Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Am uitat sa va spun ca de la frigul din holurile H am racit cobza.....da acum pot lua pastile....
Ma duc sa-mi golesc nasuL !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

simina fii tare..si acum gandeste pozitiv ca un bebe sau poate chiar mai multi o sa apara in viata ta! fii obtimista k sa te refci repede si sa va puneti iar pe treaba! te imbratisez cu drag

la multi ani annablue sa primesti cadouri frumoase!

ma apuc de ordine in hainele de iarna..sa vad ce ramne si ce nu..urati-mi spor..ca nu prea am..as fi preferat sa lenevesc in pat invelita pana la gat cu telecomanda in mana

Cristina cu bebe mic 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

aaa..si azi schimbam si noi semnatura

Cristina cu bebe mic 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Simina

Annablue

17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Simina sanatate multa si te asteptam sa ne mai scrii, sii cat de curand cu vesti bune
Annablue La multi ani !!

Fetelor noi azi sarbatorim in doi (de fapt 3)implimirea a 6 ani de la casatorie, suntem tare fericiti ca acum este si bb alaturi de noi .
In rest suntem bine am cam scapat de greturi mai am doar dimineata, miercuri mergem la eco .Eu am facut analizele si bineinteles de ce imi era teama nu am scapat mi-a iesit toxoplasma tot pozitiv (eu o am de 2 ani jumate si igm scade fff. incet) asa ca dr. m-a trecut pe Rovamicina...sunt cam suparata pt asta dar sper ca va fii totul ok cu bb.

Va pup.


Alina 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Simina , welcome back !!!!!
Anablue , happy birthsday !!!!
Pt toate viitoarele mamici, !!

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

Anablue La multi ani!
Simina tare ma bucur ca mai intri pe la noi. sa dea Dumnezeu ca peste putin timp sa ai un alt sufletel perfect si sanatos cum meriti.
Elilov iubita, eu in sfarsit nu mai vomit, mai am usoare reprize de rau, dar nimic chinuitor.obosesc din ce in ce mai rapid. trebuie sa fiu mereu atenta la pozitia in care stau sa nu ma doara burta.nu am voie sa fac nici un fel de efort (din cauza placentei) si totusi incerc sa am macar cate o plimbare usoara pe zi.
vineri am plecat la cluj sa-mi caut ceva haine decente de mers la birou plus ca sambata aveam sedinta. nu am gasit nimic decat niste oribile "haine" de gravidutza din catifea (si numai din acest material) facute special pt elefanti si m-am trezit sambata dimi ca tre sa merg la sedinta si nu aveam ce sa imbrac. imi luasem cu mine un sarafan mai larg dar cand l-am tras pe mine aratam ca si un carnat chinuit. noroc ca aveam sora-mea o bluzitza "babydoll" si cu pantalonii ce-i aveam a salvat situatia. totusi sambata dupa-masa mi-am largit cautarile si mi-am gasit 6 bluzite (le-am luat toate XL sa ma asigur) foarte frumoase la un magazin nu pt gravi (orsay)
sunt obosita, m-am saturat de vremea asta urata si de mers la serviciu plus ca ma chinuie depresia de duminica seara (iar vine luni ... )

Maria 17+

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Si eu am o problema cu hainele de gravida !mai ales tinuta de birou , toate sunt urate,urate si cele mai rasarite sunt de vara, de toamna nu au mare lucru.

Dupa o dimineata in care am probat 7-8 perechi de pantaloni din dotare si cu regret am constatat ca nici o pereche nu se mai poate incheia am plecat la cumparaturi dar la fel din magazine obisnuite si mi-am luat cu o marime mai mare decat purtam eu de obicei si am rezolvat pe moment situatia ! sunt curiaosa cat imi vor fi buni !

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Neatza fetelor,
simina, sper sa treci cu bien peste incercarea asta grea. Iti doresc sa te intorci cat mai curand sau cand vrei tu intr-o nou odisee.

Fetelor, ma bucur tare mult ca am trecut in 14 si am scapat de 13.

Noi deseara ne ducem la a doua ecografie sa vedem micutul "alien" (de cand sunt gravi ma obsedeaza gandul ca seman cu un personaj din filmul cu pricina). As fi vrut sa vedem si ce e deseara si mai ales as fi vrut sa fiu sigura ca e o mica belea masculina in devenire. Dar cum inca nu avem varsta, vrem macar sa vedem ca e sanatos si ca totul merge bine. Tati si-a luat special juma de zi libera sa vina cu noi. Cred ca abia asteapta...

11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata burtici!

simina, ma bucur ca ai puterea sa intri sa ne povestesti prin ce ai trecut. refacere rapida, noi suntem alaturi de tine

anablue,

alina.n, felicitari ptr cei 6 ani de casatorie. multi inainte cu sanatate si bucurii!

mai fetelor problema asta cu hainele cred ca o avem toate. eu imi luasem niste pantaloni de in pe elastic, o ie, un tricou mai larg dar daca vremea s-a stricat asa brusc nu pot sa le mai imbrac asa ca am ramas doar cu 2 perechi de pantaloni care ma mai ajung. bluze mai caut din cele pe care le am...in fiecare dimineata.
am vrut sambata sa sortez si eu hainele dar n-am mai reusit ca am carat niste mobila pe care o schimb la tara...

o saptamana minunata!

silvi 13 +
http://community.webshots.com/user/flovivi

Mergi la inceput