Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 09 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

bine ca stiu,multumesc!


21S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Lisa, uite aici iti zice mai multe despre drepturile pe care le au femeile gravide in State: http://www.eeoc.gov/types/pregnancy.html

Crisss 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

tuchi la multi ani!!!

21S+sa fii alaturi de noi pana ne nastem sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalma spune:

~neatza

Vad ca si azi avem o sarbatorita !!!!
La multi ani Tuchi
Sa fii sanatoasa si tu si bb si sa-ti dea Dumnezeu putere sa mai suporti spitalul ( sau statul in pat)

Doamne ai grija de Daria Maria


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Buna dimineata fetele frumoasele,

Tuchi, la multi ani, sa traiesti, sa infloresti si bebe(i) frumos(i) si sanatos(i) sa ai!

Burtici, nu am timp (acum) sa citesc tot ce ati scris si am ENORM de multe e-mails si chestiuni de rezolvat pentru clienti dar tot va scriu doua vorbe.
Am ajuns aseara frinti de oboseala dar a fost MINUNAT, si ne-am simtit ca in povesti. Desi plecaseram cu senzatia ca minivacanta aceasta de patru zile o facem mai mult pentru Paul (care merita si el) si nu neaparat pentru Francesca, reactiile ei mi-au depasit orice asteptare. Fata mea s-a bucurat enorm, daca aveti ocazia sa mergeti cu pruncii la Disneyland fetele, merita sa o faceti! Si daca va spune cineva ca un prunc de un an si 9 luni e prea mic pentru asa ceva NU-L CREDETI! Poate depinde mult de caracterul copilului, insa fetita mea a fost atit de fericita, expansiva, a dansat, s-a jucat, a fost o bucurie pentru mine. Data trecuta cand am fost la Disneyland Francesca era in burtica, tot 24 saptamini aveam, si desi mi-a placut si m-am distrat nu mi-a lasat amintirile si senzatiile extraordinare pe care le-am trait acum. A doua zi fata mea deja saluta pe toata lumea cu BONJUUUU! si trimitea saruturi in stanga si dreapta ca si cum ar fi fost regina...Olandei de ziua nationala, in trasura! Am fost cam in toata atractiile (cele in care nu avea voie Francesca nu ma atrag nici pe mine, a fost Paul singur) si unele au fost cam prea infricosatoare pentru ea (PeterPan, Pinocchio, Cinemagique, Pirates of the Caribbean) insa nu a plins niciodata, nici de personaje nu i-a fost teama, s-a comportat superb si in restaurantele chique, ce mai, a fost un copil ideal! (ne asteptam ca e o perioada doar).
Atractiile ei preferate le-am vizitat si de 7 ori (It`s a small world, Flying Dumbo, Carousel, Animagique).... cum ieseam dintr-una mindra mea incepea: inca o data (nog een keer-olandeza-)! A fost o petrecere pentru noi, si mirajul lumii de basm si efectul lui asupra copiilor si implicit asupra parintilor ne-a invaluit din prima clipa. E o lume in care adultii redevin copii, cu multi multi copilasi frumosi din toata lumea (si enorm de multi bebei, credeam ca Francesca va fi printre cei mai tineri vizitatori dar era plin de bebei de citeva luni doar)... noi am stat trei nopti la un hotel la 10 minute de mers pe jos de Disneyland (Newport Bay, excelenta alegere!) si dimineata la 8 fara 10 eram deja la marginea lacului, in drum spre park.... Francesca ii cunoaste dintr-o data (dinainte nu ii stia, nu se uita decit foarte putin la televizor, si nu la desenele acestea) pe Mickey, Minnie, Goofy, Pluto, Geppetto, Donald (pe care il striga Mac Mac).
Patru zile am vizitat ambele parcuri, cu pauza de amiaza pentru somn (si nu doar pentru Francesca). Am luat prinzul cu celebrele figuri, si serile ne-am relaxat la un resto adevarat, (preturile sunt mai mari insa, daca vrei mancare de calitate in Disneyland)... fata a avut(si-a facut) program de vacanta,doar la 8.30 seara la culcare, dar aici revenim la programul normal. Din fericire nu i-au trebuit toate aiurelile care se vand acolo (si din care mama ei denaturata s-a infruptat: nuga, cioco, prajituri) si a mincat cuminte fructe, legume, supe si diverse pireuri seara la resto... nu ma astept sa fie la fel daca vom merge peste citiva ani iarasi acolo.
I-am cumparat citeva accesorii dragute pentru camera ei roz (cu Minnie Mouse) si citeva jucarii de plus si ma astept ca data viitoare sa fie si ea printre doritoarele de rochii de printesa....
In concluzie, o experienta de neuitat si absolut extraordinara pentru copii si parinti.

va pupacesc si aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

Uitasem sa va spun ca am avut si noroc de o vreme superba, soare patru zile, un pic rece diminetile insa mereu mutl soare si totul e mai frumos cind e soare!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns justme25 spune:

Iris ce bine ca v-ati plimbat si distrat!Foarte fain! Bravo voua!
Sunt convinsa ca Francesca erau doar ochi si urechi la ce se intampla in jur. Va fi o amintire frumoasa pentru ea!
Eu azi sunt tot somnoroasa..ce mai..pe vremea asta, cui ii vine sa se dea jos din pat? In weekend am o nunta in afara Bucurestiului si mi-e o lene de nu pot ca sa va explic..Asta e!
Voi ce mai ziceti, cum va mai simtiti?

Justme 24+
http://bd.lilypie.com/sejIp3.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=justme25&year=2009&month=1&day=3&babycount=1
http://community.webshots.com/album/565627790XVIufn?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Neatza!

Astazi avem o noua sarbatorita:




Tuchi, La multi, multi ani fericiti! si multa sanatate!




Jasmi 18+ cu Vlad
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

La multi ani Tuchi!
Sanatate multa iti doresc.

POZE
Minunica mea
23+ cu David Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata
Claudia la multi ani!! sa fii sanatoasa si sa ai o sarcina mai usoara, un bebelus sanatos si sa ti se indeplineasca toate dorintele!!
imi pare bine ca s-au mobilizat lucrurile... si sper sa ai parte de toata ingrijirea necesara. zici ca copchilu' e bine, tu esti subreda, ha?. pupici, sper ca numai vesti bune o sa primim si in continuare!
Alina eu zic cum a fost la Pat... dar normal ca fiecare copil are ritmul lui de crestere. eu am stress-ul continuu cu inaltimea... blugii luati in mai ii sunt iar scurti... imi vine sa ma iau cu mainile de cap, zau!
Andre_ea hai ca inteleg ca ai incurcat week end-ul... dar si locatia...
lisa saracuta de tine ce iti facura fetele astea cu papanasii.... ntzzz sper sa iti faci pofta zilele astea tin pumnii sa va angajati la firma aceea mare!
Iris imi pare tare bine ca v-ati distrat la disneyland si Francesca a fost ff fericita.. asa si trebuie, super! asteptam si poze cand te mai aranjezi cu treaba la munca, ok? si ce super noroc ati avut cu vremea.... bravo!
miericico
ce faci maica esti bagata pana in gat in doctorate si studenti? spor dar mai treci si pe la semnat condica, ok?
o zi buna tuturor!

edit: am totusi rugamintea pentru cine deschide capitol nou sa puna si link-ul la cel precedent... ca se pierd din vedere. mersi!

Mergi la inceput