Ingineri fosti, viitori...(24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Anca eu la ora 20 am aflat ca ne vedem miercuri. Maine am o zi incarcata, plus ca bona aveam pana la ora 13. Am vorbit la tf cat pt o saptamana dar zic eu ca le-am rezolvat pe toate. Maine seara sprer sa reusesc sa-mi pun pe hartie totul pt intalnirea de luni. Ma cam enerveaza arhitectul caci trebuia sa ne intalnim in Vl (asa a promis). Oricum sa te pregatesti pt o intalnire tensionata.
Oti nu sunt suparata dar vreau si eu mai mult. Terenul e cu credit pe 30 de ani dar tot incercam sa platim in avans.
Am reusit sa fac si cumparaturi azi. I-am gasit lui Alex un trening foarte dragut. De luni o sa inceapa si engleza. el abia asteapta.
Acum Alex nu vrea sa mearga singur la culcare asa ca de voie, de nevoie fac si eu pauza. va pup

Nico, mami de Andra si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Buna dimineata! Azi ma simt putin mai odihnita, nu extraordinar de mult dar oricum.
Nico, si eu tot atunci am aflat, de fapt exact atunci cand am postat pe forum. Iti inchipui ca nu mi-a picat bine deloc, va trebui sa plec de la servici si e cum nu se poate mai aiurea zilele astea, am foarte mult de lucru si am o predare inainte de a pleca la Tg Mures.
Oti, stii cum e ....daca nu e ceea ce iti doresti tu, poate sa fie ceva poleit cu aur!!! dar nu e lucrul ALA! Cel putin eu asa sunt. Plus ca intelegerea fusese sa ii dea lui o masina serioasa de la servici, o Skoda Octavia sau asa ceva....si atunci imi luam eu jucaria...fiindca mie imi e greu cu ditamai balena in oras, am biroul in culmea aglomeratiei. Asa...voi fi nevoita sa conduc eu cine stie ce vapor de masina ep care ne-o vom lua pt noi. E fix pe dos decat planul. Dar stim cu totii care e treaba cu socoteala de acasa si cea din targ.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Salut fetele!

Nu zabovesc mult pe aici, ca-s virusata in ultimul hal si nu vreau sa va dau si voua vreun mishcoloc de la mine! Am vrut doar sa va salut, sa va urez toate cele bune si, bineinteles, sa va mai scot pe prima pagina, ca nu suport sa va gasesc la coada clasamentului.

Vladut al meu inca boleste acasa, de miercurea trecuta , insa Ducu-i super-ok si merge in credinta la gradi, desi nu prea-i place trezirea de dimineata si momentul despartirii... De mine ce sa mai zic!

V-am si

Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"IERI este trecutul, MAINE este misterul, ASTAZI este un DAR!"

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Vad ca toata lumea este in actiune pe aici. Eu la fel - pai ce sa rup randurile clasei inginerelor muncitoare!
La mine vremea e supe (nu va ganditi la vreo luna lui cuptor!) dar nu ploua si se vede soarele. Cred ca este vara irlanedeza!
Toata lumea este din nou la sosete, la fustite zici ca a dat dezbracarea in noi ...
Eu ieri seara am avut intalnire cu toti studentii din subordine la jobul 2 si frate draga i-am avut pe serii ca nu puteam sa-i punem pe toti 170 la un loc. Si am repetat acelasi lucru de vreo 10 ori ca pe la 8.30 cand am terminat ma durea si gura. Eu care vb mult parca si mie imi era greu.
Apoi pana la 10 am fost on duty, am avut si alarma de incendiu ... Distractie la greu ...
Azi sunt cu ochii in gura si ma uit printre masele ca m-am culcat la 1 si m-am trezit la 6 si un pic ca doar creierul meu a inceput sa se pregateasca de plecarea acasa ...
Deci cam astea sunt noutatile pe la mine!

Va pup si sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

'Neata buna la toate fetele!

Ca de obicei, vin cu , laptic, ceai, capucino si nelipsita , sa va vina chef de povesti!




Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"IERI este trecutul, MAINE este misterul, ASTAZI este un DAR!"

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata! Pisi mersi de !

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Minunea din burtica 29+
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor!
Pisi multumesc frumos de bunatati!
Eu sunt franta! Aseara am lucrat pana la 10, apoi mi-am facut bagajul pentru sambata si cu chiu cu vai am incaput...
Pe la 12.30 eram si eu in final in pat. Azi imi vin noi studenti la master si imi vine sa ma urc pe pereti, seful cel mare vrea raport stiintific ... In fine raha viata!
Am deochiat cred si vremea de afara ca ear prea frumos si acum se pregateste de ploaie ...
Am si vesti bune: diseara sunt invitata la un gratar la o colega de-a mea si abia astept.
Cam astea sunt noutatile.
Va pup si sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Salutare din campul muncii..inca la ora asta. Am facut 12 ore de cand am plecat de acasa si ma doare capul de nu mai pot.
Trebuie sa motivez absenta lui Nico care a fost in Bucuresti si ne-am intalnit la pranz sa discutam proiectul pe care il avem impreuna. Se grabea rau ca na, are atatea pe cap iar eu nu am reusit sa ajung suficient de repede. E tare draguta inginera noastra si taaaaaaare slabuta! Si asa tanara...nu-mi vine sa cred ca are 2 copii!!!
Gata, am barfit destul...dar nu se cheama chiar barfa, ca citeste si ea, nu? Si era numai de bine!
Gata dragelor, ma trimit si eu acasa ca trebuie sa fac bagajul pentru Targu Mures si Bistrita ca maine plec. Si niste OP-uri.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Din campul muncii salut si eu.
Da, azi m-am intalnit cu Anca. Fata draga tu vorbesti de tanara si slaba? Anca, dupa cum stiti si din poze, arata foarte bine. La mine pt slabit functioneaza foarte bine programul foarte incarcat. Dupa ce am, luat vitamine am pus 2 kg dar destul de repede unul s-a dus.
Pe mine oricum nu m-ai prins in cele mai bune toate. Eram nervoasa pe beneficiar ca m-a facut sa pierd o zi de lucru cand sunt foarte aglomerata. Eu azi nu am obtinut foarte multe informatii. Ma bucur totusi ca in sfarsit ne-am cunoscut. Probabil peste doua saptamani ne vom intalni in vl (asa am stabilit pe drum).
Drum bun maine! Sper sa te poti si relaxa.
Am ajuns acasa destul de tarziu si a trebuit sa pregatesc mancare la copii. Am vrut sa le cumpar ceva gata facut dar nu am mai avut rabdare sa astept. Mai am sa le fac baita apoi ii bag la culcare si pot sa lucrez linistita.
Cristina nu mai stiu daca am scris ca am facut varza dupa reteta ta si a fost foarte buna. a fost apreciata si de domnul meu care e foarte mofturos. la noi a fost vreme buna azi dar nu am putut sa profit de ea.
Maine s-ar putea sa fiu plecata la Bradisor pt un proiect. Am mare noroc ca am ajutoare ca altfel nu stiu ce asi face.
poate imi dai si mie idei de mancare care se face rapid. Am cam intrat in pana de idei.
va pup

Nico, mami de Andra si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Eu am lucrat zilele astea mai mult la serviciu, pentru raportarea lunii august la realizarile planului tehnic (Dorina stie despre ce vorbesc) in locul colegului responsabil care e in concediu, culmea, in Egipt.
Am reusit sa ma tund. Adica sa il scurtez si sa il filez. La mine timpul e pretios. Bona pleaca dupa cele 8 ore. Socra mai sta cu baiatul, dar o face mereu stramband din nas de parca ar trage la plug si din cauza asta o solicit doar cand e cu adevarat nevoie. Si imaginati-va ca e pensionata pe caz de boala, nu a mai lucrat de 20 ani nicaieri, ca a fost casnica si nu are alte treburi de facut.La etaj, unde locuieste, are doar bucataria si o camera, deci nu un palat intreg de intretinut si de mancare de facut pentru ea si socrul. Am barfit-o putin, dar am vrut sa va explic indignarea mea innabusita cand vad cat de pretioasa se da.

Razvan Gabriel

Mergi la inceput