Gravidute prin FIV (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Andrada ce burtica frumoasa ai!Ptiu sa nu fie de deochi!Sa creasca cat mai mare!

Ma bucur nespus cand vad ca se lungeste listuta cu gravidute fiv-oase.
Sa aveti sarcini usoare si la termen!Va asteptam la scutece pe toate!

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Amzulica felicitari
Madalina pazea ca venim noi suntem si mai nerabdatoare ca voi, cele de la scutece
Asadar baia nu ne e recomandat, ci doar dus dar ce stiti de piscina. Aici se recomanda in trim III mersul la piscina. nu doar mersul ci si intratul in piscina
Mie nu mi-au interzis personal baia, dar vad ca e din ce in ce mai greu de ridicat din cada, cred ca in curand o sa apelez la serviciile sotului nu doar ocazional . Mai rau cu pedichiura, caci nu se pricepe la asa ceva, tre' sa gasesc o solutie si ptr asta!
Noapte buna

Bianca 18+
Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Hello, dragele mele. Ma bucur ca va inmultiti si sper ca pe ultimele venite sa le prind aici cand ma voi intoarce on topic, in primavara. :)

Marush, sanatate multa! Rezista cat poti de mult si adu-i pe lume sanatosi.

Voiam sa va spun ca piscina e chiar recomandata. Cel mai potivit sport pentru gravide este inotul, fara excese. Eu imi facusem si rezervare pentru gimnastica in piscina, dar... Se facea la clinica, sub supravegherea unui personal specilizat (moashe).

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Vin si eu cu poze, sper ca am reusit.

http://community.webshots.com/album/567298376WapGZF



Julia 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Multumesc BiancaB!
Pupici!(tuturor)

Bq 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Rami, ma bucur ca ai trecut amnio cu bine, esti o curajoasa!
Amzulica, felicitari pentru TT!
Lucaluca, sigur vi tu inapoi in primavara! Abia astept si pe Catalina! Eu m-as duce la innot daca am avea si noi aici la clinica cu personal calificat, dar nu avem din pacate si mie frica sa ma duc la o oarecare piscina sa nu iau ceva infectii. De 3 zile am o durere cumplita de spate, chiar ar fi recomandat, noaptea ma trezesc dupa 3-4 ore de somn din cauza durerii si nu mai pot dormi, ma plimb, mai scol sotul sa-mi faca masaj, nu mai stiu ce sa fac. Ziua fac gimnastica, miscari si nu ma doare dar noaptea e cumplit.

Julia 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Julia ai o burtica foarte frumoasa ,cu durerile de spate ma chinui si eu asa ca nu prea avem ce sa facem numai rabdare si rabdare asta e normal in timpul sarcinii

Amzulica gata acum poti sa fi sigura ca vei avea un baietel poti sa pui deja si caruciorul albastru dupa 3 doctori si saptaamana 16 nu cred ca se va schimba , bafta la TT dar va fi OK!!

Bianca , Bonbonique sarcina usoara va doresc , foarte frumoasa clinica din Cluj am auzit si eu de clininca asta dar din pacate voi naste in Bucuresti nu mai am prea mult timp sa schimb

Crisis astept cu mare nerabdare rezultatul de la echo sau BHCG sper sa fie totul OK !!!

Andrada astept vesti numai bune de la tine !!!!

Eu am inceput partea mai grea parca burtica vrea sa explodeze, ma mananca nu dorm etc. mai bine nici nu scriu prin ce trec important este sa nu am contractii dureroase si momentan nu am

kittyke 32 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Luca Luca si Catalina va asteptam inapoi cu mare drag la gravidute , nu v-am uitat !!!!

Iar a trecut o saptamana ...

kittyke 33 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Burtici cuminti va doresc!
Am si eu o intrebare.
Pt cele cu "experieta de burtica", ati cerut voi amnio sau v-a recomandat dr? in urma rezultatelor TT sau DT?

Bq 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2004 spune:

Julia 75 ce burtica frumoasa ai

Mihaela 23+

Mergi la inceput