Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 09 (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Neata si de la noi!

Multi ani traiasca, multi ani traiasca!

La multi ani Tuchi, sa fii sanatoasa si sa te buceri de bebelusul tau!Multa putere sa treci peste perioada asta mai dificila!

Iris, ma bucur mult ca v-ati simtit bine in minivacanta vostra, si mai ales ca Francesca s-a bucurat atat de mult de experienta asta.Chiar ne intrebam pe unde esti…

Raluca, io zic ca ati facut o alegere buna cu carutul, tot Chicco am cumparat si noi pt Andrei, a rezistat eroic la toate drumurile nostre prin diverse locatii mai putin asfaltate..Iar culoarea pe care ai ales-o imi place mult, sigur se va preta si la surioara lui Matei :)

Legat de marimile pt hainele de bebelus, conteaza intr-adevar si de fiecare copil si ritmul lui de crestere, dar si de firma de la care luati hainutele.Al meu s-a lungit ca Fat-Frumos, unele hainute de 0-3 luni nu le-am rulat prea mult.In schimb am observat ca cele de la H&M de exemplu, sunt ceva mai mari, are body-uri de 9-12 luni pe care le poarta si acum la 1 an si 3 luni si ii vin bine.

Eu am inceput sa am arsuri..nu-mi vine sa cred ca atat de devreme…la Andrei am avut abia din luna a 7-a, acum de vreo 3 zile sunt varza…in fiecare seara e un cosmar.


Lavinia, 17+ si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Iris, ce frumos ai descris tu de pe-acolo! Si eu vreaaau Arata-ne si noua niste poze, plsss

Jasmi 18+ cu Vlad
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

la multi ani tuchiiiiiii!

sa fiti sanatosi, si tu si bebe si sotiorul, sa va bucurati de minunea mica din burtica!


ioana

20+

puiutza mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

LA MULTI ANI TUCHI!!! SI MULTA SANATATE TIE SI LA BEBE MIC.



23+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

la muuuulti ani, touchy!!!



Sa te bucuri de minunea din burtica impreuna cu toti cei dragi tie !!! :)
La urmatoarea ta aniversare.. bebe o sa fie deja maricel :)

21 + cu ! !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

La multi ani, tuchi!! Sa fii sanatoasa si tu si bebelusul, si sa cresteti mari!!

Mamaaa ce de sarbatorite, o sa fac diabet de la atata tort!!

nelaio si pitzica bine ati venit in echipa burticilor! Felicitari si la mai mare!

iris deci pe acolo te-ai plimbat!! Super frumos, vreau si euuu...si barbatul meu!!! El deja si-a facut un scop in viata sa se dea cu roller-coasterul!! Cred ca prima iesire in afara tarii cu bebe, va fi la paris, direct la disneyland...data trecuta cand am fost, era in decembrie si ploua si era urat si era inchis. Imi place rau de voi ca sunteti suflete vesele si tinere!! Nu-i admir pe cei care se imbatranesc singuri inainte de vreme...

rox multam' ca ai mai zis odata, ca ratasem prima explicatie. Da, este posibil ca baieteii sa creasca mai alert si sa treaca repede peste primele dimensiuni, cum zice si Alina. Eu avand fetita, am sa aleg calea de mijloc...referitor la dimensiuni, eu fata fiind si avand un tata inalt, am semanat cu mama, care-i miniona. Sotul meu este inalt si solid in conformatie, dar pana nu vad bebelusa la fata, nu dau pronosticuri. Va multumesc pt opinii, oricum este cert ca produsele 0-3 luni, nu-s pt prematuri, asa cum citisem eu .

Iris tu avand fetita, ai folosit produsele pt 0-3 luni sau ai trecut repede la 3-6 luni?

Catalina

25+ Ana-Maria ingeras de

Bebelusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Noi am trecut f repede la 3-6 luni,veneau mai largute dar mult ai comode decat cele 0-3 luni.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

BAZAR PENTRU SONIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

eu am comandat mai multe de 3-6 luni dar o sa iau si cateva de 0-3 macar pt primele 2-3 saptamani, desi al meu se anunta marisor.

roxana - poate stii tu. e adevarat ca cezariana se face in general in saptamana 39?

23+ cu T. Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

fetelor, s-a mai vorbit de haine...dar, eu am o problema, am 2 perechi de blugi de gravida care-mi plac la nebnunie...singura problema pe are o am cu ei este ca...imi cad de pe mine!! desi nu sunt deloc largi, aluneca in jos de nu-i mai suport...si mi-e rusine sa tooot stau sa ridic de ei... azi i-am prins cu ace de siguranta, dar nu mi-e prea comod la burtica, mi-e sa nu-l stranga pe bebe...desi nu ma strang foarte tare...dar tot nu sunt nici prea lejeri..mi-a zis cineva sa-mi pun bretele, azi o sa caut, sper sa se mai gaseasca...
Voi cum faceti?
Si as vrea sa-mi mai caut si un pulover din ala lung, sper sa mai gasesc si din ala ca se purta anul trecut si acum 2 ani..ca nu mai incap in sacouri...
va pup si va urez o zi superba

21 + cu ! !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Neata din nou...ca am scris mesaj si l-am piedut

Tuchi - Laaaa Multiiii Aniiii Multa fericire,sanatate si implinirea tuturor dorintelor te si te imbratisez cu drag de la distanta.
Roxana - eu cred ca ai dreptate si sa nu mai imi fac probleme in privinta sotului...la cum il cunosc eu...cred ca o sa se faca de plastilinachiar daca ma ameninta el. Macar de ar fi fetita, ca tare mult isi doreste una.

Fetelor, multumesc ca mi-ati raspuns la problema cu ameteala. Intradevar am tensiunea cam micuta, de obicei 9,2; 9,5 dar cred ca mai degraba s-a agravat anemia, care deja o aveam, ca nu am mai luat vitamine din cauza ca imi agravau starea de greata. Miercuri merg la dr. si sper sa lamuresc ce si cum.

Ieri am fost la cumparaturi si am luat hainute de 2 fuste, 1 pereche blugi,1 pereche pantalon, ciorapei de si o flaneluta. Am vrut sa cumpar body-uri pentru bb si m-am incurcat rau ...aici body inseamna salopetica cu/fara maneci dar fara piciorute...ok ok dar la capitolul pantalonasi sa poti cumpara separat stau rau de tot..nu prea am vazut(putini) si atunci sa iau ceea ce iei numesc pijamalute adik cu totul sau cum? Voi cum faceti? De care ati luat? Culmea ca bluzite separate am gasit o gramada si chiar frumusele. Deci cum e cu body-urile astea???
Lisa - bafta, tin pumnii sa iasa bine la job
Iris - Ma bucur ca v-ati distrat la disney, si eu am fost anul trecut, e super, se merita.
Nelaio si Pitzica - bine ati venit printre noi
Va pup pe toate si va doresc o zi buna

http://bd.lilypie.com/cfMjp2.png
"http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=veronica&year=2009&month=2&day=2&babycount=1">

Mergi la inceput