Gravidute prin FIV (22)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:


Dragele mele, am avut o noapte tare grea. M-am trezit cu burtica tare tare, fara dureri, parca putin ma durea burtica pe jos si a trecut cam intr-o ora si ceva, cu tot nospa-ul meu. Nu am dormit decat cateva ore spre dimineata, cred ca m-am speriat mai tare.
Cel mai tare ma dor toate la intorcerile de pe o parte pe alta (mai trisez cate putin pe dreapta, dar f putin).
Bebe este zglobiu, dar ma ingrijoreaza ca si ziua a inceput sa se intareasca burtica daca stau pe scaun sau usor aplecata. Gata, cred a s-a dus perioada de huzur, incepe "antrenamentul".

LucaLuca chiar daca voi fi la mamici cand vei fi tu graviduta, te voi urmari cu siguranta.

Madalina28, bine ai mai trecut pe la noi! Sofia este tare scumpa si tare voinicuta. Are o mami tare priceputa!


Miki 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Fetelor, va pup pe toate, sunteti super dragute, ca de obicei !

Mi-a iesit un prim rezultat de la Genetic Lab, in care scrie ca " nu s-au detectat aneuploidii ale cromozomilor 21,18,13,X,Y ". Deci din punct de vedere numeric e totul ok (nu sunt anomalii numerice). Acum sa vedem si din punct de vedere al structurii cromozomiale cum stau... Mi-au dat si nivelul AFP, dar nu stiu sa-l interpretez

Andrada, tu cred ca esti la eco acum, sa ne spui cum a fost. Eu am greturi la greu in continuare, nu stiu ce sa mai zic...macar de mi-ar trece si mie in sapt. 19, Flori .

Acum mai nou am si alta poblema, am contractii nedureroase non stop, aproape la fiecare 30 min... iau no spa forte de 3 ori/zi, dar nu par sa cedeze. O sa vad ce fac si cu astea, deocamdata sa ma linistesc cu rezultatele.



pozici

rami 18+

"Dream as if you have forever. Live as if you only have today."
James Dean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

julia- burtica rotunda si frumoasa.
bombonique- nu cred ca cere nimeni amnio. dr te pun sa faci DT sau/ si TT si daca vad niste valori mari, iti recomanda amnio. depinde de tine daca vrei sa o faci sau nu, sau depinde si de sfatul dr. in cazul meu, mi-a iesit valoare mare la TT, la DTN 1:50 si nu mi-au recomandat amnio pentru ca istoricul sarcinii mele nu a fost unul obisnuit.

31+ Victor
http://good-times.webshots.com/album/565055246KyFrzA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Bravo Rami stai linistita ca va fi ok si restul

Fetelor astia de la asigurari nu sunt normali la cap bine ca sunt la sfarsitul sarcinii...pana acum am primit compensat si Elevit si No-spa dar hai pa..pa nu se mai compenseaza nimic in afara de Utrogestan ...Incredibil in loc sa ajute pe gravidute mai scot din liste



kittyke 33 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Dragelor, am venit si noi de la eco! Suntem foarte bine, avem 1461 gr si 1413 gr (ultima masuratoare nu e f exacta pt ca nu a putut dr sa masoare circumferinta abdominala din cauza inghesuielii si a pozitiei). Ambele sunt deja cu capusorul in jos. In rest, toate masuratorile sunt bune! Colul s-a mai inchis un pic si acum are 2,09 cm fata de 1,8 data trecuta. Sunt fericita. Asta inseamna ca pot sa continui sa ma dau jos din pat la baie si la masa. Iar contractiile vad ca nu i-au facut asa rau.


Ramica felicitari pt primul rezultat bun! Sunt convinsa ca si celalalt va fi la fel de bun! Imi pare rau de greturi.. sper sa treaca. De contractii i-ai spus profului? Poate iti da ceva. Cand mergi la el?

Julia foarte frumoasa burtica! Ca un balonas!

Mada28 mamica si Sofiuca! Cum a fost la Babyexpo? Ati avut si intalneala?
Ce face graviduta Aniast cu bebe Vladi?

LucaLuca, Catalina Peste un an maxim, ne vedem la "Mamici prin FIV"!! Pana atunci va urmaresc si va tin pumnii!

Amzulica felicitari pt vestile bune!

Manumanu esti in urma cu pozele cu burta! Sper ca te simti mai bine!

Marush te asteptam acasa!

toate burticile!


Azi e sarbatoare: am schimbat prefixul!!!!!!!!


Andrada 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Nu am avut net toata ziua si acuma recuperez!
M-am uitat pe pozele voastre. Ce burtici frumoase aveti. Vreau si eu!
Andrada hai ca mai ai putin. Ce a fost mai greu a trecut.
Rami dupa cat de curajoasa ai fost la test.... are rost sa te stresezi acum cu rezultatele?
kittyke beta am tot repetat saptamana trecuta si era bine. Nu vreau sa ma mai stresez ca la prima sarcina. O sa fac beta vineri si eco sambata, sper sa se vada ceva pt ca o sa am 5 saptamani.
Luca_Luca si Catalina hai ca pe mine sigur sigur ma prindeti aici. Sper sa ma prindeti cat mai mult timp.

Pupici pe burtici!




Cristina 4+
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmendu spune:

andrada-felicitari pentru bebelusele grasune " cu capul in jos".
cumva te gandesti la nastere naturala?

31+ Victor
http://good-times.webshots.com/album/565055246KyFrzA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Andrada Felicitari pentru vestile bune asa sa fie si mai departe !!!

Carmendu tu cum o sa nasti te ai gandit deja la asta ?? Natural sau cu cezariana? Cred ca si la tine va fi cezariana din cauza ....stii tu...

Crisis ma bucur ca esti foarte optimista tine-o tot asa si va fi bine !!!Asteptam stirile bune !!

kittyke 33 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Julia75 spune:

Carmendu, Kittyke, Andrada, multumesc.
Miha, si tu te-ai rotunjit frumos, imi amintesc ca la inceput tot slabeai din cauza greturilor, cate kile ai pus pe tine pana acum?
Crisis, tu mai ai un pic de rabdare cu burtica, peste 4 luni o sa ai cu ce mandrii .
Andrada, felicitari pentru bebei grasuni, sper ca si a mea creste, eu am programare abia in 15 oct, sa vad cat a crescut.
Rami, si celelalte rezultate sa fie tot asa de bune.
Fetelor, vad ca cu toti ne chinuim cu somnul de noapte, azi noapte am stat 3 ore pe net, daca nu ma doare spatele ma doare capul sau pur si simplu nu pot sa dorm. Am schimbat salteau, era mai bine azi noapte cu spatele.
Kittyke, stiu de Elevit si eu am cumparat intreg ultima tura. Asta e, la cat am cheltuit pana acum pentru bebe nici nu ma deranjeaza, ma bucur ca am pentru ce sa cumpar.
pe toate.

Julia 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Julia nu banii dati pe Elevit ma deranjeaza ci fapta in sine ...in loc sa ajute pe gravidute mai bag un cutit in spatele lor ..dar prin cate am trecut pana acum nu ma mai mira nimic

kittyke 33 +

Mergi la inceput