Ingineri fosti, viitori...(24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna diminetata!
Elena nu te supara pe soacra ca nu merita. E bine totusi ca te ajuta. Eu o am pe mama in blocul vecin dar ma ajuta doar daca ma cert cu ea. Mi s-a intamplat sa il las pe Alex singur in casa iar pe Andra la vecina iar mama era acasa dar nu avea chef de nepoti . E pensionara, doar mancare mai face. Eu m-am obisnuit si nu ma mai enervez pe ea.
Pisi unde e cafeaua?
Eu deja am terminat o tura de planse. Ma pregatesc sa merg pe teren.
O zi frumoasa tuturor!

Nico, mami de Andra si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Scuze, scuze!

Iata aici , ceai, laptic, capucino si nelipsita , sa mai puna si Nico cateva kg pe ea, daca zice ca-i trebuiesc! ... Eu ti-as da, draguta mea, cateva de la mine, dar nu stiu un'e, exact, sa ti le trimet!

N-ati vrea sa stiti de ce sunt asa de intarziata, dar credeti-ma ca de o saptamana bag astfel de rateuri chiar si la serviciu, caci Raducul meu are grija sa ma tina-n spectacole de mare exceptie in fiecare dimineata, de vin la birou resetata si taiata ca maioneza. Sper ca saptamana viitoare, cand va putea si Vladut sa mearga la gradinita, sa fie mai cooperant ... desi n-as paria pe asta. Azi, de exemplu, intr-o jumatate de ora n-am reusit sa-i trag Ducului nici macar o prapadita de pereche de chiloti, desi am incercat toate metodele, toate viclesugurile pe care le aveam in top ca fiind infailibile. Vazand ca am pierdut controlul, m-am resemnat, pe principiul ca al mai istet cedeaza, si m-am hotarat sa-l las acasa si sa plec la lucru. Gresit! Nici asa nu i-a placut, drept pentru care m-a anuntat ca vrea sa vina cu mine. Jur ca-n 5 minute era deja si-ncaltat si cu cagiulita si geaca pe el, fara sa mai comenteze absolut nimica. Insa circoteca nu s-a incheiat aici, caci a urmat partea a doua la gradinita, unde l-am dezlipit de pe piciorul meu cu metode avansate, gen: lampa de sudura, picamer, dalta si ciocan ... etc. De sonorizare nu are rost sa va mai spun, ca ... n-are rost!

Otilia, imi cer mii de scuze ca abia acuma catadicsesc si eu sa comentez teribilul incident prin care ai trecut, dar, mai bine mai tarziu decat de loc. Ma alatur si eu celor spuse de Claudia, ca esti o mega-eroina! Eu cred ca intepeneam instantaneu si nici in ziua de azi nu cred ca mi-as fi revenit pe deplin! Doamne ajuta ca n-a fost decat o paguba materiala si ca hotul a fost "salon" sa-ti lase portmoneul si actele si sper ca asta sa fie singurul incident de acest fel din viata ta!

Inchei, ca ma asteapta inchiderea de luna de care pomenea Elena mai sus, dar voi mai reveni, imediat ce ma voi mai debarasa de trebi!

si

Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"IERI este trecutul, MAINE este misterul, ASTAZI este un DAR!"

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Salutare! Va scriu intre 2 linguri de ciorba, ca doar pt putina papica am luat o scurta pauza.
nico, stiu ca te-a enervat, si pe mine m-a enervat ca eu ii spusesem clar ca nu pot decat dupa ora 4 si cand ati sunat la 11.30 ca voi ati venit am intrat in panica ca stiam ca tu te grabesti si nu poti sta atat dupa mine. Am venit cat de repede am putut dar a trebuit apoi sa fac o ora pe drum inapoi spre serviciu si am stat pana tarziu la birou. Cand am ajuns acasa Iepurasul a fost dragut si mi-a facut de mancare si doar am mancat si m-am intins pe canapea...unde am ramas pana m-am mutat in dormitor. Nici bagajul pt Targu Mures nu l-am mai facut, nu mai eram in stare. Acum trebuie sa termin o predare inainte sa plec.
Elena, cunosc si eu soacre si socri asa...nu ai ce sa le faci...pur si simplu trebuie sa pleci de la premisa ca nu te poti baza pe ei si ca trebuie sa iti rezolvi problemele singura in alt fel. Stiu ca e frustrant...dar pana la urma daca nu iti faci sperante, nu poti fi dezamagit.
Va pup!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Intr-un final am teriminat perioada de raportare dupa o paruiala zdravana cu proful meu care nu vrea in raportul meu nimic legat de electronica ci decat materiale si asta nu este convenabil ...
Vad ca si la voi se lucreaza ca la nebuni plus probleme cu gradi mornings ... De saptamana viitoare intru si eu in focuri cu dusul la gradi ca nici Roxy cred ca nu o sa vrea sa ramana cand sunt eu acasa.
Deci inca o zi si ma pregatesc de imbarcare. In perioada aceea nu o sa scriu decat cand o sa am timp asa ca ma scuz inca de pe acum.
Va pup fetelor si sa aveti o zi minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

'Neata, fetelor!

Repede, repede, ca-i tarziu si iar n-am servit micul dejun! Deeeci, sa curga -ua, lapticul, ceiutul, capucino-ul si sa vina si-o buna, ca doar se apropie WE-ul si trebuie sa ne gaseasca in foarma maxima!

V-am si-o zi minunata sa aveti!



Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"IERI este trecutul, MAINE este misterul, ASTAZI este un DAR!"

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Pisi de data asta ai fost mai matinala decat mine. Am profitata ca azi bona vine dupa ora 14 asa ca am stat in pat pana la 8. Doar acum ma apuc de butonat.
Cu kg de dat ce sa spun? pai mai am si eu unul de care vreau sa scap dar trebuie musai abdomene si nu vrea nimeni sa le faca pt mine. Asi vrea sa ma duc la o sala dar trebuie sa mai scap de proiecte. (eu sunt slaba dar am burtica). Sa mai spun ca am descoperit napolitanele biscoteria si rontai toata ziua la ele? Imi e si rusine sa spun caci Alex primeste putine dulciuri si eu mananc pe ascuns .
Anca ce dragut e sotul tau! Al meu a ajuns acasa mai tarziu decat mine.
Cristina te asteptam cu povesti despre Roxy. Spor la impachetat si drum bun!
Eu sunt resetata rau. Ieri trebuia sa merg cu fata la vaccin si am uitat. Dr de familie e disperata. Ma asteapta de 3 luni si eu uit mereu. E drept ca nici nu imi vine sa il fac dar pe aici toti spun ca e obligatoriu (e vorba de ROR).
Tot ieri am fost la Bradisor si era asa de frumos acolo ... i-am spus sotului ca in primul week liber (acesta e imposibil) acolo o sa parcam si ... fara telefoane .
O zi buna tuturor!


Nico, mami de Andra si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Pisi multumim frumos de gustoasa tratatie!
Nico pai sa va pregatiti de povesti ca doar sunt pusa pe fapte mari! Adica sa fac patru torturi Barbi pentru roxy ca doar fiicamea are petreceri peste petreceri si alte chestii care mi-au umplut deja programul de acasa.
Eu cu impachetatul sunt aproape gata dar toata lumea mai imi da cate o punguta pentru Roxy cadou de ziua ei si mereu mai ajustez la greutate. pana la urma o sa fie 20 kg Roxy si mami doar 6 ...
Eu am azi un pic de alergat, este si ziua unui sef de-al nostru ... Vanzoleala mare!
Fug acum la treaba ca nu stiu cum am sa le fac pe toate !
Va pup si sa aveti un we minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Salutare din Cluj.
nico, vrei sa primesti bataita? ce e aia ca ai burtica???? Tu chiar vrei sa dispari de pe fata pamantului?
cristina, ce rasfat pe Roxy a ta! Vreau si eu 20 kg de cadouri, eu de ce nu primesc?
Noi aseara am plecat pe la 7 si ceva din fata casei si am ajuns in Tg. Mures pe la 1.30 noaptea. Dimineata m-am trezit la 7.30 si am plecat pe santier, la 11.30 terminasem si am plecat spre Cluj. AM fost sa vedem apart. din Cluj pt care am dat avansul anul trecut, intr-o luna- doua ar trebui sa fie complet terminat...Nu sunt prea incantata, este la etajul 6 si deasupra este partial terasa si partial alt apartament si se pare ca au facut rabat la calitatea lucrarilor la terasa si peretii erau uzi. Eu cred ca ploua in casa, ei se jura ca nu si ca nu vor mai fi probleme ca au ei grija de ele dar ....experienta imi spune ca nu va fi asa si mereu vor fi probleme cu terasa aia. Noi acum tb sa ne imprumutam de bani ca sa il cumparam cu totul si sunt cam indoita. Piata imobiliara e cam in scadere si probabil nu vom reusi sa il vindem asa de repede pe cat ne-am propus.....in fine, o sa luam o decizie in acest sens. Am putea sa ne retragem banii de avans si sa nu il cumparam dar am pierde. Asa, daca il cumparam, am putea poate si castiga ceva. Greu!
Va pup, acuma ne pregatim sa plecam spre Bistrita si suntem destul de obositi.
Weekend placut, nu stiu daca voi avea wireless la Bistrita ca sa va scriu.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

'Neata! haideti ca dau repede o cafea, apoi plec intr-ale mele!!!
Pisi deci va pregatiti de chef! ce fac nadravanii, sunt bine?
Kati mi dor de tine, cred ca si fetelor...tot mai rar dai pe la noi!

eu ma duc sa-l trezesc pe Marc sa-l pregatesc de gradi...in rest nimica nou, a, m-am certat cu vecinu de sub noi, nu, nu sunt eu cea care cauta cearta, e italian...sa va spun mai multe??? Luca al meu e bataus, mai loveste cate un copil, insa el il invata pe al lui sa-i dea una peste cap lui Luca sa-i sparga capul....si ca urmare mi-a pus capac si m-am luat de el! M-as muta de aici, da n-avem bani destui sa ne luam altceva, asa ca raman in continuare inconjurata de necioplitii astia (am mai zis eu, cum poti sa inveti un copil asa ceva, vrei sa-l impinga sa dea cu capul de ciment si sa moara? si a zis ca da, ca de acolo de unde vine el, asa e...) eu nu inteleg ce nu se duc in tara lor, si asa freaca menta aici, frustrat ca nu are de lucru, probabil se cearta cu navasta-sa pe tema jobului si isi revarsa nervii pe copii altora)

na pupici si o saptamana buna, ca mie nici nu mai imi vine sa ies din casa cu asa specimene!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

'Neata si de la mine!

Claudita, multam de cafa!

Ete, ca m-ai lasat "ochi beliti, gura cascata" dupa cele citite despre vecinul tau de mare exceptie! Zau ca si eu, in locul tau, i-as fi sarit la jugulara! ... Balcanicii astia! ... Dar daca-i asa turbarel, mai bine eviti orice contact cu el si-l instruiesti si pe Marc sa nu se mai apropie de pruncii respectivului... zic si eu!

Copii mei, slava Domnului, sunt ok si azi i-am dus la gradi pe amandoi, urmand ca de maine sa preia Slavita (bona) sarcina asta, ca mie deja imi este rusine de cat de mult am intarziat dimineata la lucru din 15 septembrie incoace! Astazi, in orice caz, a fost mult mai soft cu Ducu, pentru ca a mers si Vladut la gradi si-a ramas cu el in grupa pana am plecat eu.

Otilia, Anitza ta ce mai face??? Cat timp mai are de purtat "cizmulita" alba??? Dar bebe cum este??? Tu ce-ai mai facut???

Elena, ce mai face puiutul tau??? ... Eu problema cu socrosenia nu am mai comentat-o, ca nu avea roast! Astea sunt, cu astea defilam! A mea, de exemplu, se tine ca-i bolnava si de aceea nu poate sa ma ajute cu copii de nici o culoare, dar asta-vara s-a apucat singura sa-si zugraveasca apartamentul. Bineinteles c-a facut doar boi breji pe pereti, drept pt care a luat sotul meu problema in mana, si de la o simpla zugraveala s-a ajuns la schimbat tamplarie (usi, ferestre), parchet, instalatie electrica, corpuri de iluminat, perdele, covoare, mobila (toate suportate din bugetul nostru, bineinteles, nu din al ei ) si, cand ziceam c-am ispravit, s-a trezit ca vrea sa-i inchidem si balconul cu tamplarie noua PVC si geam termopan, sa i-l termoizolam, sa-i punem gresie ... ... Iti dai seama ca i-am dat "la loc comanda", ca noi ne-am lasat pentru "la anu" o casa de reamenajat (pe care vroiam sa o inchiriem) ca sa-i facem ei moftul, si 'mneaei tot nemultumita este! Asa ca, repet: astea sunt, cu astea defilam! ... Noi sa fim sanatoase, sa le facem in ciuda! ... Asa vorbesc, de parca n-o sa ajung si eu socrosenie odata!

Katik, te dulce si abia astept sa ne mai zici cate ceva despre tine si trupa vesela!

Nico, Ancuta, va doresc o saptamana plina de realizari pe care sa le obtineti cu eforturi minime!

Cristina, ai ajuns deja acasa??? Sper ca o sa ne mai zici si noua o vorbulita-doua, sa nu ne lasi asa, "in bezna"!

Ioana, sa sti ca ai cam multe absente-n condicuta, asa ca, daca nu te prezanti cu motivarile, te penalizam, sa sti!

No, hai ca ma intorc si eu la "oile mele", ca m-am lungit destul cu mesajul asta!

Va si-o saptamana de exceptie va doresc!


Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"IERI este trecutul, MAINE este misterul, ASTAZI este un DAR!"

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput