TOAMNA SE NUMARA... GEMANUTZELE!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Blackgirl, lasa ca-ti scoti tu parleala dupa... Asa-s barbatii astia, pica la primul semn de boala...si cand te gandesti ca se cred sexul tare...
Azi a fost o zi frumoasa si la noi, astfel incat am profitat din plin de ea si am stat afara de dimineata pana seara...putin raciti suntem toti 3, insa nu ceva grav. Speram sa scapam cu atat!
Noapte buna!

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Lora, esti o draguta! Insa vezi, ca deja azi al meu zburda prin casa (semn ca-i mai bine), insa afara toarna cu galeata! Si ma uit pe geam si vad cat de innorat este, cred ca numai iesim din casa vreo doua zile! Bne ca macar voi ati profitat de vremea frumoasa si calda!

Azi:

Esti neatent la tot ce inseamna plati, incat ai putea face erori de calcul sau abuzuri financiare regretabile. Orice neglijenta te costa, deci nu pleca la cumparaturi cu prea multi bani in buzunar, pentru ca esti gata sa dai iama prin ei si sa te intorci acasa... lefter. Oricat de mult te-ar atrage anumite obiecte pe care le visezi, nu e chiar momentul cel mai bun sa faci investitii. Excesele financiare lasa urme adanci in buget!

si

In prima jumatate a zilei vei fi nevoita sa treci peste un eveniment neasteptat. Probabil astazi vei face un pas decisiv. Trebuie sa faci o detoxifiere a organismului, sa te debarasezi de substantele daunatoare, se recomanda sauna si masajul. Seara trebuie sa o dedici relaxarii, asculta o muzica linistita. Poti primi o sarcina de la seful tau, care nu te va binedispune. Si nu vei mai avea timp pentru tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna fetelor!!!treaba la mine nu se termina...azi e pauza caci ploua afara.Voi ce mai faceti?noi la fel...va pup si va doeresc o duminica placuta!!!!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Off, greu merge net-ul la mama! Doina, din pacate ieri a plouat incontinuu si la noi, deci program de... interior! Abia azi am ajuns si la cumparaturile saptamanale,inca nu mi-am pus muraturile.

Azi:

Daca vei sta acasa, cauta sa termini toate treburile mai dificile care asteapta sa fie gata. Chiar si la munca, sau la scoala, este posibil sa te gandesti numai la ceea ce ai lasat acasa. Daca vei depune efort suplimentar in toate cele pe care le faci astazi, vei vedea cum moralul tau creste considerabil, ceea ce te va determina sa te apuci si de alte proiecte care sunt in asteptare de ceva vreme.

si

Este posibil ca seful iti va face o surpriza placuta care-ti va inveseli ziua. E timpul sa te ocupi de tine, de sistemul nervos, munca la serviciu iti fac mult rau. Trebuie sa intelegi exact cate sarcini poti sa duci, pentru ca ai tendinta sa-ti supraevaluezi puterile.Prezentarile de moda au avut loc deja in toate marile capitale, deja se stie sigur ce se va purta in noul sezon. Asa ca du-te la shopping si fa niste achizitii noi, spectaculoase. Aceasta zi poate fi inceputul unei noi etape din viata ta, daca tu vei fi mai decisa. Seara creste riscul de accidente, traumatisme.

Un inceput de saptamana mai calduros!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Marti, 7 octombrie 2008


Azi ai posibilitatea sa faci niste schimbari in ceea ce priveste locul de munca. Incearca sa fii mai atent la alegerile pe care le faci si sa cantaresti bine avantajele sidezavantajele.
In relatia cu partenerul este posibil sa existe mici conflicte pe motiv ca lucrezi peste program.

La noi nu mai ploua, bate vantulNici eu nu am pus muraturi,una ca sunt prea scumpe...a doua...
Va pup!!!!




Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doina, stiu ca legumele sunt nu scumpe, ci foarte scumpe! De asta am si decis sa injumatatesc cantitatile fata de anul trecut, insa tot imi pun cateva (motivul principal... am pofte! )
Poate puneti si voi cateva, stiu ca in zona voatra se pun niste pepeni la murati . Si in plus, nimic nu se compara cu ce-i facut in casa!

Azi:

Esti de mare ajutor unui coleg care a ajuns intr-un impas, din care nu gaseste, momentan, nici o iesire. Sfaturile tale il vor indruma, intelegerea ta il va alina, deci fii un bun prieten daca ai ocazia. Nu te gandi numai la tine, ci pune-te in pielea celuilalt care trece prin situatii dificile. Poare asa iti arati si tu recunostinta fata de cei care, altadata, te-au sprijinit in situatii similare. Fii mai intelegator si generos!

si

Posibil ca astazi sa iei lucrurile mai putin in serios, si asta nu pentru ca ai fi distrat(a), ci pentru ca gandurile tale sunt fixate pe un obiectiv maret. Comunicare este ceea ce ar putea sa-ti lipseasca, insa poti suplini acest mic neajuns prin munca sustinuta. Prietenii te pot aprecia intr-un altfel de mod daca vei sti sa fii responsabil(a) in momentele de haos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:


Vei avea unele divergente cu un prieten din cauza unei confuzii iscate intr-o conversatie. Se pare ca veti reusi sa va raniti reciproc sentimentele. Nu trebuie sa te ingrijorezi pentru ca aveti parte de o relatie puternica ce nu se poate destrama sub primul impuls. S-ar putea chiar sa radeti de aceasta situatie, spre sfarsitul zilei.

si

Daca esti una din persoanele care sunt preocupate de look-ul sau, acum este momentul sa actionezi. Pentru mai mult volum, poti sa faci o tunsoare trendy.


Ai imunitatea puternica, iar pentru a o pastra mereu asa, trebuie sa duci un mod de viata sanatos, mai ales sa faci miscare.

Incearca sa analizezi cu atentie tot ceea ce se intampla, si sa tragi concluzii intelepte.

Probabil pentru a-ti atinge scopurile vei fi nevoita sa te folosesti de cineva sau sa ceri ajutorul cuiva.


Apropo de dulceturi, muraturi eu anu asta am pus doar sirop si dulceata de afine atat si nimi mai mult. Nu stiu ce a fost in capul meu... nu tu vinete sau compoturi nimic. Muraturile imi plac doar mie si baiatului ca restul trupei nu serveste.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata, gemanutelor!
Ce de-a gospodine pe aici...bravo voua! Eu fac parte din categoria celor care nu pun nimic pentru iarna...sa-mi fie rusine! Dar de unde timp???
O zi buna va doresc!

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Azi:

Termina-ti treburile zilei, insa cauta si partea distractiva a muncii. Cu cat te vei integra mai bine in activitatile colegilor, cu atat iti va fi mai bine si vei reusi sa avansezi din punct de vedere profesional sau scolar. Este o perioada excelenta pentru tine pentru a-ti face cunoscute gandurile, ideile, ingrijorarile si planurile.

si

Astazi iti poti invinge unele temeri. Ai mare nevoie de grija si sustinerea familiei. Si tocmai acum toti din familie sunt ocupati cu probleme importante. Este o zi buna pentru petreceri. O atitudine critica fata de tot ce se intampla in jur te va face mai dura. Trebuie sa fii mai intelegatoare. E bine sa bei multe fresh-uri.

Fetele, as vrea sa fiu eu atat de gospodina! In teorie poate, insa pana nu realizez concret muraturile alea, nu ma pot numi in nici un fel! Oricum, fara autorul sotului nu pun nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Brrrr....e frig, ploua, ma ustura gatul...treaba-i buna... Ce frumoasa e toamna astaaaa!!!!

Ralu, ce faci? Nu ne inviti la zilele Iasului???

Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput