Mihaela Radulescu divorteaza

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Mai rascolesc īn cutia cu fotografii, imaginara sau reala, nu m-am hotarīt īnca daca sa te anunt ca ar īn fata o cutie cu fotografii sau sa te las sa crezi ca īn realitate ci nu exista decīt īn mintea mea. Mi-a aparut īn fata o mīna īntnsa ferm. Stateam la masa, īntr-un local de noapte, singur si derutat. Nici nu stiu daca iesisem la agatat sau nu. „Sīnt Regu Pescu”, strabate din capatul celalalt al mīinii o voce la .fel de sigura ca mīna. Asa am cunoscut-o. Directa, tantosa, cotropitoare. Ar īnceput sa ne vizitam dupa acea prima seara īn care mi-a invadat intimitatea. Stia ca ma vad si cu alte fete. Stia īnsa si ca le poate suplini pe toate. Nu stiu cum le-a zburatacit pe celelalte, stiu doa ca la un moment dat am ramas doar cu ea. Si, culmea, nu simteam lipsa celorlalte abuziv īndepartate. Ma umpleam cu ea īn fiecare noapte, plecīnd nesatul din pat, doar cu gīndul la noapte urmatoare. Cīnd m-am prins, era putin prea tīrziu. Curios era ca parea ca avem o relatie independenta de promisiuni, dar care
realitate devenea din ce īn ce mai dependenta. Īncerca sa para indiferenta la toate iesirile mele īn decor cu alte gagici, dar nu face altceva decīt sa īnghita, sa strīnga din dinti. Era foarte hotarāta avea o ambitie cum rar am vazut īn viata mea. Am ajuns īn final īmpreuna, oficial si pe bune. A fost, daca vrei, prima relatie din viata mea īn care m-am mutat pe bune cu cineva. Eram ca si casatoriti, dormeam īmpreuna īn pat noapte de noapte, mergear īn concedii īmpreuna, ne bucuram īmpreuna, sufeream atīt īmpreuna, cīt si separat, atīt pentru greselile mele, cīt si pentru al ei, ne certam ca sa avem motiv sa ne īmpacam si aveam o oarecare independenta īn relatie, care, de fapt, venea din frica mea de nu ma agata prea tare, fara sa stiu ca eram deja bagat pīna pest cap. Era foarte bine cu ea, dar īn acelasi timp era si foarte rau, as ca nu am gresit cīnd am spus mai tīrziu despre aceasta relatie ce a fost bine a fost extraordinar de bine, iar ce a fost rau a fost īngrozitor de rau. Am consumat totul la intensitate, cu o energie care ar fi tinut īn viata mai multe relatii, mai mute vieti. Ma fascina realitatea paralela īn care traia. Spun realitate paralela pentru ca Regu credea tot ceea ce spunea, mai mult de atīt, traia īntr-o lume operata estetic, inventata de ea, cu un trecut reconditionat, asezat cu mīna, din povestiri reale, dar usor machiate, plasate ostentativ īn viata ei si asa destul de tumultuoasa. Era de o frumusete cruda, nemaiīntīlnita de mine pīna atunci, cu un corp perfect, antrenat sa stea bine de sute de ore de gimnastica, ce-i dadeau o tinuta de invidiat. Parul permanent ondulat, dar fara sa fie artificial, roscat īn suvite aurii vara, pe care iubeam sa le īmpletesc īn codite strengaresti, īn vacantele de pe malurile marilor lumii, se despletea si-mi intra īn ochi si īn gura īn noptile de amor nesfīrsit, terminate īn īmbratisari adormite, pīna cīnd doar soarele sau caldura ne mai trezea. Avea placere īn a-ti oferi placere, dedicīndu-se ca o gheisa mediului tau sexual si īnconjurator. Stia sa fie cīnd perfect casnica, cu mīncarea gatita pe masa, gatita cu dragoste si, culmea, cu un gust nemaiīntīlnit, cīnd demna si aroganta ca o vedeta, ceea ce va si deveni mai tfrziu. Cunosti sentimentul satisfactiei? īntelegi īmplinirea? Precis. Sau cel putin asa crezi. Si eu am crezut asa, atunci cīnd am cerut-o de nevasta. Eram sigur ca suma calitatilor ei este mai mare decīt cea a defectelor. Cred si acum acest lucru. Si mai cred ca asa sīntem toti, fundamental pozitivi, partea negativa fiind excitata de īntīmplari, situatii, persoane sau chiar de noi īnsine, īn momentele de criza. Īntr-o relatie nu conteaza cīte sau ce defecte are partenerul, ci daca tu poti sa accepti si, cel mai important, sa suporti aceste defecte. Nu trebuie sa te īnvat eu ca nu exista relatie perfecta, ci doar un slalom, atīt al tau, cīt si al ei, printre defectele fiecaruia, capcane puse de viata asta, uluitor de misto, dar si plina de cacat īn acelasi timp, pe care o traim pe planeta asta, indiferent de locul unde ne-o exercitam. Viata.




Dan Chisu - Singur sub dus

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 8 ani .... La multi ani!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dariucha spune:

Nu inteleg ce este de ris ?!> A descris-o atit de frumos pe MR si relatia lor incit am impresia ca ii cam pare rau ca a lasat-o ...........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Frumos...

Ralu- mamica de fetita superba!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

http://www.atac-online.ro/18-09-2008/MIHAELA-RADULESCU-si-a-pierdut-barbatul-din-cauza-presei-Din-cauza-scandalurilor-mediatice-in.html

oare asa sa fie...???

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED C-O SO IA CINEVA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dariucha

Nu inteleg ce este de ris ?!> A descris-o atit de frumos pe MR si relatia lor incit am impresia ca ii cam pare rau ca a lasat-o ...........


de situatie... se mai poate rade... nu numai de persoane.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank"> 8 ani .... La multi ani!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

de unde stii ca se refera la MR si nu la alta?


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

e tare fain pasajul ala .. nu vad nimic de ras in el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona_B spune:

Mie una nu mi se pare o veste bomba, e o decizie la fel de normala ca in cazul altor cupluri. Oamenii se iau si se despart ori raman impreuna forever, cazuri si cazuri.
Pana acum dau dovada de clasa, nu s-au balacarit, cel putin din cele prezentate de mass-media.
Am gasit asta:

http://www.cancan.ro/2008-09-17/Am-decis-sa-divortam.html
Pacat ca s-au despartit...erau un cuplu foarte reusit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

O despartire elegata si demna... nimic de barfit...
si cu cat stil e scris... de Dan Chisu:

Citat:
Si mai cred ca asa sīntem toti, fundamental pozitivi, partea negativa fiind excitata de īntīmplari, situatii, persoane sau chiar de noi īnsine, īn momentele de criza. Īntr-o relatie nu conteaza cīte sau ce defecte are partenerul, ci daca tu poti sa accepti si, cel mai important, sa suporti aceste defecte. Nu trebuie sa te īnvat eu ca nu exista relatie perfecta, ci doar un slalom, atīt al tau, cīt si al ei, printre defectele fiecaruia, capcane puse de viata asta, uluitor de misto

Asta e si ideea... indiferent de cine sau ce cuplu e vorba... E viata pur si simplu... Cred ca ar trebui sa ne analizam pe noi insine... daca suntem aceiasi.. si daca ideile, parerile, simtamintele ne sunt aceleasi acum fatza de acum cativa ani... si apoi sa judecam pe altii...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
pozele noastre,
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova

de unde stii ca se refera la MR si nu la alta?


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)



cred ca la ea se refera ... am citit si eu ... undeva in capitolul dedicat Mihaelei spune cam asa: "O iubeam asa razvratita cum era. Cred ca si ea m-a iubit pe mine. Cīt de mult am īnteles doar cīnd, casatorita cu altcineva, a stat la capatīiul meu zi si noapte cīnd am avut primul accident de masina. Nu pot sa-ti spun ce a facut pentru mine, doar afla ca aveam ambele mīini īn gips. Si nu i-a fost nici jena, nici frica, nici rusine, desi sotul ei era de o gelozie crunta. Junior, saracul."

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput