cariera ta si ramai conectat(a) la evenimentele zilei cat mai mult posibil.

si

Nu trebuie sa ignori simptomele racelii, este mult mai bine sa previi decat sa tratezi. Ziua poate incepe cu o veste neobisnuita. Astazi iti vei privi iubitul cu alti ochi. Vei descoperi la el lucruri pe care inainte nici nu le-ai observat.Vei fi nevoita sa fii mai organizata si sa gasesti solutii la orice situatie.

O zi buna, fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Hai, mai, ca eu citesc...pup burticuta!
O zi buna la toata lumea!

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

pe toate gemanutele!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Sunt obosita, dar extrem de fericita: in sfarsit mi-am pus muraturile! Plus ca intalnirile cu finii din zilele acestea s-au lasat cu putine ore de somn

Azi:

Discutiile deschise sunt cea mai buna alternativa pentru tine, mai ales in cazul in care cineva pare ca se joaca cu mintea ta. Descopera pe cel sau cea care interfereaza cu viata ta sau pe cei care nu iti tin partea, cauzandu-ti confuzii in relatia cu prietenii si familia. Cauta sa mentii controlul, sa monitorizezi situatia de-a lungul intregului week-end si fii o persoana care asculta si observa.

si

In aceasta zi ai nevoie de multa liniste si relaxare totala. Poti avea reactii adverse la creme sau lotiuni netestate inainte, planetele iti dau o sensibilitate a pielii. Foloseste vechile tale produse cu care esti obisnuita si le cunostii efectele. Trebuie sa ocolesti orice discutie si conflict cu parintii tai. Incearca sa dai dovada de diplomatie, sa arati ca esti matura si stii sa porti o discutie, eforturile tale vor fi rasplatite pe deplin.Nu promite celorlalti lucruri pe care nu esti sigura ca le vei putea face.

Va pup si eu, mai am de mers la mama (cica mi-a gatit ea azi) si pe urma am program impus de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

V-ati trezit deja? Hai sa va dau horosoopul zilei, poate va ia gandul ca azi este... luni!

Ramai cu picioarele pe pamant in orice situatie, iar pe seara, incearca sa faci toate aranjamentele pentru a iesi cu prietenii sau colegii. Nu trebuie neaparat sa aveti o tinta precisa, ci e suficient sa socializati. Daca vei cunoaste o persoana noua iti vei reimprospata energiile si poate iti vei regandi pozitia si ceea ce cauti. Dragostea este in astre.

si

Ai grija de sanatatea ta, pot aparea probleme cu boli mai vechi. Orice dorinta ai avut, astazi poate deveni realitate, ea poate avea legatura chiar cu viata ta personala. Daca vei actiona corect, vei avea ce iti doresti. Poti avea parte de cateva evenimente neplacute. Vei fi nevoita sa gasesti explicatii bune in fata celor care ti le vor cere, pentru actiunile tale. Vrei sa-ti demonstrezi capacitatile, fie prin dragostea si grija pentru copilul tau, fie prin realizarile profesionale, daca nu ai inca un copilas.


Saptamana 13-19 octombrie 2008

ATMOSFERA GENERALA A SAPTAMANII PENTRU TOATE ZODIILE: PRAF IN OCHI.
Situatia poate deveni critica in parteneriate, casniciile trec printr-o criza, deci putem afla, zilele acestea, de mai multe divorturi si de mai multe relatii esuate, ca oricand. Ambii parteneri sunt de vina, dar multe animozitati provin mai ales din nerespectarea libertatilor celuilalt in cuplu. Noroc, totusi, ca exista undeva sus, pe cer, un aspect planetar care ne opreste sa facem lucruri regretabile, deci vom simti o opreliste ori de cate ori vom dori sa spunem lucruri categorice gen „adio” sau „renunt”. Nu vom abandona la primul hop, ci un gand ne va obliga sa ne mai gandim o zi, doua inainte de a lua o decizie. Ar fi bine sa evitam acum deciziile transante, pentru ca suntem manipulati de iluzii si vise greu de materializat. Multe ni se par acum mai frumoase decat in realitate si credem in orice ne gadila ochiul sau inima...

HOROSCOP DOAR PENTRU TINE: Norocul bate la usa ta, dar nu prea te gaseste acasa. Cum ai putea rata o ocazie atat de buna, te intrebi? Prin simplul fapt ca pui la indoiala ceea ce apare la orizont si nu crezi nici tu ca sansa cea buna te-ar alege pe tine. Daca ti se ofera pe tava o ocazie ce pare prea frumoasa ca sa fie adevarata, nu mai cauta nod in papura, ci profita de ea din prima clipa. A doua oara nu o mai vezi...

SANSELE SAPTAMANII:
Iubire: 40%; Cariera: 40% Bani: 40% Sanatate: 80% Noroc: 80%



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Eu nu-nteleg...cum vine chestia asta cu norocul 80 daca banii sunt 40...
Eu sunt prezenta la cafea, dar raceala e la locul ei, din pacate...dar in rest sunt f. bine.
O zi buna la toata lumea!

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
fetelor, va doresc tuturor o saptmana excelenta sa aveti
black pupam burticutza
chiar cum avem noroc daca banii ispe jumate doar cand o sa ne redresam si noi financiar adica sa avem bani 100%
va pup pe toate

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Marti, 14 octombrie 2008


Apar unele neintelegeri in familie. Cu diplomatie si cu putin sens de conciliere, totul se va aranja. In viata de cuplu, cel mai bine pentru tine este sa-l lasi pe partener sa ia deciziile in camin, sa dai dovada de rabdare si intelegere. Astfel, lucrurile se vor aranja bine pentru toti.




Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Buna seara, buna seara!
Am trecut sa va salut!
Noi suntem "prinsi" in Sarbatorile Iasului si greu ne mai adunam pe acasa...
Maine e punctul culminant, concert si marele foc de artificii...
Pana acum vremea e super si tine cu noi, spre deosebire de alti ani.
Chiar am ajuns sa zicem ca parca e prea cald :)
In rest, toate bune si frumoase. Sau, ma rog, aproape toate... ca avem niste raceala dupa noi... Unii mai mult, altii mai putin, dupa caz
Va si sa fiti cuminti!
si pt burtica!

Mergi la inceput