Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mon_mmm spune:

Buna dimineata burtici !

Am fost si eu sambata la eco ... pt. ca m-am speriat ca nu mai imi erau sanii asa tari si durerosi ... si sunt foarte bucuroasa ca totul e ok ! Bebita e bine ... corespunde cu saptamanile !!!
Greturile le am incontinoare...nonstop...si sunt destul de "fitoasa" la mancare !Sper sa-mi revin dupa ce incepe bebita sa miste !

Al meu medic m-a sfatuit sa nu fac dublu testul, ci sa fac doar triplu testul pe la saptamana 17...spunea ca e mai concludent.
Nu stiti cam cat costa triplu testul ?....sa stiu la ce sa ma astept

Va pupic si sa aveti o saptamana superba !


9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

maria, daca nu te superi poti sa-mi spui care e defapt problema la tine cu placenta? si daca faci un tratament ceva?
la mine dr a scris pe fisa la pozitionare placenta: anterior, inserat jos, s-a strambat in timp ce imi facea eco da a zis ca sa nu-mi fac griji ca se mai ridica. acum nu stiu daca chiar sa nu-mi fac griji deasta te intreb. multam.



silvi 13 +
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Buna dimineata fete dragi si bebiti somnorosi

Silvi8 multumim pt urari ,la fel va doresc si eu voua'

Eu mi-am facut programare pt eco morfologica 4D la Sanador in sapt 22,a mai facut cineva programare la ei sau titi cum sunt daca sunt ok?Am inteles ca va costa 450ron.

Eu inca nu am reusit sa-mi fac ordine prin hainute dar stiu de pe acum ca daca la bluze va fi un pic mai ok pt ca ploverele sunt mai largute ,voi avea insa mari pb la capitolul pantalonii.Va trebui sa-mi cumpar cate ceva dar cred ca voi astepta sa mai creasca putin burtica.

Alina 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Alina n.
Eu voi merge la sanador pe 1 octombrie la ecografia pentru saptamani 12 -14 am intrebat si costa 370 ron daca vrei voi intreba si cat costa eco 4D pentru saptamanile 20-22.
Toate cele bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia2008 spune:

Fetelor nu mai vorbiti de haine ca e complicat, din hainele care le aveam pot purta doar 2 rochii si asta cel mult inca 2 luni, bluze am mai multe ca obisnuiam sa port mai lard si o fusta cu partea de sus elastica primita cadou, atat ....... mai am o problema, nu prea suport dresurile groase 50,70,100 deni din cauza partii de sus care ma strange desi i-am cumparat cu un numar mai mare, aveti idee exista dresuri pentru gravide ?? unde ??

dyana 27 referitor la mesajul din capitolul anterior eu cred ca am calculat corect oricum tin cont si de varsta ecografica. cronologic abia maine intru in saptamana 12 iar tu sambata. potrivit eco bebelinul este cu 3 zile inainte, doctorii la cre merg mi-au spus ca e bine.

saptamana frumoasa burticilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Dragi burticute, iata un link pote va este util:

http://www.scoalaparintilor.ro/educatie/lenjeria-pentru-gravide-3.html

curea sa-mi spui cum este ,eu nu am mai fost la ei la ce dr te duci?

Alina 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

salut burtici
sunt foarte fericita, am vorbit cu ecografistul si ne primeste maine. abia astept sa-mi vad galusca mica. inca nu m-am hotarat daca fac dublul test sau nu- parerile despre relevanta lui sunt impartite si n-as vrea sa ma crizez aiurea. mai vedem maine, dupa eco ce parere avem.
sa aveti o saptamana minunata

diana 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Eu stateam aseara in pat cu tati si ne gandeam: dublu test plus triplu test depasesc ca stres si bani o amniocenteza. De ce sa nu fac direct amniocenteza dak tot ma stresez cu dublu si triplu test si rezultatele sunt neconcludente?

11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

lysbeth nici sa nu te gandesti. amniocenteza este extrem de invaziva, riscul de pierdere de sarcina e mare, mult prea mare sa ti-l asumi fara sa fie nevoie. eu am o prietena care a pierdut sarcina dupa amniocenteza acum o luna, si a ramas marcata foarte nasol la gandul ca poate trebuia sa mai ceara o alta parere inainte sa se infiga la amnio. lasa, mai bine ma intep eu de 2 ori si mai dau niste bani decat sa deranjez echilibrul uterului si sa bag corp strain la bebe.

diana 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

si crezi ca stresul e mai mic????? pai fata de un luat de sange din vena cu un acusor minuscul, la amnio sunt acele alea imense, si-ti strapunge toata burta, plus uterul. nasol. nu nu, clar amnio doar la nevoie maxima.

diana 12+

Mergi la inceput