Gravidute prin FIV (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

perticia - nu-ti mai pune problema cat costa gravibinonul. cumpara-l si bucura-te ca il ai. daca poti sa iei mai mult si apoi sa il dai si altor fete care au nevoie e si mai bine. eu cand am avut nevoie, mi-a donat o doctorita de la spital, probabil donase o pacienta. nu spun neaparat sa donezi, ci sa-l vinzi cu pretul cu care l-ai luat. ai face mult bine.

rami- apreciez curajul tau. stai cuminte zilele astea si asteptam rezultatele bune.

31+ Victor
http://good-times.webshots.com/album/565055246KyFrzA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Ramica curajoasa!!! Ma bucur ca a trecut cu bine. La cate histero, laparo, punctii pe viu, etc ai facut sunt convinsa ca te calificai sa le incurajezi chiar si pe cele mai curajoase (aici trebuia un ras amar dar nu exista emoticon pt asta). Sunt convinsa ca micuta este si ea foarte bine! Asteptam vesti cu mare nerabdare!! Cu greturile cum mai stai?

Miha2004 imi pare rau ca ai si tu contractii dar - din cate am inteles - acum s-au mai rarit, nu? La mine au inceput cam din saptamana 28 dar depinde de organism...
Foarte fumoasa burtica


Fetelor mai asteptam poze cu burtici!

toate burticile si va doresc o saptamana fara probleme!

Andrada 29+
http://community.webshots.com/album/567013368QDHMQC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Va multumesc pentru primirea calduroasa! Sunteti foarte dragute si sper sa ne vedem toate la "Mamici prin FIV"
Andrada vreau si eu pe listuta: DN 8.05.1981, ET 05.09.2008, DPN 28.05.2009
Petricia ai PM de la mine.

Pupici pe burtici!



Cristina 4+
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:


Rami, bravo curajoaso! Sigur va fi bine!

Kittyke, uneori sunt plina de energie, alteori sunt tare vlaguita si nici nu ies din casa. Daca-ti spun ca ieri am urcat pe Arcul de Triumf (a fost deschis pt vizitare), ma crezi?
Oricum, burtica creste pe zi ce trece si ne este din ce in ce mai greu.


Miki 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Dragele mele,
va multumesc mult pentru urarile de bunvenit!
Sunteti deosebite!
Miercuri mi-am facut programare la dr. pentru un nou ecograf, si sper sa fac rost si de scrisoarea medicala pt medicamentele care le pot obtine compensat sau gratuit.
Am gasit o clinica particulara de gine super moderna si noua in Cluj, (www.gynia.ro) unde, pt doritoare se poate naste si cu cezariana! Conditia este ca sarcina sa aiba >34 spatamani!
Abordarea pacientilor este deosebita!
Multa bafta tuturor!

Bq 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

AndradaP, pls trece-ma si pe mine pe prima pagina!
ET.-03.08.2008, DPN-24.04.2009 (teoretic-poate se mai modifica)
Merci mult!

Bq 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Gata, m-am desteptat: am pus si link catre cap precedent pe prima pagina si am trecut si fetele, Crisis si Bombonique .

Bombonique n-am retinut unde ai facut FIV-ul. Daca imi amintesti o sa trec pe prima pagina.



Andrada 29+
http://community.webshots.com/album/567013368QDHMQC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Fiv-ul l-am facut la Wels, Austria, dr Loimer!
Merci!

Bq 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Salutare burtici!
Ieri ne plimbaram si noi cateva ore dar cred ca am cam exagerat caci spre seara m-a durut putintel burtica, iar azi promit sa stau mai mult in pat. Bebe e din ce in ce mai saltaret iar loviturile sunt din ce in ce mai puternici, sotul inca nu le simte dar i-am zis sa aiba rabdare ca in curand vine si randul lui
Marush sanatate multa si sa auzim doar de bine.
Bombonique felicitari ptr reusita, bebe sanatos si sarcina usoara. Ma bucur ca ti-a trecut supararea dupa pierderea a 2 embrioni (sti vorba aia 'unul dar bun') asa a vrut Dumnezeu si poate asa e mai bine. La cate complicatii implica majoritatea sarcinilor gemelare acum prefer sarcina cu un bebe. Aici se transfera un singur embrion daca esti la primul fiv si pana in 35 ani. Am fost foarte suparata cand am aflat dar dupa ce mi s-au explicat motivele si m-am documentat bine, am fost foarte multumita cu aceasta decizie. Doar femeilor ce trec de 39 de ani si au fiv-uri precedente nereusite li se transfera 3 embrioni.
Rami gravidutei curajoase si cu Dumnezeu inainte.
Seara frumoasa tuturor


Bianca 17+
Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Gata si TT-ul meu. Bebe era cam somnoros la eco, statea de parca era intins la plaja, imi pare rau ca nu am putut vedea nimic, doar sotul meu se uita si zambea .
Ecografia arata f. bine - bebe are 160 g, pliul nucal 1,8 mm, rezultatul la sange il vom avea pana vineri. A si uitasem, mi-a zis ca este foarte probabil sa fie baietel ori este al treilea doctor care imi spune asta.

Sarcini usoare si la termen fetelor noi venite.

Cami 16+

Mergi la inceput