TOAMNA SE NUMARA... GEMANUTZELE!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Niste poze de zilele astea:
Sarbatorile Iasului 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

In ordine...


Lora, cred ca procentele acelea sunt relative. Sau se mai spune ca norocul si-l face fiecare cu propria mana Multa sanatate tie si familiei, poate cateva zile de CM nu strica! Pentru mine a facut minuni!

Olim, hai ca banii nu sunt totul in viata! Ce mai spuneti voi de pe acolo? Cred ca si acum aveti parte de caldura si vreme frumoasa!

Doina, Chiar mi se potriveste ce ai scris tu in horoscop, din pacate se prevede iarasi o furtuna in familie (mama sora, banii).

Raluca, uelcam bec! Hai ca mai trecem cu vederea o zi, dar de maine te asteptam la cafea (cu lapte, pentru mine )

Maine am ecogafia morfo-fetala de trim 2, si am iarasi niste emotii... Mai ales ca stiu ca nu prea am fost cuminte in we (am baut bere, am stat ore intregi in picioare, am adormit constant dupa 3 dimineata... sa mai spun? )

Azi:

Confruntari inevitabile. Aparent esti pregatit(a), insa nu cunosti capacitatea de atac/aparare a adversarului, lucru care te cam descumpaneste. Nu apela la duritati verbale, caci se pot intoarce impotriva ta. Daca simti ca nu mai poti, fa haz de necaz sau chiar da-o pe bancuri. Atentie la ochi. Evita aglomerarile de oameni si nu te angaja in treburi care nu te privesc. Mai bine un joc pe computer decat confruntari care ar putea sa iti dauneze. Ingrijeste-ti propria persoana

si

Daca zilele trecute ai avut o mica disputa cu cineva, astazi e timpul sa va impacati. Fiecare om are dreptul la opinia proprie, nu insista sa-ti sustii punctul tau de vedere. In jumatatea a doua a zilei, vei avea posibilitatea sa comunici cu persoane interesante.Nu te lasa dusa de sentimente, gandeste inainte sa actionezi. In aceasta seara trebuie sa incerci ceva nou in materie de sex.

O zi placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Hihi....black, ti-ai cam facut de cap.. Lasa c-o sa iasa bine toate analizele, nu-ti fa griji! Norocul mi-l fac cu mana mea, ce-i drept, eu cu mana mea am cheltuit atatia bani si acum nu mai am...si sambata si botezam... sa-mi traiasca fina si sa fie nana sanatoasa sa faca bani sa-i ia cadouri, nu?!
Ralu, vad ca e jale in Iasi...vreau si eeeeu..agitatie, artificii, spectacole, plimbareeeeeee....
Va pup pe toate, gemanutelor, si scuze ca n-am timp sa scriu mai mult!


Lora, mami de Iustina

(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Lora, sa-ti traiasca finuta! Si nasica, ca-i asa tanara si frumoasa! Eu mai am pana la botezat, finii mei abia s-au decis ca vor copii...

Pana la urma, fiecare actiune are si consecinte. Ieri, de rau ce mi-era, abia am reusit sa bag in mine o felie de paine prajita. Azi i-am promis solemn sotului ca voi manca ceva mai consistent, insa tot cu greturi... Cand or trece?

Azi:

Sunt semnale ca ti se va oferi posibilitatea unei noi functii sau a unui nou job. Insa, daca te vei hotari sa semnezi vreun nou contract parcurge cu mare atentie toate detaliile, s-ar putea sa nu fie chiar ceea ce ai gandit tu. Discutiile sentimentale te vor ajuta sa-ti definesti pozitia intr-un nou cerc de prieteni sau in familie.

si

Esti norocoasa pentru ca prietena ta iti este si un bun suport in situatia dificila prin care treci. Problemele din familie trebuie sa le rezolvi astazi, dar sa o faci cu mult calm.vei fi mai atenta la look-ul tau, ai sanse mari sa atrgi priviri si complimete la adresa ta. Nu iti lua prea multe sarcini de facut, pentru ca sistemul nervos n este de fier.

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

burticutza, astea trec total cand vine bebe mic acasalasa ca mai e un pic si sa vezi ca trec toate, o sa iti amintesti cu drag de aceasta perioada
pupam gemanutele si va dorim o zi excelenta

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Lora, cand ai timp si daca poti sa ma ajuti, am o dilema "avocateasca". Si cum nu ma pricep... Iti trimit PM, ok?

Olim, multumesc de incurajari! Pana acum, am reusit sa bag ceva in mine de mancare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

si de la mine!
Lora, mai bine ca n-ai fost pe aici zilele astea, ca a fost aiurea de tot, din pacate.

Black, iar am vreo 3 sapt de cand nu mai beau cafea...

Dar uite ca am trecut putin.

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Lora, multumesc inca o data! Si ai grija cu munca...

Olim, ce-ti mai face/spune feciorul? Hai, fii si tu un pic mai vorbareata!

Raluca, am inteles! Capuccino, ceai, ciocolata calda? Acum, gata cu sarbatorile pe la voi! Se presupune ca te-ai mai eliberat!

Azi:

Daca vei avea un discurs mult prea inflorit vei crea o impresie gresita despre tine si intentiile tale, ba chiar vei reusi sa nu te faci inteles (inteleasa). Concizia iti va aduce mai mult respect. Poti, insa, sa faci ca lucrurile sa mearga struna dupa ce vei spulbera orice conceptie gresita si iti vei dezvalui cu larghete planurile. Daca ai timp si de partener(a) atunci va fi o zi buna.

si

O zi potrivita pentru a termina sarcinile legate de finante. Acum poti primi si o majorare salariala pentru ca ai demonstrat ca esti ambitioasa. Pozitia stelelor iti aduce o stare emotionala mai intensa, asta nu inseamna ca trebuie sa intri in panica, relaxeaza-te si fa totul treptat si cu mult calm.Chiar daca prietenii incearca sa-ti bage in cap ideile lor tu mentine-ti linia ta de plutire si nu vei gresi. Sensibilitatea dintilor te va forta sa mergi de urgenta la dentist, durerea poate fi destul de insuportabila.

Noutati despre mine... nu ma termina durerea de dinti, ci lipsa poftei de mancare! Nu stiu ce am, ma chinui sa mananc, dar mai mult de un mar si un iaurt pe zi (plus cafeaua de rigoare ) altceva nu intra in mine. Noroc ca iau totusi vitamine. In rest bb este in grafic, dar ma ingrijoreaza ca nu a mai luat asa mult in greutate (adica este normal, insa numai este cu greutate in plus cum era pana acum). Musai sa fac ceva sa mananc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

blackgirl0 - incearca sa mananci ceva si mai incearca sa scapi daca poti de cafea. Poti sa bei cafea de fapt? eu muream si de la mirosul ei... eu care in afara sarcinii bausem si beau si acum pana la 4 cafele pe zi in schimb ce ii drept bausem pepsi( stiu ca nu era ok ) dar cum aveam si am tensiune mica riscam sa pic pe strada.

ralnied1- ce faine au fost si pana acum( aprox. acum vreo 15 ani eram in zona ) si ma gandesc si acum sarbatorile iasului bine stiu acuma s-au terminat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Mercedes, esti o draguta! De fapt, eu am o iubire veche cu cafeaua. Acum, eu zic ca sunt mai "bine": am trecut de la ness pe naturala si aia slaaaaba, cu mai mult de jumatate lapte. Iar daca se intampla sa nu am lapte in casa, nu beau. Plus cantitatea: de la 3-4 cani mari, la o ceasca! Pentru mine, clar este un progres. Iar cola sau pepsi, n-as bea... Cu tensiunea, nu am evoluat cu nimic: tot lesinata o am! Insa s-a mai domolit pulsul, numai sunt atat de agitata si surescitata de la excesul de cofeina! Si din pacate, tb sa recunosc ca cofeina este drogul meu!

Mergi la inceput